Międzyrzecka Liga Matematyczna  

konkurs dla uczniów  międzyrzeckich
szkół podstawowych

 

strona główna

 

 Podsumowanie konkursu
 Wyniki III etapu Ligi Matematycznej
Termin III etapu konkursu
Wyniki II etapu Ligi Matematycznej

Wyniki I etapu Ligi Matematycznej

Oświadczenie rodzica, zgoda na uczestnictwo w konkursie i publikację danych

Karta zgłoszenia uczestnictwa w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Międzyrzecka Liga Matematyczna”

Regulamin konkursu

 





 

  

Międzyrzecka Liga Matematyczna
 międzyszkolny konkursu dla uczniów szkół podstawowych

VI edycja. Podsumowanie konkursu

         W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie międzyrzeckich szkół podstawowych wzięli udział w VI edycji Międzyrzeckiej Ligi Matematycznej, konkursu pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski.

 Organizatorami  konkursu były nauczycielki matematyki  Zespołu Placówek Oświatowychnr 2, panie: Sylwia Mazurek, Agnieszka Puszkarska, Justyna Szczepaniuk, Dorota Nowosz.

 Konkurs składał się z trzech części, w których ustalono minimum punktów dla uczniów przechodzących do kolejnego etapu.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów szkoły podstawowej poprzez samodzielne  i twórcze myślenie w poszukiwaniu sposobów rozwiązań zagadnień matematycznych.

  Do zmagań matematycznych przystąpiło w marcu 2022r. 132 uczestników: ZPO1 - 20 uczniów, ZPO2 - 46 uczniów, ZPO3 - 66 uczniów.

Do II etapu  Ligi przeszło 77 uczestników.

 W finale, który miał miejsce 12 maja, wzięło udział 53 uczniów.
Ostatecznie do finałowych zmagań przystąpiło 14 uczniów klas ósmych,  5 – siódmoklasistów, 6 uczniów klas szóstych i  po 14 uczniów z klas piątych i czwartych.

 Konkurs wyłonił 17 laureatów w pięciu kategoriach. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych we wszystkich etapach.

Dziękujemy  uczniom za zainteresowanie naszym konkursem i liczny w nim udział.

Dziękujemy również nauczycielom matematyki w ZPO1 i ZPO3 za motywowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie i współpracę dzięki której, udało się sprawnie przeprowadzić całe przedsięwzięcie, szczególnie paniom koordynującym przebieg konkursu w szkołach: pani Dorocie Oponowicz i pani Annie Grzeszyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów edukacyjnych, w tym matematycznych.

 Organizatorzy Międzyrzeckiej Ligi Matematycznej

Oto lista laureatów naszego konkursu. Nagrody zostaną wręczone przez Burmistrza i dyretora ZPO2 w najbliższym czasie.

Lp.

 imię  i nazwisko

szkoła

Klasa (kategoria)

miejsce

1.       

Krzysztof Krasuski

ZPO2

VIII

1

2.       

Jan Matejuk

ZPO3

VIII

2

3.       

Cezary Cap

ZPO3

VIII

2

4.       

Emil Gocel

ZPO2

VIII

3

5.       

Iga Kałużna

ZPO2

VII

1

6.       

Michał Biernacki

ZPO1

VII

2

7.       

Ada Zasadzińska

ZPO3

VII

3

8.       

Karol Modrzewska

ZPO3

VI

1

9.       

Alicja Horbowiec

ZPO2

VI

2

10.   

Gabriel Pióro

ZPO3

VI

3

11.   

Dominika Hryć

ZPO1

V

1

12.   

Maja Olesiejuk

ZPO2

V

2

13.   

Karolina Ferens

ZPO2

V

3

14.   

Aleksander Wysokiński

ZPO3

IV

1

15.   

Maksymilian Cap

ZPO3

IV

2

16.   

Paweł Kondraciuk

ZPO2

IV

2

17.   

Karol Nowosielski

ZPO2

IV

3

 

Wyniki III etapu Ligi Matematycznej

12 maja odbył się ostatni etap naszych zawodów matematycznych. Wzięło w nim udział 53 uczniów.

 Poniżej publikujemy wyniki konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy podjęli nasze matematyczne wyzwanie.

Wszystkim uczestnikom życzymy licznych sukcesów edukacyjnych, rozwijania talentów i pasji, również tych matematycznych.

 Dziękujemy nauczycielkom matematyki z ZPO1 i ZPO3, które koordynowały konkurs i tym, które pomagały w jego przeprowadzeniu w szkołach.

Pozdrawiamy serdecznie

 Nauczycielki matematyki z ZPO2  

 

O czasie i miejscu wręczenia nagród laureatom konkursu poinformujemy w późniejszym terminie.

Wyniki III etapu konkursu

klasa VIII

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (16 pkt)

awans do etapu II od 11pkt

II etap (16pkt)

Razem

 Etap I, II

Etap III

 Podwojone punkty III etapu

Max 2x15pkt

Razem

Etap I, II, III

1.        

Krasuski Krzysztof

2

15

16

31

30

61

2.        

Matejuk Jan

3

16

16

32

28

60

3.        

Cap Cezary

3

15

15

30

30

60

4.        

Gocel Emil

2

15

12

27

28

55

5.        

Myszka Daria

3

13

10

23

26

49

6.        

Oponowicz Hubert

3

11

13

24

24

48

7.        

Daniluk Wiktor

3

15

12

27

20

47

8.        

Złotkowski Maciej

3

16

12

28

14

42

9.        

Mazurek Michał

2

15

12

27

14

41

10.    

Domański Marcel

3

16

9

25

16

41

11.    

Zasadziński Igor

3

11

11

22

18

40

12.    

Stefaniuk Maria

3

13

12

25

14

39

13.    

Hawryluk Nina

3

15

9

24

14

38

14.    

Woch Oliwia

2

16

6

22

16

38

klasa VII

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (17 pkt)

awans do etapu II od  12 pkt

II etap (16 pkt)

Razem

Etap I, II

Etap III

 Podwojone punkty III etapu

Max 2x17pkt

Razem

 Etap I, II, III

1.        

Kałużna Iga

2

14

16

30

34

64

2.        

Biernacki Michał

1

16

15

31

26

57

3.        

Zasadzińska Ada

3

15

11

26

30

56

4.        

Kijaczko Maciej

3

14

11

25

24

49

5.        

Terlikowski Jakub

3

12

11

23

18

41

klasa VI

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

II etap 14 pkt

Etap III

Podwojone punkty z III etapu

Max 2 x 13pkt

Razem

Etap I, II, III

1.        

Modrzewski Karol

3

11

24

35

2.        

Horbowiec Alicja

2

13

14

27

3.        

Pióro Gabriel

3

11

14

25

4.        

Domańska Adrianna

2

12

12

24

5.        

Kowalczyk Szymon

2

12

8

20

6.        

Domański Kornel

3

10

10

20

 klasa V

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (15 pkt)

awans do etapu II od   11 pkt

II etap (15 pkt)

Razem

Etap I, II

Etap III

Podwojone punkty z III etapu

Max 2 x 15pkt

Razem

Etap I, II, III

1.        

Hryć Dominika

1

14

12

26

20

46

2.        

Olesiejuk Maja

2

15

12

27

18

45

3.        

Ferens Karolina

2

15

12

27

16

43

4.        

Kozak Agata

2

13

13

26

16

42

5.        

Wnukowicz Maciej

1

12

12

24

18

42

6.        

Wysokiński Maksymilian

3

15

12

27

14

41

7.        

Kołodziej Kamil

3

11

10

21

20

41

8.        

Halczuk Tymoteusz

3

11

10

21

18

39

9.        

Morgunowicz Aleksandra

3

12

10

22

14

36

10.    

Szczepaniuk Maja

2

11

11

22

14

36

11.    

Oleksiuk Bartłomiej

3

15

8

23

10

33

12.    

Jezierska Nikola

3

11

10

21

12

33

13.    

Dąbrowski Filip

3

11

11

22

10

32

14.    

Ciok Dominika

2

11

12

23

8

31

klasa IV

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (14pkt)

awans do etapu II od  10 pkt

II etap (16 pkt)

Razem

 Etap I, II

Etap III

 Podwojone punkty III etapu

Max 2 x 14pkt

Razem

Etap I, II, III

1.        

Wysokiński Aleksander

3

14

14

28

26

54

2.        

Cap Maksymilian

3

14

15

29

22

51

3.        

Kondraciuk Paweł

2

11

16

27

24

51

4.        

Nowosielski Karol

2

13

14

27

22

49

5.        

Omelańczuk Piotr

3

13

13

26

22

48

6.        

Jakubowicz Piotr

3

12

14

26

22

48

7.        

Zdunek Szymon

3

13

14

27

20

47

8.        

Micor Igor

2

13

12

25

22

47

9.        

Byczyk Maria

1

14

12

26

20

46

10.    

Brodawka Paweł

3

13

14

27

18

45

11.    

Hawryluk Piotr

1

10

12

22

20

42

12.    

Idzikowski Bartosz

2

12

9

21

8

29

13.    

Mielnicka Emilia

2

10

11

21

8

29

14.    

Piwowar Lena

3

13

8

21

6

27

 

  

Termin III etapu konkursu

III etap Międzyrzeckiej Ligi Matematycznej odbędzie się 12 maja 2022r. (czwartek) o godz. 8.00,
tak jak poprzednie dwa etapy w ZPO1, ZPO2 i ZPO3.

O szczegóły należy pytać nauczycieli matematyki w swojej szkole.

Wyniki II etapu Ligi Matematycznej

 7 kwietnia odbył się II etap naszego konkursu. Wyniki przedstawiamy poniżej.

W konkursie wzięło udział 74 uczniów, 53 awansowało do kolejnego etapu.

Uczniów zakwalifikowanych do III etapu zapraszany 12 maja  na ostatnią część  matematycznych zawadów. Szczegóły dotyczące godziny i miejsca podane zostana w późniejszym terminie.

 Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów.

Pozdrawiamy

                         Organizatorzy

 

T - TAK - awans do III etapu,   N -NIE - brak awansu 

 Klasa VIII

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (16 pkt)

awans do etapu II od 11pkt

II etap (16pkt)

Razem

Awans do III etapu
od 22 pkt

Etap III

1.        

Matejuk Jan

3

16

16

32

T

 

2.        

Krasuski Krzysztof

2

15

16

31

T

 

3.        

Cap Cezary

3

15

15

30

T

 

4.        

Złotkowski Maciej

3

16

12

28

T

 

5.        

Daniluk Wiktor

3

15

12

27

T

 

6.        

Gocel Emil

2

15

12

27

T

 

7.        

Mazurek Michał

2

15

12

27

T

 

8.        

Domański Marcel

3

16

9

25

T

 

9.        

Stefaniuk Maria

3

13

12

25

T

 

10.    

Hawryluk Nina

3

15

9

24

T

 

11.    

Oponowicz Hubert

3

11

13

24

T

 

12.    

Myszka Daria

3

13

10

23

T

 

13.    

Woch Oliwia

2

16

6

22

T

 

14.    

Zasadziński Igor

3

11

11

22

T

 

15.    

Siliańczuk Kinga

2

16

4

20

N

 

16.    

Brzozowska Miranda

3

13

5

18

N

 

17.    

Byczyk Zuzanna

2

11

6

16

N

 

18.    

Nowosielski Maksymilian

1

15

-

15

N

 

 

Klasa VII

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (17 pkt)

awans do etapu II od  12 pkt

II etap
(16 pkt)

Razem

Awans do III etapu od 23 pkt

Etap III

1.        

Biernacki Michał

1

16

15

31

T

 

2.        

Kałużna Iga

2

14

16

30

T

 

3.        

Zasadzińska Ada

3

15

11

26

T

 

4.        

Kijaczko Maciej

3

14

11

25

T

 

5.        

Terlikowski Jakub

3

12

11

23

T

 

6.        

Madyńska Aleksandra

2

12

6

18

N

 

 

Klasa VI

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

II etap

(14 pkt)

Awans do III etapu od     10pkt

Etap III

1.        

Horbowiec Alicja

2

13

T

 

2.        

Domańska Adrianna

2

12

T

 

3.        

Kowalczyk Szymon

2

12

T

 

4.        

Modrzewski Karol

3

11

T

 

5.        

Pióro Gabriel

3

11

T

 

6.        

Domański Kornel

3

10

T

 

7.        

Kurowska Klaudia

3

8

N

 

8.        

Stefaniuk Oliwia

3

6

N

 

 

Klasa V

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (15 pkt)

awans do etapu II od   11 pkt

II etap
(15 pkt)

Razem

Awans do III etapu od 21 pkt

Etap III

1.        

Ferens Karolina

2

15

12

27

T

 

2.        

Olesiejuk Maja

2

15

12

27

T

 

3.        

Wysokiński Maksymilian

3

15

12

27

T

 

4.        

Hryć Dominika

1

14

12

26

T

 

5.        

Kozak Agata

2

13

13

26

T

 

6.        

Wnukowicz Maciej

1

12

12

24

T

 

7.        

Olesiejuk Bartłomiej

3

15

8

23

T

 

8.        

Ciok Dominika

2

11

12

23

T

 

9.        

Morgunowicz Aleksandra

3

12

10

22

T

 

10.    

Szczepaniuk Maja

2

11

11

22

T

 

11.    

Dąbrowski Filip

3

11

11

22

T

 

12.    

Kołodziej Kamil

3

11

10

21

T

 

13.    

Halczuk Tymoteusz

3

11

10

21

T

 

14.    

Jezierska Nikola

3

11

10

21

T

 

15.    

Sawa Małgorzata

1

15

5

20

N

 

16.    

Kaniuch  Magdalena

3

11

7

18

N

 

17.    

Kijaczko Alicja

3

13

4

17

N

 

18.    

Matejek Maciej

2

11

-

11

N

 

 

Klasa IV

Lp.

Uczeń

( nazwisko i imię)

Szkoła

 

ZPO

I etap (14pkt)

awans do etapu II od  10 pkt

II etap
(16 pkt)

Razem

Awans do III etapu od 21 pkt

Etap III

1.        

Cap Maksymilian

3

14

15

29

T

 

2.        

Wysokiński Aleksander

3

14

14

28

T

 

3.        

Nowosielski Karol

2

13

14

27

T

 

4.        

Zdunek Szymon

3

13

14

27

T

 

5.        

Brodawka Paweł

3

13

14

27

T

 

6.        

Kondraciuk Paweł

2

11

16

27

T

 

7.        

Byczyk Maria

1

14

12

26

T

 

8.        

Omelańczuk Piotr

3

13

13

26

T

 

9.        

Jakubowicz Piotr

3

12

14

26

T

 

10.    

Micor Igor

2

13

12

25

T

 

11.    

Hawryluk Piotr

1

10

12

22

T

 

12.    

Piwowar Lena

3

13

8

21

T

 

13.    

Idzikowski Bartosz

2

12

9

21

T

 

14.    

Mielnicka Emilia

2

10

11

21

T

 

15.    

Oponowicz Zuzanna

1

13

7

20

N

 

16.    

Kawęcki Hubert

1

13

7

20

N

 

17.    

Jaworski Hubert

3

12

8

20

N

 

18.    

Parafiniuk Wojciech

3

10

8

18

N

 

19.    

Kijaczko Wiktor

2

13

4

17

N

 

20.    

Skwara Nadia

2

13

4

17

N

 

21.    

Gmur Alexia

3

13

4

17

N

 

22.    

Babicka Julia

3

11

6

17

N

 

23.    

Ryszkowska Aleksandra

1

10

7

17

N

 

24.    

Kamiński Adam

3

12

4

16

N