N

Rok szkolny 2014/2015            

                           

 

Strona główna
W górę

horizontal rule

horizontal rule

Rajd rowerowy klasy VB

II Turniej Finałowy projektu "Edukacja przez szachy w szkole"

Koncert Piosenki Angielskiej i Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dzień Rodziny w klasie IB

Przegląd Piosenki Dziecięcej

Wycieczka do Białowieży

Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera RP

Klasa Va z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Dzień Otwarty dla rodziców i  przyszłych pierwszoklasistów

Spotkanie ze sztuką

Szachy w Szkole

Dzień Babci i Dziadka

Pasowanie na czytelnika

Świąteczny występ uczniów klasy "0"

Loteria fantowa

Wizyta w schronisku

Mikołajki

Dyskoteka andrzejkowa

Projekt edukacyjny szóstoklasistów

Życzenia dla kolejarzy

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Zabawa andrzejkowa

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

IIA w Straży Pożarnej

Dzień Zdrowego Śniadania

Ślubowanie uczniów klas I

Lekcja patriotyzmu

Konkurs "Zaczytana Dwójka"

Konkurs recytatorski

Wycieczka do Warszawy

Klasy V i VI w Siedlcach

Wycieczka do Danówki uczniów klas I- III

Wycieczka do Lublina

Spotkanie z policjantem

 

 

horizontal rule

horizontal rule

Rajd rowerowy do Brzozowicy.

17 czerwca uczniowie klasy VB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim wraz z wychowawcą i opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Brzozowicy. Po przyjeździe na miejsce podążyli ścieżką historyczno-przyrodniczą w miejscowym lesie. Dzięki tablicom informacyjnym dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia lasu oraz zapoznali się z bogatą historią tego miejsca. Szczególną rolę spełnił tu kiedyś leśniczy Edward Trzeciak – patriota i społecznik, pomysłodawca „Groty” i „Kopca Piłsudskiego” (jego historiahttp://teatrnn.pl/sprawiedliwi/node/317/Historia_rodziny_Trzeciak%C3%B3w_-_Brzozowica_k_Mi%C4%99dzyrzeca_Podlaskiego).

Po krótkim odpoczynku uczniowie bawili się w podchody, ścigali się rowerami wzdłuż leśnych ścieżek. Podczas dłuższego odpoczynku był czas na gorące kiełbaski, rozmowy i wspólne żarty. Dobrą atmosferę zapewnili również opiekunowie grupy – rodzice: p. E. Stefaniuk, p. R. Kiryluk, p. M. Bobruk oraz pełnoletni brat ucznia p. M. Szkuta.

Cezary Woch

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

II  TURNIEJ FINAŁOWY

OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU

POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO

„EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

 

356 dzieci, z 71 drużyn, reprezentujący 62 szkoły rywalizowało na Stadionie Narodowym w finałowym Turnieju

Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez szachy w szkole"

 Międzyrzeckie szkoły reprezentowały dzieci klas drugich biorące udział w projekcie. Z SP2 w zawodach wystartowało 6 dzieci przygotowanych przez panią Ewę Włodarczyk

Zawody były podsumowaniem tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Polski Związek Szachowy, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki,

Ministerstwa Edukacji Narodowej i samorządów lokalnych.

W trzech salach centrum konferencyjnego stadionu uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozegrali sześć rund systemem szwajcarskim.

 zobacz wyniki 

http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_3814/results.html?l=pl&tb=10_

http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_3815/results.html?l=pl&tb=10_

 

Koncert Piosenki Angielskiej i Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Koncert Piosenki Angielskiej w klasach IV – VI i Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii w klasach II – III, odbyły się 16.06.2015 r.   

    W turnieju wzięło udział 10 grup po 4 osoby. Uczniowie  odpowiedzieli na 60 pytań związanych z kulturą Wielkiej Brytanii. Turniej był przerywany piosenkami angielskimi śpiewanymi przez uczennice klas IV A, IV B, V B i VI B. Wszyscy uczestnicy turnieju i koncertu zostali nagrodzeni. Obie imprezy zostały przygotowane przez B. Krawiec i K. Modrzewską –Piestę.

B. Krawiec

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Rodziny w klasie I B

         Dnia 16 czerwca 2015 r. w klasie I B odbył się  Dzień Rodziny.

Na uroczystości klasowej licznie zgromadzili się zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały się w programie słowno – muzycznym przygotowanym na tę okazję. Nie zabrakło pięknych wierszy i piosenek.

         Następnie każde dziecko złożyło życzenia swoim rodzicom i wręczyło samodzielnie wykonany upominek. Odbył się także konkurs „Rozpoznaj się na portrecie”, oczywiście namalowanym przez dzieci.

         Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Przegląd Piosenki Dziecięcej

         Dnia 12.06.2015 r. klasy I – III brały udział w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej przygotowanym i przeprowadzonym przez p. Beatę Kostecką. Oprawą muzyczną  zajął się p. Cezary Woch.

         Każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, śpiewając wybraną piosenkę z repertuaru dziecięcego.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                   Wszyscy doskonale bawili się i nie szczędzili oklasków kolegom i koleżankom z innych klas.

BK

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Białowieży

         W czerwcu uczniowie klas I- III wybrali się na wycieczkę do Białowieży.

Z wielkim zainteresowaniem zwiedzali Muzeum Przyrodnicze podziwiając znajdujące się tam zwierzęta z Puszczy Białowieskiej. Zwiedzaniu towarzyszyły nagrane odgłosy przyrody. Następnie dzieci udały się do Rezerwatu, gdzie mogły zobaczyć: jelenie, żubry, wilki, rysia, dziki i żubronie w warunkach półnaturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością.

         Kolejnym  punktem wycieczki był pobyt w oddalonej o 10 km od Białowieży miejscowości Sioło Budy. Tam dzieci poznały historię wsi, zobaczyły jak wyglądały dawne chaty i ich wyposażenie, brały udział
w warsztatach kulinarnych. Samodzielnie lepiły pierogi i ubijały masło.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Świętej Górze Grabarce – miejscu, gdzie od stuleci podążają prawosławni pielgrzymi, przynosząc ze sobą krzyże.

         Wyjazd ten okazał się bardzo pouczający, zarówno pod względem historycznym, jak i przyrodniczym.

B. Kostecka

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera RP

Uczniowie klasy IVa i Vb 31.05.2015r. obchodzili Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera RP.

 Grupa z naszej szkoły mogła wziąć udział w przygotowanych na tę okazję pokazach, grach i zabawach. Liczne atrakcje sprawiły dzieciom wiele przyjemności, a spotkania ze znanymi ludźmi zapewne na długo pozostaną w pamięci.

Z Warszawy uczniowie wywieźli mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Opiekę nad grupą sprawowali nauczyciele Jolanta Gruszczyńska i Cezary Woch a z ramienia Rady Rodziców- Joanna Sobota

Jolanta Gruszczyńska

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Klasa Va z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Dnia 13.03.2015rgrupa młodzieży z kl.Va Szkoły Podst. Nr.2  z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi skorzystała z zaproszenia i uczestniczyła w zajęciach integracyjnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim. Opiekunami klasy 5a były wychowawczyni pani Agnieszka Daniluk i psycholog szkolny, pani Małgorzata Michalak.

Spotkanie przeprowadziły panie pracujące w SOSW Edyta Krasowska i Wioletta Wąsowska, które podzieliły sięswoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z osobami sprawnymi inaczej. Uczniowie dowiedzieli się  na czym polegają trudności i ograniczenia wynikające z poszczególnych rodzajów niepełnosprawności.

Celem organizowanych zajęć było uczenie się wzajemnej tolerancji, szacunku, oraz poszanowania praw innych. Wspólna zabawa, konkursy i ćwiczenia praktyczne pomogły w lepszym poznaniu siebie nawzajem, swoich możliwości i ograniczeń.Była to okazja do przekonania się, że ważny jest człowiek, a nie kalectwo.Uczestnicy zajęć zarówno sprawni, jak i niepełnosprawni nie mieli problemów w kontaktach, byli spontaniczni, życzliwi i cierpliwi dla siebie nawzajem. Przygotowane przez gości upominki sprawiły uczniom SOSW dużą radość. Tego typu spotkania w sposób bezpośredni rozwijają wrażliwość uczniów, szczególnie zdrowych, kształtując tożsamość i wychowując na wartościowych ludzi. Między nauczycielami wywiązała się współpraca, w związku z czym mamy nadzieję na kolejne spotkania.

Wiktor Krasowski kl. Va

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Otwarty dla rodziców i  przyszłych pierwszoklasistów 

Dnia 11 marca 2015 r. w ZPO Nr 2 odbył się Dzień Otwarty dla rodziców
 i  przyszłych pierwszoklasistów. Przed południem grupy przedszkolaków wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w klasach pierwszych. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda nauka w szkole, przymierzyć tornistry, usiąść w ławkach i poczuć się jak prawdziwi uczniowie.

Na pamiątkę wizyty każdy przedszkolak otrzymał upominek przygotowany przez uczniów.

         Po południu odbyło się spotkanie rodziców i przyszłych uczniów
z Dyrektorem Szkoły p. Grzegorzem Kowalczykiem, p. psycholog, pracownikami świetlicy i biblioteki oraz wychowawczyniami i uczniami klas trzecich, na którym została przedstawiona oferta edukacyjna szkoły.

Następnie uczniowie klasy III A zaprezentowali się w przedstawieniu „Rzepka”. Spotkanie uatrakcyjniły quizy, gry, zabawy i konkursy  dla przedszkolaków.

Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami zwiedzały klasopracownie edukacji wczesnoszkolnej, świetlicę, bibliotekę oraz inne pomieszczenia szkolne.

B. Kostecka

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Spotkanie ze sztuką

Dnia 9 marca 2014r. uczniowie klasy II A wspólnie z wychowawczynią panią Ewą Włodarczyk spotkali się z panem Krzysztofem Stachurskim; instruktorem plastykiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. 
Najpierw dzieci zwiedziły w Galerii ES wystawę malarstwa Jarosława Struka. Dowiedziały się, jak maluje się obrazy i jakie stosuje się techniki malarskie. Poznały nowe pojęcia związane ze sztuką: faktura, pastele, oleje, blejtram. Utrwaliły sobie wiadomości o barwach podstawowych, pochodnych i uzupełniających. Potem drugoklasiści zwiedzili wystawę rzeźb Henryka Burzca, polskiego rzeźbiarza, który urodził się w naszym mieście. 
Jednak główną atrakcją tego dnia były zajęcia plastyczne w prawdziwej pracowni plastycznej. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przedstawiającej ich imię i nazwisko. Za pomocą pasteli olejnych starały się w oryginalny sposób przedstawić poszczególne literki.  Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością, a przy okazji świetnie się bawili. Była to bardzo ciekawa lekcja plastyki!!!

 Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Stachurskiemu za poświęcony czas i rozbudzanie zainteresowań plastycznych u naszych wychowanków oraz życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym.

E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Szachy w Szkole

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego Edukacja przez Szachy w Szkole. Celem tego projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów.

Od września 2014r. uczniowie klasy II A uczestniczą w zajęciach szachowych, które odbywają się raz w tygodniu. Podczas zajęć poznają figury szachowe, uczą się grać w szachy oraz planują strategię gry. 
Dzięki tej królewskiej grze uczniowie: rozwijają i ćwiczą wyobraźnię przestrzenną oraz pamięć wzrokową; kształtują takie cechy osobowości jak opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość, odwaga;
uczą się zdrowej rywalizacji, postępowania według zasad fair play i szacunku wobec przeciwnika; wyrabiają umiejętność radzenia sobie ze stresem i zmęczeniem.
Warto pamiętać, że oprócz wielu walorów edukacyjnych i wychowawczych, szachy są również grą, rozrywką, świetną zabawą i mogą stać się dla naszych uczniów pasją.

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Babci i Dziadka

31 stycznia uczniowie klasy IIA zaprosili do szkoły ukochane babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Drugoklasiści zaprezentowali swoim wyjątkowym gościom przedstawienie pt.: „W zimowej krainie”; oraz montaż słowno - muzyczny. Były piękne wiersze, wzruszające piosenki, a także popisy taneczne oraz muzyczne. 

 Babcie i dziadkowie otrzymali w prezencie wykonane przez uczniów upominki: czarodziejską sól oraz krawaty. 

 Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Całe spotkanie przebiegało w ciepłej, serdecznej atmosferze, a babcie i dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnuków. 

E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

W dniu 29 stycznia 2015 roku odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej gdzie zgromadzili się  pierwszoklasiści  wraz z wychowawczyniami. Uroczystość przygotowały uczennice należące do Koła Przyjaciół Książki i Biblioteki pod kierunkiem p. E. Oleksiuk i p. G. Muszyńskiej. Dyplomy pasowania wręczył uczniom p. dyr. Grzegorz Kowalczyk.

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 ŚWIĄTECZNY WTSTĘP UCZNIÓW KLASY "0"

         19 grudnia 2014r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe prezentując utwory świąteczne w języku angielskim. " Jingle bells" i "We wish you a merry Christmas" w ich wykonaniu zrobiły prawdziwą furorę i wywołały burzę oklasków. Zadowolone maluchy nabrały apetytu na kolejne występy

K. Modrzewska-Piesta

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia


Loteria fantowa 

19 grudnia 2014r. odbyła się w świetlicy szkolnej loteria fantowa zorganizowana przez S.U. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, każdy z losujących stawał się właścicielem atrakcyjnych gadżetów, zabawek i bibelotów. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na działalność Samorządu (nagrody w konkursach, pomoc Schronisku Azyl w Białej Podl.)

K.Modrzewska-Piesta

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wizyta w schronisku

     17 grudnia 2014r. uczniowie klas III "a", V "a" i VI "a" złożyli świąteczną wizytę w schronisku dla bezdomnych psów i kotów w Białej Podlaskiej. Dzieci zawiozły pyszne prezenty zwierzakom, które głośnym ujadaniem i merdaniem ogonkami wyrażały swoja radość i wdzięczność.

Dodatkowymi atrakcjami wycieczki był seans w kinie Cinema 3D p.t. ”Uwolnić Mikołaja", pełne emocji rozgrywki w kręgielni "Fregata" oraz posiłek w restauracji Mc Donald.

"Pomaganie jest fajne" stwierdzili zadowoleni uczniowie, a Samorząd Uczniowski przypomina, że każdy z naszej szkolnej społeczności może dołożyć swoją cegiełkę do naszej całorocznej akcji pomocy porzuconym zwierzakom. Prosimy o przynoszenie karmy, makaronu, kaszy, metalowych misek, garnków, starej pościeli, kocy itp. do sali 36.

K. Modrzewska-Piesta

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Grudzień pachnący choinką i piernikami

      Nikt nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki, ale mało kto wie, jak fascynującymi roślinami są drzewa iglaste.  Przekonali się o tym uczniowie klasy III b, gdy na zajęciach, tuż przed świętami, odwiedził ich leśniczy pan Ireneusz Sójka.

Również wszystkie dzieci wiedzą, że nie ma bardziej świątecznych ciasteczek niż piernikowe ludziki.

O sposobie ich pieczenia i ozdabiania oraz o tajemniczej przyprawie korzennej opowiedziała im pani Urszula Kuźmicz.

Zajęcia zakończyły się na słodko- schrupaniem pierniczków.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za poświęcenie swojego czasu. Zajęcia z udziałem Rodziców dostarczyły wszystkim wielu przyjemnych i owocnych przeżyć.

Danuta Korolczuk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Agresja - apel szkolny

      11 grudnia 2014  odbył sie apel poświęcony tematyce agresji. Uczestniczyły w nim klasy 0-VI szkoły podstawowej. Apel został zrealizowany w ramach planu pracy komisji wychowawczej i był przygotowany przez Beatę Krawiec, Cezarego Wocha oraz uczniów klasy VB (szkoła podstawowa) i ucznia kl. III A (gimnazjum), a także chór szkolny.

B.Krawiec

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Mikołajki w ZPO Nr 2

        8 grudnia był bardzo długo wyczekiwanym dniem przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2, gdyż były to ukochane przez dzieci mikołajki. Wszystkie klasy I – III zebrały się na sali gimnastycznej, aby powitać Św. Mikołaja.

Uczniowie klasy II A przygotowani przez p. E. Włodarczyk zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w krótkim przedstawieniu pt. „Święty Mikołaj”

W pewnej chwili dźwięk dzwoneczków oznajmił przybycie Św. Mikołaja, który bardzo serdecznie powitał dzieci.  Uczniowie poszczególnych klas zaśpiewali piosenki 
o tematyce świątecznej i mikołajkowej.

Tak radosny, kolorowy i wręcz magiczny dzień to wspaniała okazja do zabawy na sportowo. Uczniowie klas I -III wzięli udział w Mikołajkowych Zawodach Sportowych przygotowanych i przeprowadzonych przez p. Beatę Kostecką. Konkurencje były różnorodne, również z wykorzystaniem świątecznych i mikołajkowych rekwizytów. Uczestnicy starali się jak najlepiej wykonać rozgrywane konkurencje.

Miały one na celu popularyzację ruchu i współdziałanie w grupie, a także kształtowanie zdrowej rywalizacji i dobrej wspólnej zabawy.

Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci upragnionymi podarunkami.

B. Kostecka

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dyskoteka Andrzejkowa w SP2

      26 listopada Samorząd Uczniowski SP2 zaprosił uczniów klas IV-VI na dyskotekę andrzejkową.

Dziewczęta i chłopcy świetnie bawili się przy tanecznych hitach, a także mieli okazję odkryć co przyniesie przyszłość korzystając
z usług andrzejkowych wróżek. Największą popularnością cieszyła się wróżka Klaudyna specjalistka we wróżeniu z dłoni ;).

Członkowie S.U. zadbali również o podniebienia uczestników dyskoteki i przygotowali mnóstwo smakołyków m.in. pyszne ciasteczka z wróżbą.

Uczniowie w doskonałych nastrojach opuścili szkołę i już nie mogą się doczekać zabawy karnawałowej.

                                                                                                         K. Modrzewska-Piesta

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Projekt szóstoklasistówHISTORYCZNY ZODIAK

      Połączyć historię ze współczesnością, dowiedzieć się czegoś ciekawego i wykazać, że statystyka może być interesująca, to cele projektu jaki w ramach

 zajęć koła historycznego realizowali uczniowie klasy VIB.

      Młodzi badacze poznali osiągnięcia astronomii starożytnej koncentrując się głównie na gwiazdozbiorach zodiakalnych. Wiadomości naukowe z historii, astronomii, geografii
i matematyki nabierały zupełnie innego znaczenia w sytuacji, gdy przeplatały się
z otoczonymi nutką magii znakami Zodiaku. Uczniowie nie zajęli się bynajmniej pisaniem horoskopów, zestawili za to dokładnie daty urodzenia dziewcząt i chłopców  klas I – VI naszej szkoły z odpowiadającymi im znakami Zodiaku. Wnioski okazały się naprawdę ciekawe
.

Znaki Zodiaku

dziewczynki

chłopcy

razem

Koziorożec

9

17

26

Wodnik

10

20

30

Ryby

18

15

33

Baran

17

13

30

Byk

9

16

25

Bliźnięta

11

14

25

Rak

15

16

31

Lew

19

11

30

Panna

15

9

24

Waga

15

15

30

Skorpion

11

14

25

Strzelec

11

10

21

Najwięcej dzieci urodziło się, gdy Słońce było w znaku Ryb, dziewczynek – w znaku Lwa, chłopców – w znaku Wodnika.

Najmniej dzieci urodziło się, gdy Słońce było w znaku Strzelca, dziewczynek – w znaku Koziorożca i  Byka, chłopców – w znaku Panny. 

Opiekun koła Małgorzata Pietruszka

   

horizontal rule

Światowy Dzień Pluszowego Misia

         25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki  w 2002 roku. Uczniowie klasy 2 A postanowili uczcić urodziny misia i przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszaki. Były misie małe i duże, misie brązowe, białe i różowe.

 Wychowawczyni zapoznała dzieci z historią powstania maskotki Teddy Bear. Drugoklasiści z przejęciem opowiadali o swoich pluszowych ulubieńcach. Podczas zajęć misie siedziały na stolikach i pomagały swoim małym właścicielom. Uczniowie zabrali też misie na wspólną wycieczkę na dworzec kolejowy. 

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że misie są bardzo potrzebne, bo pomagają nam w trudnych chwilach. "Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś" 
E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule


Życzenia dla kolejarzy

         Dzień Kolejarza obchodzimy 25 listopada, w dniu patronki kolejarzy - św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Święto było doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom historii kolei i zawodu kolejarza. 

Uczniowie z klasy 2 A w tym dniu udali się na wycieczkę na pobliski dworzec kolejowy. Najpierw spotkali się w nastawni z dyżurnym ruchu, który opowiedział o swojej pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak kieruje się ruchem pociągów. Ogromną frajdę sprawiło wszystkim robienie zdjęć w czapce kolejarskiej.
Na zakończenie spotkania dzieci złożyły pracownikom kolei życzenia z okazji ich święta.

Drugoklasiści zwiedzili również wyremontowany dworzec kolejowy. 

 E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zabawa andrzejkowa

     Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. 

I tak oto w naszej szkole dnia 20.11.2013r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla uczniów z  klas  I - III. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi wychowawczyniami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Impreza została przygotowana przez Szkolne Koło Caritas przy udziale księdza Piotra Osińskiego, siostry Tymotei i p. Doroty Domańskiej.

Beata Kostecka

 

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska

         Rozwój zainteresowań czytelniczych ma ogromne znaczenie w ogólnym rozwoju psychospołecznym dziecka. Zawarte w książkach treści poznawcze korzystnie wpływają na zwiększenie się jego wiedzy na temat siebie oraz otaczającego świata. Aby zachęcić swoich uczniów do czytania książek wychowawczyni klasy 2 A p.Ewa Włodarczyk zorganizowała w dniu 21 listopada wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim. Drugoklasiści wysłuchali pięknego opowiadania o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dowiedzieli się, jak zostać czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zapoznali się z nowościami wydawniczymi zakupionymi przez bibliotekę. Największą atrakcją było dla nich oglądanie pozycji mieszczących się w katalogu podręcznym; książek przestrzennych zawierających makiety i ilustracje przestrzenne oraz książek 3D, w których znajdują się ilustracje oglądane przez okulary trójwymiarowe.

Wizyta w bibliotece bardzo podobała się uczniom i na pewno wkrótce zostaną jej czytelnikami. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie z książką uczniowie podarowali pani bibliotekarce własnoręcznie przygotowaną laurkę.

E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Klasa II A w Straży Pożarnej

         17 listopada 2014r. uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią Ewą Włodarczyk byli na wycieczce w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaskim, która znajduje się przy ulicy Janusza Kusocińskiego.  Dzięki życzliwości panów strażaków, uczniowie zostali oprowadzeni po budynku Straży Pożarnej i zapoznani ze sprzętem jakiego używa się podczas akcji ratowniczo-pożarniczych.  Odbyła się również rozmowa z uczniami na temat najczęstszych przyczyn pożarów, o akcjach ratowniczo- gaśniczych oraz jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Niebywałą atrakcją dla dzieci było wejście do wozów strażackich oraz możliwość przymierzenia stroju strażackiego. Strażacy upozorowali również ćwiczebny alarm pożarowy z pokazem zjazdu po słynnej rurze strażackiej. Na zakończenie wycieczki uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami, a w podziękowaniu za ciekawe spotkanie podarowali piękny obrazek przedstawiający strażaków w akcji.

E. Włodarczyk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 Dzień Zdrowego Śniadania    

„Śniadanie daje moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania
i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza placówka bierze udział w realizacji tego projektu. 
W związku z tym 7 listopada 2014 r. obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

         Uczniowie klas I -III wraz z wychowawczyniami przygotowywali pyszne i zdrowe śniadania. Omawiali także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Były własnoręcznie wykonane soki
z owoców, kolorowe sałatki i różnorodne kanapki. Na pięknie udekorowanych stołach zgromadzono przygotowane potrawy
i przystąpiono do wspólnego posiłku.

         Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat uczą się podstaw zdrowego żywienia, kultury spożywania posiłków i higieny ich wykonania.

B. Kostecka

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Ślubowanie      

5 listopada 2014 r. w  Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Bolesława Prusa odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W poczet społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie trzech klas.

 Zanim pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami.   Doskonale poradzili sobie ze śpiewaniem piosenek, recytacją wierszy a także  wykazali się  znajomością zasad dobrego wychowania.

Po zaprezentowaniu swoich umiejętności nadszedł czas na złożenie ślubowania. Dzieci z dumą przyrzekały być godnymi uczniami szkoły i dbać o jej dobre imię. Następnie dyrektor dokonał pasowania każdego z nich na ucznia klasy pierwszej.

Po zakończonej uroczystej akademii pierwszoklasiści otrzymali upominki i zostali zaproszeni na poczęstunek.

Uroczystość zgromadziła na sali bardzo liczne grono rodziców i nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta
p. Artur Grzyb, dyrektor szkoły p. Grzegorz Kowalczyk, wicedyrektor p. Barbara Artecka, wicedyrektor p. Aldona Płudowska oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Mariusz Filipiuk.
B. Kostecka

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Lekcja patriotyzmu

         W listopadzie wspominamy tych, którzy odeszli - naszych bliskich, jak też poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Uczniowie z klasy 2A i 3B pod opieką p. Ewy Włodarczyk i p. Danuty Korolczuk 4 listopada 2014r. odwiedzili cmentarz miejski. Uczniowie zapalili znicze na grobie amerykańskiego lotnika por. Franka T. Sibbeta oraz przy Pomniku ofiar pogromu niemieckiego przeprowadzonego 16 listopada 1918 roku w naszym mieście. Chwilą ciszy uczcili też pamięć jeńców włoskich, a także ofiar zbrodni hitlerowskiej z lipca 1944 roku. Wychowawczynie pokazały też dzieciom cmentarz żydowski i znajdujące się tam macewy

Wycieczka ta była ciekawą lekcją patriotyzmu. 


Ewa Włodarczyk


Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania 

W dniu 24 października  2014 roku w bibliotece szkolnej odbył się finał Szkolnego Konkursu ZACZYTANA o tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.

Do udziału w konkursie przystąpiło 18 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych. Uczniowie podczas prezentacji czytali przygotowany wcześniej oraz wylosowany fragment lektury  podany w regulaminie konkursu. Komisja wyłoniła zwycięzców.

Tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA w roku szkolnym 2014/2015 zdobyły:

KLASY II-III                 MARIA IDZIKOWSKA  kl. IIa

KLASY IV-VI               RÓŻA ZGORZAŁEK  kl. IVa

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe i dyplomy a wszyscy uczniowie biorący udział wyróżnienia i dyplomy.

         Konkurs ten to jedna z imprez bibliotecznych przeprowadzonych dla uczczenia obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przypadającego co roku w październiku oraz Jubileuszowego2014 Roku Czytelnictwa.

W ramach obchodów prowadzony jest cykl zajęć głośnego czytania przez nauczyciela bibliotekarza  literatury dziecięcej uczniom klas 0 – III, akcja PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ, wykonane zostały plakaty promujące czytelnictwo, gazetki i wystawki oraz  promocja działalność biblioteki na terenie szkoły.

Elżbieta Oleksiuk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Konkurs recytatorski

Dnia 27 października 2014r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III.

W konkursie udział wzięło czternastu uczestników, po dwoje z każdej klasy.

Uczestnicy recytowali przygotowane wcześniej wiersze polskich poetów dziecięcych.

Jury oceniało poprawność, intonację, głośność i wyrazistość, interpunkcję oraz prezencję własną recytatorów.

Zwycięzcą konkursu została Marysia Idzikowska z klasy IIa. Miejsce drugie zajęła Dagmara Burdon z klasy Ic, a miejsce trzecie Wiktor Sobiczewski z klasy IIIa..

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy wezmą udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w MOK.

I. Młynarczyk

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Warszawy      

Uczniowie klas czwartych i szóstej "b" szkoły podstawowej w dniu 23 października 2014r uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

 Najpierw mieli przyjemność obejrzeć spektakl w Teatrze Kamienica, gdzie znani bohaterowie komiksu Tytus Romek i A'tomek 
w zabawny sposób zdradzali tajemnice sztuki współczesnej. Następnie wzięli udział w lekcjach w Muzeum Etnograficznym. Dzięki nim dowiedzieli się, jak kulturalnie zachowywać się przy stole w różnych częściach świata i na czym polega czar dawnych instrumentów.

 Dzień  zakończył sie spacerem po Powązkach wśród grobowców Alei Zasłużonych, a także chwilą zadumy nad mogiłą Patrona Szkoły - Bolesława Prusa.

 Mimo jesiennej aury humory dopisywały, a wycieczka została określona jak  bardzo udana.

 

J. Gruszczyńska

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Klasy V i VI w Siedlcach        

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej, pod opieką Ks. Piotra Osińskiego, Siostry Tymotei i Pani Elżbiety Grzebiliszewskiej, 23 października 2014r  wzięły udział w wycieczce szkolnej do Siedlec. Pierwszym punktem wycieczki było Nowe Kino, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Ziemia Maryi”. Kolejnym punktem wycieczki była integracja klas na wspólnej zabawie w Aquparku – gra w bilard i kręgielna.

ks. P. Osiński

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wycieczka do Danówki uczniów klas I - III

W dniach 7 – 8 października uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyli w wycieczce do Danówki. Na miejscu powitał nas gospodarz zachęcając wszystkich do korzystania z czekających tam atrakcji.

Dzieci z zapałem ruszyły do zabawy. Chłopcy grali w piłkę nożną na przygotowanym boisku, dziewczynki bawiły się na placu zabaw. Nie brakowało też chętnych do gry w ping –ponga.
 Po aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu na wszystkich czekało ognisko, na którym dzieci samodzielnie piekły kiełbaski.

Następnie uczniowie rywalizowali w przeciąganiu liny i brali udział w zabawach ze współzawodnictwem. Na zakończenie udaliśmy się do pobliskiego lasu, aby podziwiać przyrodę w pięknych jesiennych barwach. Każdy mógł wykazać się znajomością rosnących tam drzew.

Piękna, chociaż wietrzna pogoda, pobyt na świeżym powietrzu oraz otaczająca przyroda sprawiły, że wszyscy wracali zadowoleni i pełni humoru.

Beata Kostecka

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Lublina

  24 września 2014r. uczniowie z klasy 2A i 3A byli na wycieczce w Lublinie. Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl Teatru Muzycznego pt.: "Kot w butach". Dzieci z zachwytem podziwiały piękne kostiumy aktorów, ciekawą scenografię, niezwykłe efekty świetlne i akustyczne. Spektakl był wspaniałą okazją, aby nasi uczniowie mogli zobaczyć prawdziwą orkiestrę oraz posłuchać jej gry na żywo. Potem uczestnicy wycieczki zwiedzali stolicę naszego województwa szlakiem legend lubelskich. Dzieci spacerowały po Starym Mieście, zwiedziły Zamek i Muzeum Lubelskie oraz poznały najciekawsze zabytki. Okazało się jednak, że dla dzieci najważniejszym momentem wycieczki było kupowanie pamiątek i posiłek w McDonald's.
 Pomimo wielu niespodzianek, wycieczka była bardzo udana.

O bezpieczeństwo dzieci podczas wycieczki zadbały panie: Ewa Włodarczyk, Iwona Młynarczyk i s. Tymotea.

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Spotkanie z policjantem

17 września uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z sierżantem sztabowym Iwoną Matysiak - policjantką Komendy  Policji
w Międzyrzecu Podlaskim.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu instruktażowego o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i zachowania podczas jazdy samochodem.

 Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

   Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości  wśród dzieci.

Beata Kostecka

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

horizontal rule

horizontal rule

 

 

 Ostatnia aktualizacja tej witryny: 27-08-15