N

         Z życia szkoły 

 

 

 Archiwum:      Rok szkolny 2020/2021       Rok szkolny   2019/2020      2018/2019    2017/2018    2016/2017    2015/2016   2014/2015       

 

 Strona główna

 ZPO2

 Aktualności i informacje

 Plan lekcji

 Nauczyciele i oddziały

 Z życia szkoły 

 Konkursy

 Samorząd uczniowski

 Spotr w ZPO2 

 Dziennik elektroniczny

 Dokumenty szkoły

 Biblioteka szkolna

 Rekrutacja

  Liga Matematyczna

 Doradztwo zawodowe

 Historia SP2

 Patron SP2

 Bezpieczna+

 Gimnazjum - archiwum 

 

  

 

Rok szkolny 2021/2022

Ginąc pamiętali o nas, żyjąc pamiętajmy o nich. "BohaterON w Twojej szkole 2021"

Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych

Wycieczka do Warszawy uczniów klas V

"Dzień jesiennych kolorów"

Uczniowie ZPO2 z wizytą na cmentarzu

 3a pamięta o Bohaterach! Udział w projekcie ,,BohaterON w Twojej szkole 2021"

Program edukacyjny "Szkolne Przygody Gangu Swojaków" realizowany w klasie 1A

„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Koncert „Muzyczny witraż” z udziałem artystów operowych, chóru szkolnego i innych

"Zawody naszych prodków" - prezentacja prac uczniów klas III

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Wycieczka klas 7b i 8b do Warszawy

 Doradztwo zawodowe. Odwiedziny w zakładzie Wipasz

Dzień Papieski. Występ chóru szkolnego przy pomniku św. Jana Pawła II

Klasa IA na wycieczce do lasu

Podsumowanie konkursu „Młodość-Trzeźwość 2021”

Dzień  Chłopaka w ZPO2

Dzień Chłopaka w 7c

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

Piknik z klimatem

Ginąc pamiętali o nas, żyjąc pamiętajmy o nich

,,BohaterON w Twojej szkole 2021"

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W klasie VII B oraz VIIIB zostały przeprowadzone lekcje na podstawie scenariuszy oraz pakietów edukacyjnych opracowanych przez organizatorów kampanii. Uczniowie przygotowali również kartki dla powstańców oraz prezentacje dotyczące powstania. Temat powstania warszawskiego bardzo zainteresował naszą młodzież, podczas lekcji wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem.

zobacz zdjęcia

 

Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych

Dnia 25 listopada 2021 roku klasy I-III wzięły udział w Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych.

Uczniowie każdej z klas zaprezentowali, przygotowane wcześniej, pieśni patriotyczne lub żołnierskie. Odświętnym strojem występujący, podkreślili podniosły charakter tej uroczystości. Na zakończenie każda klasa otrzymała z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy.

I.Nowik

zobacz zdjecia

Wycieczka do Warszawy

W środę 24 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy pod opieką panów Torbicza i Wocha. Na początku tej cudownej przygody odwiedziliśmy park trampolin Hangar 646. Było tam bardzo fajnie m.in. skakaliśmy na ogromną powietrzną poduchę, wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej. Kolejnym celem był Dom Zagadek. Podzieliliśmy się na grupy i po wylosowaniu pokoju zostaliśmy w nim zamknięci. Nasza grupa wylosowała pokój o nazwie Polana. Okazało się, że był to jeden z ciekawszych pokoi, w którym celem było odnalezienie skradzionego serca lasu. Musieliśmy włożyć wiele wysiłku, aby je odnaleźć i umieścić w miejscu, z którego zostało skradzione. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przy choince przed Zamkiem Królewskim udaliśmy się na obiad. Składał się on z domowego rosołu i kotleta z frytkami. Był naprawdę smaczny.  Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, w którym mogliśmy samodzielnie przeprowadzać doświadczenia.  Na koniec coś, na co wszyscy czekali, czyli McDonald ’s . Po nim, niestety musieliśmy wracać do domu. Była to najlepsza wycieczka na świecie!    

Iga Struk i Maciej Matejek z klasy V C 

zobacz zdjęcia

 

 "Dzień jesiennych kolorów" 

Jesień to pora roku, z którą kojarzą się nam mieniące się barwami liście, owoce i warzywa, a zwłaszcza pomarańczowe dynie. Samorząd Uczniowski postanowił zachęcić uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w "Dniu jesiennych kolorów". Preferowane były ubrania w kolorach żółtym i pomarańczowym. Zachętą do udziału było zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych.

BT

Dwójka pamięta! Uczniowie ZPO2 z wizytą na cmentarzu

Listopad to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy tych, których nie ma już z nami. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem Krystyną Frydrychowską, postanowili uczcić pamięć o zmarłych poprzez wizytę na cmentarzu. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci głębokim przeżyciem, wprowadził w chwile zadumy oraz wspomnień o bliskich zmarłych. Uczniowie pomodlili się i zapalili znicze na grobach  byłych pracowników naszej szkoły oraz poległych za Ojczyznę.

Przyjmij modlitwę tę prostą; o Panie!
Błogi spoczynek w wiecznym spokoju,
Uczyń dla wszystkich zmarłych od wieków.”

Krystyna Frydrychowska

 

3a pamięta o Bohaterach! 

Klasa 3 a wraz z wychowawczynią Krystyną Frydrychowską wzięła udział w akcji ,,BohaterON w Twojej szkole 2021". Ma ona na celu promowanie wśród najmłodszych historii XX wieku oraz upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego . Trzecioklasiści wzięli udział w serii zajęć mówiących o patriotyzmie, walce o Ojczyznę, a także historii Polski z okresu II wojny światowej. Podsumowaniem akcji było wykonanie kartek z życzeniami, które dzieci wysłały do żyjących Powstańców Warszawskich.

Krystyna Frydrychowska 
 

SZKOLNY GANG SWOJAKÓW

 Klasa I „a” przystąpiła do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” zorganizowanego przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Program ma na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Również zachęcić dzieci do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranu komputerów, telefonów i telewizorów.

Uczniowie klasy I „a” w ramach programu:

- obejrzeli prezentację „Poznajemy gatunki zwierząt w Polsce zagrożone wyginięciem” oraz animacje i podcasty ze strony organizatora konkursu,

- wzięli udział w wycieczce do leśniczówki Żerocin,  

- zapoznali się z bohaterami książki „Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc” i „Gang Swojków. O tym, że przyjaźń ma moc” autorstwa  Renaty Piątkowkskiej.

- wykonali ciekawe rysunki i  prace plastyczne.

Dzięki podjętym działaniom uczniowie poznali piękno polskiej przyrody oraz rozwinęli umiejętności życia w bliskości z naturą i w zgodzie z nią.

D. Korolczuk

Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

         Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyła w  II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

         29 października 2021 roku książki zagościły na szkolnych korytarzach. Tego dnia podczas przerw uczniowie czytali swoje ulubione pozycje przyniesione z domu. Zapominalscy mieli możliwość wypożyczenia książki w bibliotece.

         Akcji prowadzonej w naszej placówce patronował Pan dyrektor Grzegorz Kowalczyk. Do udziału w przedsięwzięciu zachęcali: nauczyciel bibliotekarz, grono pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski, który wydarzenie rozpropagował i zorganizował.

Nowy sposób na spędzanie czasu wolnego podczas przerwy spotkał się dużym zainteresowaniem, ponieważ około 290  uczniów między lekcjami skupiło się na lekturze książek.

zobacz zdjęcia

 

Koncert „Muzyczny witraż” z udziałem artystów operowych, chóru szkolnego i innych.

  Parafia pw. Św. Józefa obchodziła setną rocznicę swego istnienia. Jednym z elementów obchodów tej ważnej uroczystości był koncert muzyczny. Autorką scenariusza, prowadzącą oraz jedną z wokalistek była Joanna Zaniewicz (absolwentka naszej szkoły). Obok niej wystąpili:

-      dr Joanna Stefańska Matraszek – sopran, wieloletnia solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagog

-      Robert Szpręgiel – baryton – solista Polskiej Opery Kameralnej 
oraz zespół muzyczny:

-      Janusz Tylman – kierownictwo muzyczne i fortepian

-      Wojciech Malina Kowalewski – instrumenty perkusyjne i bas

-      Tadeusz Melon – skrzypce

Do udziału został również zaproszony nasz chór szkolny oraz schola z Żabiec i chór parafialny „Oremus”.

Dla naszych chórzystów była to niesamowita chwila, by móc obcować z artystami najwyższych lotów i wystąpić w tak szacownym gronie. Cieszą słowa uznania, które otrzymaliśmy z ust artystów i uczestników koncertu. Motywują nas do dalszych prób, zgłębiania tajników śpiewu, techniki estradowej i obycia scenicznego.

Cezary Woch

Zdjęcia ze strony radiobiper.info

 

Zawody naszych przodków

Klasy IIIA i IIIB  uczestniczyły w zajęciach dotyczących zapomnianych zawodów naszych babć i dziadków. Wychowawczynie obu klas zajmująco i atrakcyjnie opowiedziały o tych profesjach swoim uczniom. Po zakończonej lekcji zadaniem trzecioklasistów było narysowanie jednego z zapomnianych zawodów , który najbardziej ich zaciekawił. W każdej pracy widać było duże starania jednak najciekawsze  posłużyły do stworzenia prezentacji, do obejrzenia której serdecznie  zachęcamy.

S.Muszyńska

 Zobacz prezentację 

 

Uroczyście ŚLUBUJEMY!

Dnia 20 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.

W uroczystości wzięli udział: dyrekcja szkoły, Sekretarz Miasta pani Elżbieta Dedelis, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Korolczuk, wychowawczynie klas pierwszych, uczniowie i ich rodzice.

Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z radością w sercach i z przejęciem zaprezentowali przygotowane wiersze i zaśpiewali piosenki.

Po prezentacji uczniów nastąpiła ceremonia ślubowania. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie przypieczętowało przynależność uczniów do naszej społeczności. Następnie pan dyrektor Grzegorz Kowalczyk olbrzymim ołówkiem dokonał pasowania uczniów. Każdy z pierwszoklasistów na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał akt pasowania na ucznia oraz odznakę.  Pani sekretarz Elżbieta Dedelis wręczyła każdej klasie prezent (magnetyczny zestaw „Obieg wody w przyrodzie”). 

Na zakończenie zadowoleni uczniowie pozowali do wspólnej fotografii.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów.

Życzymy wszystkim uczniom klas pierwszych powodzenia i miłych chwil spędzonych w szkole.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

Wycieczka klas 7b i 8b do Warszawy    

Dnia 19 października odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do Warszawy. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak uczestnik gry komputerowej i sprawdzić swój refleks i celność biorąc udział w laserowym paintballu .

 Kolejnym, nieco spokojniejszym , ale równie atrakcyjnym  punktem wycieczki była sztuka pt: ,,Kopciuszek” w teatrze Capitol. Historia choć znana wszystkim od dzieciństwa zaskoczyła atrakcyjnością i uniwersalnym w każdym czasie przekazie.

Ostatnim punktem programu była wystawa pod tytułem Kosmiczna Odyseja, która w niezwykle przystępny sposób przybliżyła uczniom historię podboju kosmosu. Duża ilość autentycznych eksponatów z misji kosmicznych wzbudziła żywe zainteresowanie tematem.

Wyjazd można zdecydowanie uznać za udany. Mamy nadzieję , iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Katarzyna Modrzewska – Piesta, Sylwia Idzikowska

zobacz zdjęcia

Doradztwo zawodowe. Odwiedziny w zakładzie Wipasz

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego 13.10.2021r.  klasa 7C  odwiedziła zakład produkcyjny Wipasz. Jest to największy polski producent pasz. Rocznie produkuje ponad milion ton pasz dla drobiu , trzody chlewnej i bydła. Zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. Jeden z nich  oprowadził nas po placu zakładu , pokazał wytwórnię od wewnątrz. Omówił w skrócie jak wygląda proces  produkcji pasz jednocześnie odpowiadając na pytania uczniów. Największe zainteresowanie wzbudziły ogromne silosy  na paszę mogące pomieścić nawet kilkanaście ton produktu.

W drodze powrotnej całkiem przypadkowo spotkaliśmy strażaków z „Ochotniczej Straży Pożarnej Stołpno”, którzy przygotowywali się do ćwiczeń. Wykorzystaliśmy tą okazję aby również porozmawiać o zawodzie strażaka.

S.Muszyńska

zobacz zdjęcia

Dzień Papieski. Występ chóru szkolnego przy pomniku św. Jana Pawła II

W związku z XXI Dniem Papieskim 10 października 2021 roku nasz chór szkolny dał krótki koncert przed pomnikiem Jana Pawła II. Wykonaliśmy pięć różnorodnych pieśni związanych z postacią tego wybitnego Polaka:

-       „Pieśń dla Jana Pawła II”,

-       „Słowiański Papież”,

-       „Moje miasto Wadowice”,

-       „Bo nie zastąpi Ciebie nikt”,

-       „Barka”.

Dziękujemy Parafii pw. św. Józefa i siostrze Zenobii za zaproszenie nas na ten występ.

 Cezary Woch

 

WYCIECZKA  DO  LASU 

Dnia 7 października 2021 roku klasa 1”a” wybrała się na wycieczkę do lasu. W leśniczówce Żerocin spotkaliśmy się z leśnikami, którzy zapoznali nas ze swoim ubiorem i pracą. Potem udaliśmy się na spacer do lasu i szkółki leśnej. W trakcie spaceru poznawaliśmy roślinność, tropy i ślady żyjących tam zwierząt oraz wsłuchiwaliśmy się w odgłosy przyrody. Dowiedzieliśmy się również o zwierzętach chronionych żyjących w naszych lasach. Po powrocie do leśniczówki wesoło bawiliśmy się i piekliśmy kiełbaski.

Był to dzień pełen wrażeń. W pięknym leśnym otoczeniu wspaniale odpoczęliśmy i poznaliśmy wiele tajników przyrody.

Danuta Korolczuk

 Zobacz zdjęcia

 

Podsumowanie konkursu „Młodość-Trzeźwość 2021
 

W dniu 5 października 2021 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się podsumowanie konkursu „Młodość- Trzeźwość” oraz uroczyste wręczenie nagród.

Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „ Uzależnienia w czasie pandemii”.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkurencjach: plastycznej
i literackiej.

Celem konkursu było promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie pozytywnych wartości, którymi należy kierować się w życiu, szczególnie w czasie pandemii. Spotkanie rozpoczęła pani Dorota Jaszczuk  przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim. Przewodnicząca podziękowała i pogratulowała wszystkim uczniom i ich rodzicom za udział w konkursie a nagrody i dyplomy wręczył Zastępca Burmistrza Miasta Pan Paweł Łysańczuk. 

Z naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni następujący uczniowie:

Kategoria literacka:
Klasy I-III
I miejsce- Aleksander Deneka kl. II b

Kategoria plastyczna:
Klasy I-III
III miejsce-Amelia Michalak kl. II b
Wyróżnienie- Anna Kozak kl. II b

Klasy IV-VIII
I miejsce- Natalia Wieliczko kl. V c
Wyróżnienie-Oliwia Wieliczko kl. VIII b

Serdecznie gratulujemy uczniom!
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za udział w tegorocznej edycji konkursu.

zobacz zdjęcia

 

Dzień  Chłopaka w ZPO2

Samorząd Uczniowski chcąc uatrakcyjnić święto chłopaków w naszej szkole zaproponował konkurs pod hasłem DZIEŃ CHŁOPAKA - DNIEM KRAWATA LUB MUCHY. Został przygotowany plakat promujący to wydarzenie, a wszyscy chłopcy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Koleżanki z Samorządu musiały podjąć trudną decyzję, komu przyznać główne nagrody. Ostatecznie zdecydowały się nagrodzić: Pawła Pulika z klasy 1B, Roberta Rumińskiego z klasy 1A, Adama Lecyka z klasy 1A oraz Przemysława Szaronia z klasy 6A. Wszyscy chłopcy biorący udział w konkursie dostali słodkie upominki.

Jeszcze raz chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

                                                                                               Dziewczęta z SU

 

Dzień Chłopaka w 7c

Dzień Chłopaka w klasie 7c obchodziliśmy w pobliskiej pizzerni. Oprócz pysznego jedzenia była również gra w bilard. Kolejny raz jesteśmy gośćmi w tym miejscu także obeznanie z kulami bilardowymi jest na dość wysokim poziomie. Rywalizacja była bardzo wyrównana a emocje jeszcze większe.

 S.Muszyńska

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

W piątek 17.09.2021r. o godzinie 12:25 klasy 5a, 5b i 5c, po wysłuchaniu pogadanki na temat bezpieczeństwa, zaopatrzone w worki na śmieci i gumowe rękawiczki, wraz z nauczycielami wyruszyły na sprzątanie okolicznych terenów. Klasy 5a i 5c  porządkowały ul. Kusocińskiego (do alei grabowej), aleję grabową, obrzeża parku, ul. Wita Stwosza, Strażacką, Matejki, Chełmońskiego, Grottgera, Kossaka i Parkową. Klasa 5b zajęła się terenem przy szkole oraz osiedlem bloków przy ul. Partyzantów 10.

Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem, w ciągu ok. 45 min. zabrali 6 worków odpadów. Niestety przybierający na sile deszcz zmusił sprzątających do przerwania akcji i powrotu do szkoły.

Raport ze sprzątania został przekazany do organizatora - Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta.

Uczniowie byli zdumieni tym, co i gdzie ludzie wyrzucają. Gdyby odpady trafiały w miejsca do tego przeznaczone, świat byłby o wiele  czystszy i piękniejszy.

      Agnieszka Daniluk

 

"Piknik z klimatem"

       3 września uczniowie naszej szkły wzięli udział w imprezie plenerowej  "Piknik z klimatem", której organizatorem był Urząd Miasta we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, OSP „Stołpno”, Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie „Żwirek”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych oraz Klub Taekwondo Międzyrzec Podlaski.

 Uczniowie  brali udział w turniejach  i konkurencjach sportowych, wędkarskich, warsztatach ekologicznych oraz zajęciach z bezpiecznego zachowania się nad wodą. Młodsze dzieci korzystały z placu zabaw, dmuchańców i innych atrakcji.

 

Rok szkolny 2020/2021

Wycieczka do Lublina

Podsumowanie  konkursów matematycznych

Ognisko integracyjne w 6B

Wręczenie nagród dla autorów najlepszych ilustracji do zbioru Czarna róża. Baśnie i opowieści z Podlasia”

Wycieczka ucznów klas trzecich do Kodnia i Kostomłotów

Dzień Dziecka w klasie I B

Zakończenie Programu ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” w klasie I B

Szkolny Festyn Relacji

Dzień Patrona Szkoły

Teatrzyk online dla uczniów klas I-III

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Szkolny konkurs recytatorski poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Przystanek Historia - czyli kolejny gość na lekcji on-line

Lekcja angielskiego z wykładowcą UPH

"Przystanek Historia" - wirtalna lekcja historii

Szkolny konkurs na prezentację multimedialną z okazji 230. rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja

Ślubowane klas pierwszych

"Szkolna, zdalna rzeczywistość"- film uczniów klasy 6B

Dzień Św. Patryka w wiosennym nastroju

Akcja „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie ok”

Kolejne zajęcia z serii PEARSON& BBC LIVE CLASSES

Uczniowie ZPO2 uczą się angielskiego z rówieśnikami z całego świata

Filmy naszych uczniów  w konkursie „Z Chemią za Pan Brat”. Oglądaj i lajkuj

Sportowa zima w klasie 7a

Klasa dwujęzyczna nawiązuje międzynarodowe przyjaźnie

Wirtualna podróż na Kujawy. Gość na lekcji wychowawczej w 6c

Sportowe półkolonie w naszej szkole

Świąteczna atmosfera na lekcjach języków obcych

#jestnaswięcej - pokaż, że jesteś przeciwko hejtowi w sieci!

Dzień Chłopaka w VIC

Dzień Chłopaka w klasie VI A

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

Wycieczka do Lublina

W dniu 22 czerwca dzieci z Koła Misyjnego, które działa na terenie naszej szkoły, zwiedziły muzeum misyjne Ojców Białych Misjonarzy Afryki w Natalinie. Uczniowie zapoznali się z pracą misjonarza i życiem dzieci z krajów misyjnych. Dla Małych Misjonarzy było to fascynujące spotkanie.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Stary Rynek w Lublinie. Ale przede wszystkim w pamięci pozostaną zabawy w fontannie.

zobacz zdjęcia

Podsumowanie  konkursów matematycznych

22 czerwca podsumowano tegoroczne konkursy matematyczne, w których brali udział uczniowie naszej szkoły.

Dyrektor szkoły i ogranizatorzy wręczyli nagrody i dyplomy uczniom, którzy odnieśli sukcesy i brali udział w konkursach

"Orzeł matematyczny",  "Maks matematyczny", "Kangur" i szkolnym projekcie na bryłę platońską.

zobcz zdjęcia

 

Ognisko integracyjne w 6B
 

Dnia 17 czerwca 2021, w gorący i słoneczny dzień uczniowie klasy VI b  uczestniczyli w ognisku integracyjnym na stadionie miejskim, które zorganizowali im rodzice. Opiekunem był pan Bogusław Torbicz. Ognisko  było szansą na ponowne zintegrowanie się uczniów. Wyjątkowy nastrój sprzyjał opowieścią o swoich zainteresowaniach i pasjach. Uczniowie grali w piłkę, a także smażyli kiełbaskę nad ogniskiem, a niektórzy z nich prezentowali swoje umiejętności artystyczne. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, nie  było czasu na nudzenie się, a wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom klasy VI b.

Sylwia Idzikowska

 

 Wręczenie nagród dla autorów najlepszych ilustracji do zbioru
 
Czarna róża. Baśnie i opowieści z Podlasia”                  

W związku z inicjatywą ponownego wydania książki pt. „Czarna róża. Baśnie i opowieści z Podlasia” autorstwa Państwa Krystyny i Ryszarda Kornackich,

uczniowie naszej szkoły wykonali ilustracje do kilku utworów z tego tomiku. Z kilkudziesięciu prac komisja doceniła prace Zuzanny Byczyk, Natalii Byczyk i Mateusza Chwedoruka. Wyróżniono również rysunki Igi Kałużnej, Natalii Gai oraz Antoniego Korpysza.

Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy ich prace w nowym wydaniu pozycji.

Cezary WochWycieczka Kodeń - Kostomłoty  

W 9 czerwca odbyła się szkolna wycieczka, w której udział brali uczniowie z klas trzecich, aby podziękować za I Komunię podczas mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.  W tym dniu  dzieci  zwiedzały  muzeum misyjne oraz unicką cerkiew w Kostomłotach. Dla większości uczniów spotkanie z unickim kapłanem było pierwszym doświadczeniem różnych form wyznawania wiary w Boga. Dzieci zadawały wiele pytań, mówiły o różnicach pomiędzy cerkwią  a  kościołem katolickim. Atmosfera, która się wytworzyła podczas tego spotkania, ukazała otwartość dziecięcych serc na bliźniego i akceptację różnorodności.

Monika Stręciwilk - s. Zenobia

zobacz zdjęcia

 

Dzień Dziecka w klasie I B 

1 czerwca - to ulubiony dzień wszystkich dzieci  na całym świeci. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, na pewno na długo pozostanie on w pamięci wszystkich uczniów klasy Ib. Rozpoczęły go prezenty -niespodzianki i słodki poczęstunek w klasie, była też pizza. Międzynarodowy Dzień Dziecka zakończyła wizyta nieoczekiwanych gości, a były to alpaki. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat życia tych przemiłych zwierząt, karmili je marchewką, a następnie wyprowadzali je grupami na spacer. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, za przygotowanie tak wspaniałego, wyjątkowego i pełnego atrakcji dnia.

A.Złoch

zobacz zdjęcia

 

Zakończenie Programu ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” w klasie I B

Tradycją naszej szkoły jest coroczny udział  uczniów klas I w programie ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Dzieci podczas cyklu zajęć poznają przepisy ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Program kończy test online. Wszyscy uczniowie klasy I B zdali go bezbłędnie, wykazując się niezbędną wiedzą i uzyskując maksymalną liczbę punktów. Na zakończenie programu z rąk wychowawczyni dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A.Złoch

Szkolny Festyn Relacji

       W dniu 31 maja 2021 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Festyn Relacji. Uczniowie klas I-VIII pod opieką wychowawców oraz nauczycieli aktywnie i miło wspólnie spędzili czas.

       Festyn został zorganizowany w celu odbudowania relacji i więzi pomiędzy uczniami, pogłębienia kontaktów, wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania, rozwijania  umiejętności współpracy w grupie, wzajemnej komunikacji, akceptacji siebie i innych.

 Podczas festynu uczniowie otrzymali słodki poczęstunek oraz wzięli udział w:
-grach i zabawach integracyjnych w klasach,

-grach i zabawach sportowych na boisku szkolnym, placu zabaw,

- konkursach klasowych,

-ogniskach, -zajęciach na basenie.

       Rodzice uczniów mieli okazję porozmawiać z nauczycielami o swoich radościach i obawach wynikających z powrotu uczniów do nauki stacjonarnej.

Małgorzata Michalak- psycholog szkolny

zobacz zdjęcia

 

Dzień Patrona Szkoły  

19.05.2021r. świętowaliśmy  Dzień Patrona Szkoły.

 W związku z obostrzeniami wychowawcy klas mogli wykorzystać na godzinach wychowawczych przygotowaną przez uczniów prezentację o życiu i twórczości Bolesława Prusa.

Do   klas I – III  w tym dniu zawitali bohaterowie książek pisarza – parada bohaterów książek Bolesława Prusa przygotowana przez uczniów klasy VI b.

Wszyscy  podziwialiśmy kreatywność uczestników konkursu „SELFIE Z PATRONEM SZKOŁY”. Ich prace prezentowane były na korytarzach szkolnych.

Mirosława Cholewa, Sylwia Idzikowska

zobacz zdjęcia

 

Teatrzyk online dla uczniów klas I-III 

Dnia 18 maja 2021 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu ,,Alicja online”, przygotowanym przez aktorów teatru z Częstochowy. Dzieci pierwszy raz brały udział w takiej formie widowiska. Spowodowała to oczywiście Pandemia COVID-19. W reżimie sanitarnym, wyposażeni w specjalne okulary, uczniowie z ciekawością oglądali niesamowite przygody tytułowej bohaterki i jej przyjaciół. Podziwiali kostiumy, scenografię oraz wspaniałe efekty specjalne. Wspólnie z aktorami uczyli się śpiewać. Pomagali też swoim wychowawczyniom rozwiązywać zagadki przygotowane przez Kapelusznika. Ogromną frajdę sprawiły bańki mydlane, pojawiające się podczas przedstawienia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spektaklu otrzymali  książeczki z łamigłówkami do samodzielnego rozwiązania.

A.Złoch

Zobacz zdjęcia

 

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 W tym roku przedstawiciele społeczności naszej szkoły brali udział w miejskich obchodach  uroczystości.

 

Oprawę muzyczną przygotował pan Cezary Woch, a uczennice ZPO2:  Zofia Prokopiuk, Amelia Rysak, Oliwia Wieliczko i Oliwia Woch będące jednocześnie przedstawicielkami Młodzieżowego Chóru Miasta  pięknie zaśpiewały.

 

https://www.facebook.com/mokmiedzyrzec/videos/535184137451684

 

 W uroczystościach miejskich wziął też udział  poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Aleksandra Piątek , Aleksandra Chomiuk , Mikołaj Bajbak- Kalisz, Dawid Zacharjasz pod opieką pana Andrzeja Kobyłki.

Podziękowania za pomoc dla Joanny Golec  z klasy 8b.

 

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

 

 

 

 

W tym roku mija 100 lat od urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Aby uczcić pamięć tego wspaniałego poety, który zginął w czwartym dniu powstania warszawskiego, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Żołnierz, poeta, czasu kurz...”.

 

Odbył się on w formie zdalnej i był przeznaczony dla uczniów klas VII-VIII. Zadaniem uczestników było przesłanie nagrania audio-video z recytacją wybranego wiersza   Baczyńskiego. W konkursie wzięły udział cztery uczennice: z klasy VIII „b”: Julia Nowicka, Maria Idzikowska i Joanna Golec, a z klasy VII „a” Weronika Kasianiuk. Ich wykonania były na bardzo wyrównanym, wysokim poziomie artystycznym, dlatego jury podjęło decyzję o przyznaniu im równorzędnych nagród za zajęcie I miejsca. Wszystkie uczestniczki są uczennicami p. Marzanny Szabaciuk. Laureatki  otrzymały ocenę celującą z języka polskiego oraz pochwały wpisane do dziennika.

 

Serdecznie dziękuję uczennicom za ich aktywność oraz gratuluję zdolności recytatorskich.

 

 Marzanna Szabaciuk

 

Przystanek Historia - czyli kolejny gość na lekcji on-line


27 kwietnia 2021 lekcję historii w klasie VII B poprowadziła pani Michalina Żelazny, edukatorka Instytutu Pamięci Narodowej. Lekcja nosiła tytuł " 11 listopada 1918 - odzyskanie niepodległości" i odbyła się w ramach projektu "Przystanek Historia". Prowadząca zajęcia w przystępny i interesujący sposób przedstawiła okoliczności i sposoby walki o niepodległość naszego kraju, a swoją lekcję wzbogaciła ciekawą prezentacją. Dziękujemy!

Iwona BieleckaLekcja angielskiego z wykładowcą UPH

23 kwietnia 2021, w ramach współpracy  Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach z naszą szkołą, dr Rafał Kozak poprowadził lekcję on-line z języka angielskiego dla uczniów klasy dwujęzycznej. Uczniowie mieli okazję wykorzystać poznane struktury leksykalne i gramatyczne w praktyce, ponieważ prowadzący skupił się na doskonaleniu umiejętności mówienia w języku angielskim. Była to cenna okazja to przełamania bariery językowej. Serdecznie dziękujemy!"

Iwona Bielecka

 

Przystanek Historia   

16 kwietnia lekcję historii w klasie VIII B, w ramach projektu “Przystanek Historia”  poprowadził edukator Instytutu Pamięci Narodowej, pan Adam Podlewski. Lekcja nosiła tytuł “Nie masz cwaniaka nad dziecko z trzepaka – czyli lata 80 w Polsce”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak mógł wyglądać jeden dzień z dzieciństwa ich rodziców.  Wykładowca postarał się o garść ciekawostek nawiązujących do realiów życia codziennego u schyłku PRL.  Serdecznie dziękujemy!

Iwona Bielecka

 

 Szkolny konkurs na prezentację multimedialną z okazji 230. rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja

Z okazji zbliżających się świąt 2 i 3 maja w naszej szkole został przeprowadzony w formie zdalnej konkurs na prezentację multimedialną. Był on skierowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

-klasy IV-VI: temat: Polskie symbole narodowe

-klasy VII-VIII: temat: Jak doszło do uchwalenia Konstytucji 3 Maja?

 

W konkursie wzięło udział 10 uczniów. A oto wyniki:

         - w kategorii klas  IV-VI:

      I miejsce: Michał Panasiuk – kl. VI „b”

     II miejsce: Daria Chomiuk – kl. VI „a”

     III miejsce: Julia Golec – kl. IV „b”

   - w kategorii klas VII – VIII przyznano dwa równorzędne I miejsca. Zajęli je: Piotr Michalak – kl. VII „a” i Joanna Golec – kl. VIII „b”.

 

Nagrodą dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie jest ocena bardzo dobra z informatyki, a dla laureatów  miejsc I-III z każdej kategorii wiekowej – ocena celująca. Ponadto zdobywcy pierwszych miejsc otrzymują karnet na niepytanie z wybranego przedmiotu ważny przez dwa dni szkolne.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

               Organizatorki:

                  Marzanna Szabaciuk i Sylwia Muszyńska

Zobacz wyróżnione prace konkursowe

- Piotr Michalak

 - Joanna Golec

- Michał Panasiuk

Ślubowanie klas pierwszych 


 

Tradycją naszej szkoły jest odbywające się co roku, w październiku Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Niestety, w tym roku szkolnym, ze względu na Pandemię COVID-19 i zawieszenie stacjonarnego nauczania, ta wyjątkowa uroczystość, odbyła się dopiero dnia 23 marca 2021 roku. Przebiegała ona jednak inaczej, niż zwykle. Nie było rodziców, ani zaproszonych gości. W tej wyjątkowej chwili dzieciom towarzyszyła Dyrekcja Szkoły i wychowawcy klas. Uroczystość przebiegała w reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i w bardzo skróconej formie. Pierwszoklasiści, w maseczkach, z zachowaniem dystansu złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez Pana Dyrektora Grzegorza Kowalczyka pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2. Z rąk wychowawczyń uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnych zdjęć.

Anna Złoch

Ślubowanie klasy IA - zdjęcia

Ślubowanie klasy IB - zdjecia

"Szkolna, zdalna rzeczywistość"- film uczniów klasy 6B

Uczniowie klasy 6b nagrali  filmik ukazujący ,,szkolną rzeczywistość” w czasach pandemii. Pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Iga Kałużna. Montażem i reżyserią zajęli się Michał Panasiuk i Aleksandra Madyńska. Prace  trwały  długo, a efekty oceńcie sami.

http://sp2.sitebox.pl/projekt_6b.mp4

Sylwia Idzikowska

 

Dzień Św. Patryka w wiosennym nastroju

 

Jak co roku 17 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami języka angielskiego zorganizowali  obchody Dnia Św. Patryka. W tym roku z powodu pandemii impreza odbyła się w zmienionej formie. Nauczyciele przybliżyli święto poprzez prezentacje, quizy wiedzy oraz gry językowe i kulturowe.

Uczniowie mieli okazje wziąć udział w konkursach i projektach związanych z patronem Irlandii, a także o tematyce wielkanocnej ,,Easter around the World” . Najmłodsi uczniowie przygotowali anglojęzyczne świąteczne kartki i wzięli udział w interaktywnym poszukiwaniu jajek wielkanocnych ,,Easter Egg Hunt’’ , które nie zawierały żadnych kalorii i nie psuły zębów a zawarte w nich zadania rozwineły wiedzę na temat zwyczajów wielkanocnych krajów anglojęzycznych.

Mimo fantastycznej zabawy, mamy nadzieję, że przyszłoroczny Dzień Św. Partyka odbędzie się na stacjonarnych warsztatach w szkole.

Katarzyna Modrzewska – Piesta, Sylwia Idzikowska

zobacz zdjęcia

Akcja „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie ok”

 Za nami kolejny tydzień edukacji zdalnej. Niestety  nawet najlepsze i najnowsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu. Klasa 6c postanowiła wziąć udział w akcji „ Nie widać mnie ale wszystko u mnie ok”. Celem przedsięwzięcia  było pokazanie swojego nastroju za pomocą buźki narysowanej na dłoni. Zachęcamy inne klasy do udziału w tym projekcie.

 S.Muszyńska

  Pearson & BBC Live Classes

Kolejne zajęcia z serii PEARSON& BBC LIVE CLASSES za nami!

10 marca uczniowie klasy 7B dwujęzycznej uczestniczyli wraz z rówieśnikami
z innych krajów ( m.in. Litwy, Łotwy, Macedonii, Meksyku, Brazylii) w lekcji "Adventures of  a Lifetime" prowadzonej przez charyzmatycznego Harry'ego Waters'a. Edukator z Wielkiej Brytanii w bardzo przystępny sposób przybliżył tej międzynarodowej społeczności  słownictwo związane z podróżami
i wakacjami. Dodatkowo Harry uatrakcyjnił swój przekaz przebierając się
w rozmaite wakacyjne stylizacje i wykazując się niesamowitym poczuciem humoru.  

Już nie możemy się doczekać  kolejnej lekcji!

K. Modrzewska-Piesta           

  
zobacz zdjęcia

    Pearson & BBC Live Classes

Uczniowie ZPO2 uczą się angielskiego
                                            z rówieśnikami z całego świata !
Uczniowie klas 7B dwujęzycznej i 8B mają okazję uczestniczyć w ciekawych i angażujących zajęciach językowych prowadzonych przez doświadczonych edukatorów z całej Europy oraz wymieniać  pomysły z uczniami z całego świata w ramach projektu LIVE CLASSES wydawnictwa Pearson i BBC, który polega na wspólnym aktywnym uczestnictwie młodzieży z różnych krajów w lekcjach angielskiego online. Projekt ten został w zeszłym roku nagrodzony prestiżową nagrodą edukacyjną ELTon w kategorii "Innovations in learning resources

         Na pierwszych zajęciach, które  miały miejsce 2 marca, uczniowie mieli okazję posłuchać jak ich rówieśnicy opowiadają o  świętach i tradycjach kultywowanych w ich krajach, a także opowiedzieć im o polskich zwyczajach związanych z różnymi świętami.

I choć początkowo naszym uczniom towarzyszyły obawy czy uda im się zrozumieć to co inni mówią po angielsku i czy znajdą odwagę by samemu się odezwać to już w początkowym etapie zajęć zostały one rozwiane - jak wszyscy uczestnicy zgodnie przyznają, panowała bardzo serdeczna atmosfera, która szybko pozwoliła pokonać  barierę językową.

Kolejne zajęcia są zaplanowane na marzec, kwiecień i maj.                                      

Cieszymy się, że dołączyliśmy do grupy ponad 700 szkół z 39 krajów by razem poznawać świat, poszerzać horyzonty i  doskonalić język angielski!

Katarzyna Modrzewska-Piesta  

                                   

Filmy naszych uczniów  w konkursie „Z Chemią za Pan Brat”. Oglądaj i lajkuj

Uczniowie klasy 7A oraz 8B w ramach Konkursu „ Z Chemią za Pan Brat” nagrali filmiki zachęcające do uczenia się chemii oraz pokazujące jak wygląda nauka w szkołach w czasach pandemii. Obecnie filmy są oceniane, a Komitet organizacyjny konkursu dokona selekcji filmów i najlepsze filmy zostaną zakwalifikowane do finału. W ramach finału odbędzie się głosowanie – które wyłoni zwycięzców.

Poniżej link do filmików biorących udział w konkursie. Filmy naszych uczniów mają numery 163 i 164. Zachęcamy do obejrzenia i lajkowania.

Panny z zasadami z kl. 8B

https://www.youtube.com/watch?v=2YoRMGXpAjc&list=PLV6TuO4U353NrMngAjGCBXVWtzqOx7jwt&index=163

Azotowce z kl. 7A

https://www.youtube.com/watch?v=A1VacGdbeBs&list=PLV6TuO4U353NrMngAjGCBXVWtzqOx7jwt&index=164

Link do pozostałych filmów konkursowych:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLV6TuO4U353NrMngAjGCBXVWtzqOx7jwt

Sportowa zima w klasie 7a

Okres pandemii to trudny czas dla wszystkich, a szczególnie dla uczniów, którzy muszą się uczyć w trybie zdalnym.

Większość dnia spędzają przed komputerem czyli mają tzw.  tryb siedzący.

Alternatywą i korzystnym rozwiązaniem jest klasa sportowa ponieważ obostrzenia dopuszczają udział dzieci na zajęciach sportowych w trybie stacjonarnym.

Klasa VII a,  której wychowawcą jest Pan Marcin Kieruczenko korzystała z zimowych atrakcji na śniegu, a w tym roku białego puchu było pod dostatkiem.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w grach i zabawach na śniegu podczas, których lepili bałwana, rzucali się śnieżkami oraz hartowali swój organizm, a także jeździli na sankach, jabłuszkach, skuterach i różnego rodzaju ślizgach. Zabawa była przednia.

Uczestniczyli też w zajęciach z narciarstwa zjazdowego. Jak tylko zostały otworzone stoki narciarskie skorzystaliśmy z oferty MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim.

Młodzież miała możliwość poznać podstawy „białego szaleństwa”, tak aby bezpiecznie rozpocząć przygodę z nartami, jak  również doskonalić już wcześniej nabyte umiejętności.

Część uczniów nie wiedziała, że jazda na nartach to taka ogromna przyjemność i frajda.

Oczywiście wszystkie zajęcia odbywały się pod czujnym okiem Pani Danuty Grądkowskiej i Pana Marcina Kieruczenko nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole.

Marcin Kieruczenko

Zobacz zdjęcia

 

Klasa dwujęzyczna nawiązuje międzynarodowe przyjaźnie!

         Uczniowie klasy 7B  dwujęzycznej pomimo pandemii  i  lockdownu nie chcą tracić możliwości poznawania  rówieśników mieszkających w innych krajach a także poszerzania wiedzy o innych kulturach, tradycjach
i  zwyczajach. Dlatego też  wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Modrzewską -Piestą przystąpili  do  ,międzynarodowego programu PENFRIENDS zrzeszającego szkoły z całego świata i ułatwiającego ich współpracę . Młodzież ćwiczy swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim poprzez wymianę listów z uczniami ze szkoły w czeskim miasteczku Prosec. Okazuje się, że łączą wspólne pasje i zainteresowanie: muzyka, sport, gry komputerowe, seriale na Netfliksie. Tematów do poruszenia w listach na pewno nie zabraknie. A tak zupełnie przy okazji każdy z uczestników wzbogaci  zasób słownictwa i usprawni umiejętności pisania i czytania w języku angielskim.

                   https://penfriends.cambridgeenglish.org/ugc/badge/1/47855_thumb.png https://penfriends.cambridgeenglish.org/ugc/badge/9/47863_thumb.png https://penfriends.cambridgeenglish.org/ugc/badge/5/47858_thumb.png

K.Modrzewska-Piesta

 

Wirtualna podróż na Kujawy. Gość na lekcji wychowawczej w 6c

05 lutego godzinę wychowawczą w klasie 6c uświetniła swoją obecnością Pani Monika Szulkowska pochodząca z Inowrocławia. Nasz gość zapoznał nas z gwarą ,tradycjami i strojami regionalnymi Kujaw. Sposób przekazania wiedzy i przygotowania Pani Moniki był na najwyższym poziomie, serdecznie dziękujemy za obecność i bardzo ciekawą podróż w ten region kraju.

S.Muszyńska

 

 

Sportowe półkolonie w naszej szkole

W dniach 04.01.- 08.01.2021r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2  odbyły się półkolonie dla chętnych uczniów klas 3 i 4. Półkolonie zorganizowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Bernadeta Iwanejko i Marcin Kieruczenko.  W programie półkolonii  były codzienne zajęcia sportowe na hali sportowej. Dzieci opanowywały podczas gier i zabaw ruchowych elementy techniczne z piłki nożnej, piłki ręcznej i koszykówki. Były ćwiczenia koordynacji wzrokowo ruchowej i równowagi z wykorzystaniem drabinek koordynacyjnych a także wesołe zawody z rywalizacją z rożnymi przyborami. Nauczyciele zadbali również o inne atrakcje - poza zajęciami sportowymi przeprowadzili zajęcia z elementami integracji sensorycznej i socjoterapii. Dzieci uczyły się rozróżniać i nazywać swoje emocje oraz przedstawiać je za pomocą opowieści ruchowych, doskonaliły motorykę małą wykorzystując różne techniki i materiały plastyczne podczas samodzielnego wykonywania puzzli i laurek dla dziadków. Atmosfera zajęć sprzyjała dobrej zabawie i chęci do różnego rodzaju aktywności na tyle, że pojawiły się prośby o jeszcze jeden tydzień zajęć. Na zakończenie półkolonii uczestnicy otrzymali słodkie upominki i książki z zasadami zdrowego żywienia dla sportowców.

Uczniów, którzy chcą kontynuować lub rozpocząć przygodę ze sportem, różnymi grami zespołowymi i innymi ciekawymi zajęciami w naszej szkole, zapraszamy w nowym roku szkolnym 2021/2022 do nowotworzonej klasy sportowej czwartej.

Bernadeta Iwanejko i Marcin Kieruczenko

zobacz zdjęcia

 

Świąteczna atmosfera na lekcjach języków obcych”

W tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki z życzeniami w języku rosyjskim i angielskim.

 

   

Iwona Bielecka i Sylwia Idzikowska 

 

#jestnaswięcej - pokaż, że jesteś przeciwko hejtowi w sieci!  

Fundacja Orange i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zainicjowała ogólnopolską akcję zwalczania hejtu w internecie. Ambasadorami przedsięwzięcia są muzycy zespołu Afromental : Baron i Tomson, którzy też byli ofiarami internetowych trolli, a Ministerstwo Cyfryzacji objęło kampanię patronatem  honorowym. Do tego doborowego grona dołączyła też klasa VII B naszej szkoły.
 Symbolem akcji jest pomarańczowa sznurówka - rzucająca się w oczy, bo dobro nie musi się chować i wstydzić . Chcemy być widoczni, chcemy pokazać, że jest nas więcej!

 - NAS, którym nie podobają się złośliwe i wulgarne komentarze w sieci

- NAS, którzy nie zgadzają się na mowę nienawiści

- NAS, których razi "bezinteresowna" wrogość i pseudoodwaga internetowego trolla ukrytego pod anonimowym nickiem

- NAS, którzy chcemy być w porządku i w realu i w sieci.

Wiemy jak takie złośliwe komentarze, memy , filmiki potrafią ranić, zwłaszcza młodych, wrażliwych ludzi.

Wiemy jak poważne konsekwencje mogą powodować: zaniżone poczucie własnej wartości, autoagresja, a nawet myśli samobójcze. Na szczęście #jestnaswięcej! Zakładamy pomarańczową sznurówkę  i RAZEM walczymy o lepszy internet!

Przyłącz się do Nas, wejdź na stronę www.jestnaswiecej.pl i dowiedz się jak walczyć z hejtem internetowym, gdzie zwrócić się o pomoc. Pokaż, że jest nas więcej!

                                                                                                                       Katarzyna Modrzewska-Piesta

 

 

Dzień Chłopaka w VIC 

Dzień Chłopaka 6c obchodziła w pobliskiej pizzerii. Oprócz oczywiście pysznego jedzenia była również gra w bilard. Większość uczniów pierwszy raz trzymała bilardowy kij w ręku, pomimo tego rywalizacja była na największym poziomie. Udane wyjście zakończyliśmy powrotem pod szkołę, niestety w strugach deszczu.

S.Muszyńska

zobacz zdjęcia

 

Dzień Chłopaka w klasie VI A

Dzień Chłopaka w klasie VI A był obchodzony już 29 września. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów zabawy i konkursy, a po lekcjach uczniowie pod opieką wychowawczyni wybrali się do pizzerii Da Grasso. Tam na chłopców czekały kolejne zadania, m. in. zaśpiewanie piosenki, wykonanie pompek,   a nawet przewrotu w przód. Ze wszystkimi poradzili sobie znakomicie.

Było bardzo wesoło!

Marzanna Szabaciuk

zobacz zdjęcia

 

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

W dniu 22.09.2020r. w miejskim Parku Potockich odbyły się cykliczne Mistrzostwa Naszej Szkoły w biegach Przełajowych. Wzięło w nich udział 99 uczniów i uczennic z klas IV – VIII. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i czujnym okiem Dyrektora Szkoły uczniowie startowali na dystansach: 600m., 800m., 1000m. Dopisała pogoda, dobre humory, a klasyfikacja najlepszych uczniów w poszczególnych klasach wygląda tak:

Dziewczęta:

·        Klasy VIII

1.     Andrzejczuk Maria (8a)

2.     Piątek Aleksandra (8a)

3.     Oksiuta Martyna (8a)

 

·        Klasy VII

1.     Wsół Sara (7a)

2.     Marcinek Julia (7a)

3.     Sójka Maria (7c)

 

·        Klasy VI

1.     Kunaszko Nikola (6a)

2.     Tarasiuk Wiktoria (6a)

3.     Kuźmiuk Dorota (6a)

 

·        Klasy V

1.     Horbowiec Alicja (5a)

2.     Zgorzałek Weronika (5a)

3.     Gruszczyńska Nikola (5a)

·        Klasy IV

1.     Gdaczyńska Alicja (4a)

2.     Golec Julia (4b)

3.     Domańska Alicja (4a)

 

Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Egzamin ósmoklasistów

Dzień Kobiet klasy III ,,A”

 Wyjścia na spektakle

Koncert profilaktyczny „Ku wolności”

Bal ósmoklasistów

„Mitologia do działania skłania, czyli przegląd postaci mitologicznych”

„Hazard-nie dziękuję” kampania informacyjno- edukacyjna

Warsztaty świąteczne w ZPO2

Wyróżnienie dla kl IIIc w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Wyróżnienie dla klasy II „a” w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Spotkanie z wykładowcą UPH w Siedlcach

Mikołajki klas I - III

 Mikołajki w VIIb 

Lekcja kulturoznawcza  na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym

Przegląd Piosenek Patriotycznych w klasach I-III

5A i 5B w Warszawie

Ciekawa lekcja przyrody w klasie 2 „a”

Uczniowie  klas Ib i IIIa z wizytą na cmentarzu

Inscenizacja II części „Dziadów” w klasie VII B

Wycieczka do Warszawy

I Ty możesz zostać misjonarzem - przedstawienie misyjne

Pasowanie na czytelnika

Ślubowanie pierwszoklasistów

Mediacje rówieśnicze - konferencja szkoleniowa

Klasa IIIc na warsztatach z robotyki

Wycieczka do Białowieży

Dzień Edukacji Narodowej

Prelekcja na temat narkotyków, w tym dopalaczy

Akcja profilaktyczna w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom

Akcja sprzątania świata

Ognisko integracyjne klas VIa i VIc w Danówce

Spotkanie z policjantem w klasach pierwszych

Programy profilaktyczne realizowane w szkole w roku szkolnym 2019/2020

 

Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rok szkolny dobiegł końca. Ten był wyjątkowy i trudny dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Czas na zasłużony odpoczynek.

26 czerwca uczniowie naszej szkoły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa odbierali świadectwa szkolne, nagrody  i dyplomy.

 Najlepszym absolwentem roku szkolnego 2019/20 został Wiktor  Sobiczewski z klasy 8b. 

Prymusem szkoły została Joanna Golec z klasy 7b, ze średnią 5,62. Uczennica odebrała też nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski.

 Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy spokojnych, udanych, bezpiecznych wakacji.

  Do zobaczenia  we wrześniu.

                                   Grono pedagogiczne 

Zobacz zdjęcia  

 

Egzamin ósmoklasistów

W dniach 16 - 18 czerwca, miesiąc później niż zwykle uczniowie klas ósmych naszej szkoły przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Nasi uczniowie zdawali egzamin z języka angielskiego.

Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzało w tym roku 42 ósmoklasistów.

Wszystkim towarzyszyły dodatkowe emocje związane z nietypowymi warunkami w jakich  przyszło zdawać egzamin.  Pozytywny nastrój towarzyszył wszystkim. Nauczyciele  i dyrekcja mocno kibicowali swoim uczniom.

 Na wyniki egzaminu absolwenci ZPO2 poczekają do końca lipca.

 

   

  

 

Dzień Kobiet klasy III ,,A”

Dnia 6 marca 2020 roku uczniowie klasy III ,,A”, wraz z wychowawczynią Izabelą Barczuk wybrali się do pizzerii Da Grasso na warsztaty kulinarne.

Pod okiem fachowców, przygotowywali swoje własne pizze, które po upieczeniu, zjedli ze smakiem. Na pamiątkę otrzymali Dyplomy Kucharza oraz puzzle.

Dziewczynki otrzymały od chłopaków upominki - niespodzianki, z których były bardzo zadowolone

I. Barczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wyjścia na spektakle

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły mają możliwość kontaktu z żywym aktorem dzięki współpracy z Narodowym Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Dnia 4 marca uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli spektakl pt. „Kamienie na szaniec”, a 5 marca uczniowie klas 4-6 spektakl pt. „Tam i z powrotem” oparty na motywach powieści Tolkiena „Hobbit”. Obejrzenie sztuk teatralnych było okazją do utrwalenia treści lektur szkolnych oraz przeżycia niesamowitych wrażeń.

                                                        M. Szabaciuk

 

horizontal rule

Koncert profilaktyczny „Ku wolności

   

W dniu 19 lutego 2020 roku uczniowie z klas 7 a, 7 b, 8 a, 8 b wraz z opiekunami wysłuchali koncertu profilaktycznego grupy „Wyrwani z niewoli” w kinie „Sława” w Międzyrzecu Podlaskim. Spotkanie poprowadzili pan Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski. Podczas koncertu oprócz muzyki hiphopowej, młodzieży zostały przekazane informacje o wartościach, którymi młodzi ludzie powinni kierować się w życiu oraz wysłuchali świadectwa nawrócenia członków zespołu. Prowadzący omówili jak szybko można się uzależnić i popaść w coraz większe kłopoty. W jasny i konkretny sposób opowiedzieli jak się wyrwać z niewoli- czyli z uzależnienia. Nie zbarakło również tematu hejtu, który dotyka większości uczniów korzystających z portali społecznościowych. Uczestnicy usłyszeli jak sobie z nim radzić, uwierzyć w siebie, swoje możliwości i realizować swoje plany i marzenia. Koncert został zorganizowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miedzyrzecu Podlaskim.

Małgorzata Michalak- psycholog szkolny

horizontal rule

 

Bal ósmoklasistów    

   

Dnia 13.02.2020 r. o godzinie 17.00 w restauracji Zacisze rozpoczął  się bal ósmoklasistów naszej szkoły . Na imprezę przybył Burmistrz Miasta - Zbigniew Kot, dyrektorzy szkół podstawowych oraz ośrodka szkolno-wychowawczego, nauczyciele oraz rodzice klas 8 A i 8 B. Po oficjalnym rozpoczęciu i przemówieniach Dyrektora ZPO nr 2, Grzegorza Kowalczyka, Burmistrza Miasta oraz przedstawicieli Rodziców uczniowie klas ósmych rozpoczęli bal polonezem. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów. Bal zakończył się 24.00

B. Krawiec

zobacz zdjęcia

Mitologia do działania skłania, czyli przegląd postaci mitologicznych”

Aby lepiej zapamiętać bogów i bohaterów mitologii greckiej, uczniowie klasy V „a” 14 lutego na lekcji języka polskiego wcielili się w wybrane przez siebie postacie. Wraz z rodzicami przygotowali kostiumy oraz krótkie prezentacje. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, a nietypowa lekcja na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Marzanna Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W ZPO2

Dzieci  w ZPO 2 są wyjątkowo grzeczne, dlatego Mikołaj to od nich 17 grudnia rozpoczął przedświateczną podróż. Towarzyszyli mu magiczni pomocnicy, którzy opowiedzieli dzieciom jakie bożonarodzeniowe zwyczaje obowiązują w innych krajach.

Elfy, śnieżynki i reniferki przygotowały dla najmłodszych uczniów kilka wesołych konkurencji np. robienie łańcucha choinkowego na czas, rzut bombką do świątecznej skarpety czy dorysowywanie brody mikołajowi oraz wiele innych. Najlepsi uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Dzieci nauczyły się elfiego tańca i śnieżynkowej piosenki.

Dzięki warsztatom w ZPO2 zapanował świąteczny nastrój.

Katarzyna Modrzewska-Piesta i uczniowie klas 7b,6b i 4a

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wyróżnienie dla kl IIIc w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

 

W okresie 23IX-18X uczniowie klasy IIIC wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu   Edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W ramach którego:

-głośno czytali fragmenty wybranych książek, otrzymywali naklejki i umieszczali je w albumie;

-codziennie słuchali  czytanych przez nauczyciela biblioteki kolejnych rozdziałów książki R. Piątkowskiej;

-uczestniczyli w cyklu zajęć z zakresu ekologii;

-budowali spontanicznie w/g planów dekorację z materiałów przyrodniczych;

-konstruowali z różnorodnych elementów postaci Słodziaków;

-segregowali materiały do właściwych pojemników;

- posadzili przed szkołą tuję;

-wykonali „ Żywe drzewo”;

-napisali krótkie historie o przygodach Słodziaków i wykonali do nich ilustracje;

- wzięli udział w szkolnej uroczystości z okazji Dnia Głośnego czytania.

         Po zapoznaniu się z realizacją zadań konkursowych, jury doceniając wkład, zaangażowanie i pomysłowość przyznało wyróżnienie uczniom  klasy III C w ramach, którego dzieci otrzymały nagrody rzeczowe m.in. długopisy, maskotki Juniorów, książki i dyplomy . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

AZ

horizontal rule

 

Wyróżnienie dla klasy II „a” w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Z radością informujemy, że klasa  II „a” zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W ramach wyróżnienia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe m.in. długopisy ze Słodziakami,  maskotkę Gangu Słodziaków – Juniorów, książkę Renaty Piątkowskiej „Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”, broszurę „Gang Słodziaków ekologicznie”.

Upominki przypadły dzieciom do gustu, wzbudziły pozytywne emocje i wynagrodziły wysiłek włożony w przygotowanie zadania konkursowego. Z pewnością  będą teraz motywować do  rozwijania pasji czytelniczej i postawy proekologicznej.

Danuta Korolczuk

horizontal rule

 

Spotkanie z wykładowcą UPH w Siedlcach     

09.12.19. klasy VII b i VIII B gościły wykładowcę  UPH w Siedlcach. Pan dr Rafał Kozak przeprowadził zajęcia z gramatyki języka angielskiego.

 

horizontal rule

 

Mikołajki klas I - III  

 Dnia 6 grudnia 2019 roku odbyły się, jak zawsze w naszej szkole Mikołajki klas I-III. Zebrani na hali sportowej uczniowie z entuzjazmem powitali Św. Mikołaja i jego ,,reniferki”. Uroczystość rozpoczęła się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego ,,Mikołajki w naszej szkole” zorganizowanego przez p. Danutę Korolczuk. Uczestnicy konkursu z rąk pana Dyrektora Grzegorza Kowalczyka odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Następnie rozpoczął się ,,Mikołajkowy Turniej Sportowy". Konkurencje dostosowane  zostały do umiejętności i sprawności dzieci. Były więc skoki na piłce rehabilitacyjnej,   slalom z prezentami, kozłowanie piłki, pokonywanie płotków i uwielbiane przez wszystkich "raczki".

         Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem, dopingowani przez rówieśników,
wychowawców  i dyrekcję szkoły, wykonywali rozgrywane konkurencje.
Po skończonych popisach sportowych gospodarze klas odebrali z rąk Św. Mikołaja pamiątkowe dyplomy. Impreza  zakończyła się wręczeniem przez Św. Mikołaja każdej klasie ogromnych worków z prezentami i pamiątkowym zdjęciem. Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły p. Krystyna Frydrychowska i p. Anna Złoch.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Mikołajki w VIIb    

W tym roku klasa VII  b postanowiła spędzić Mikołajki nietypowo – prezentem jaki uczniowie postanowili podarować sobie nawzajem był wspólnie spędzony czas i miła rozmowa w pizzerii.

horizontal rule

Lekcja kulturoznawcza  na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym

W ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach , 29.11.19 klasa VIII b oraz VII b uczestniczyły w zajęciach otwartych na uczelni. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na lekcję kulturoznawczą  dotyczącą Nowego Jorku oraz Bostonu . Uczestniczyli również w ćwiczeniach poświęconych fonetyce języka angielskiego.

Serdecznie dziękujemy!

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Przegląd Piosenek Patriotycznych w klasach I-III

Dnia 28 listopada 2019 roku klasy I-III wzięły udział w Szkolnym Przeglądzie Piosenek Patriotycznych, pod hasłem ,,Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”.

Uczniowie każdej z klas zaprezentowali, przygotowane wcześniej, piosenki patriotyczne lub żołnierskie. Odświętnym strojem, kokardami narodowymi oraz biało-czerwonymi chorągiewkami i kwiatami, występujący, podkreślili podniosły charakter tej uroczystości. Na zakończenie każda klasa otrzymała z rąk pana dyrektora Grzegorza Kowalczyka pamiątkowe dyplomy.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

5A i 5B w Warszawie

26.11.2019r klasy 5A i 5B brały udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik gdzie oprócz ogromnej ilości edukacyjnych stanowisk uczniowie obejrzeli teatr robotyczny. Następnie udaliśmy się do gmachu TV gdzie między innymi widzieliśmy nagrywanie teleranka oraz zwiedziliśmy studio „Pytanie na śniadanie”. Ostatnim punktem wycieczki była Manufaktura Czekolady. Każdy z uczniów stworzył tam swoją tabliczkę czekolady, którą udekorował według własnego pomysłu. Wspomnienia z wycieczki na pewno zostaną na długo w naszej pamięci.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Ciekawa lekcja przyrody w klasie 2 „a” 

W dniu 18 listopada 2019 r. w klasie 2 „a” odbyła się ciekawa lekcja z udziałem pracownika  Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski pana Ireneusza Sójki.  Zajęcia odbyły się w ramach  tematu „Opowieści starych drzew- Legenda o Lechu i Białym Orle”. 

Uczniowie podczas zajęć odkryli  niezwykłość orła, zarówno w ujęciu przyrodniczym, jak i legendarnym. Przekonali się, dlaczego tak wiele państw – w tym Polska– ma w godle właśnie tego ptaka. Zajęcia były niezwykle ciekawe, wzbogacone o eksponat orła bielika, pokaz multimedialny, mapy i oczywiście interesujące opowieści naszego gościa. Podczas spotkania uczniowie zadawali  wiele pytań, na które otrzymali satysfakcjonujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania wszyscy obdarowali się drobnymi upominkami. Pan Ireneusz otrzymał podziękowania, a uczniowie opaski odblaskowe z tropami zwierząt i logo nadleśnictwa. Taka nietypowa lekcja wzbudziła duże zainteresowanie i bardzo się wszystkim podobała.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Uczniowie z wizytą na cmentarzu

W dniu 06.11.2019r klasy I b i III a wraz z wychowawczyniami udały się na cmentarz. Uczniowie odwiedzili groby żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Dzieci uporządkowały groby oraz zapaliły znicze.
I. Nowik

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Inscenizacja II części „Dziadów” w klasie VII B  

Aby wprowadzić klimat zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek, uczniowie klasy VII B na lekcji języka polskiego dokonali inscenizacji II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Taka nietypowa lekcja wszystkim się podobała, gdyż stworzyła możliwość współpracy w grupie oraz zaprezentowania swoich zdolności.

Marzanna Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wycieczka do Warszawy

30 października odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: 6a, 6c oraz 4a i 8a. Wycieczka miała na celu kontakt z dobrami kultury, a także uczestnictwo w niej, rozwijanie poczucia przynależności narodowej, budowanie więzi emocjonalnych między Polakami, rozwijanie wrażliwości patriotycznej i estetycznej uczniów oraz budzenie stałych zainteresowań poznawczych turystyką i przeciwdziałanie ograniczeniu aktywności ruchowej. Organizacją wycieczki zajęli się wychowawcy klas szóstych Pani Danuta Grądkowska i Pan Marcin Kieruczenko oraz psycholog szkolny Pani Małgorzata Michalak. W programie wycieczki było zwiedzanie Stadionu PGE Narodowy drogą zawodnika. Uczniowie mieli okazję zobaczyć to czego nie pokazuje się w telewizji czyli miejsca dostępne tylko dla zawodników, trenerów, sędziów i delegatów.

Kolejny punkt programu to kręgielnia i sprawdzenie swoich umiejętności rzutowych do celu. Większość była w takim miejscu pierwszy raz ale wszyscy stanęli na wysokości zadania – zabawa trwała prawie 2 godziny. Kolejny krok był w kierunku kina a tam seans pt; „Legiony”. Uczniowie mogli doświadczyć i zobaczyć jak Nasi przodkowie walczyli o wyzwolenie kraju i ojczyzny z rąk zaborców. A wszystko to w nawiązaniu do sto pierwszej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na koniec była wizyta w Parku Trampolin, gdzie młodzież mogła zaprezentować swoje umiejętności gimnastyczne i akrobatyczne.

MK

zobacz zdjęcia

horizontal rule

I Ty możesz zostać misjonarzem - przedstawienie misyjne

W dniach od 18 do 24 października obchodzony był w Polsce tydzień misyjny. Dla naszego Koła Misyjnego był to bardzo ważny czas, ponieważ pod czujnym okiem siostry Zenobii, przygotowywaliśmy się do pierwszego w naszej szkole przedstawienia misyjnego.

W dniu 29 października 2019 r. zaprezentowaliśmy w szkole inscenizację pt. „I Ty możesz zostać misjonarzem”, którego celem było ukazanie trudnej sytuacji życiowej dzieci z krajów misyjnych.

Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, a lekcja jakiej udzielili nam młodzi aktorzy na pewno na długo pozostanie nam w pamięci.

zobacz zdjęcia

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas I do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu szkolnych imprez. W tym roku uroczystość ta odbyła się 24 października i związana była z piękną imprezą czytelniczą prowadzoną przez bibliotekę szkolną DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Najmłodsi uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek, wykazali się wiedzą na temat poszanowania książek i wielkiego znaczenia czytania i czytelnictwa w życiu każdego człowieka a szczególnie dziecka. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci zapoznały się z rozmieszczeniem księgozbioru w wypożyczali i wypożyczyły pierwszą książkę. Na zakończenie uroczystości nasi nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą szanować i kochać książki po czym zostali uroczyście pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki.

Nauczyciel bibliotekarz: Elżbieta Oleksiuk

zobacz zdjęcia

  

horizontal rule

Ślubowanie pierwszoklasistów

  Dnia 23 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla wszystkich pierwszoklasistów, czyli Ślubowanie. W tej wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć Dyrekcji, Zastępcy Pana Burmistrza, Nauczycieli i Rodziców. 

W tym roku do ślubowania przystąpiły dwie klasy, które pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: pani Krystyny Frydrychowskiej i pani Izabeli Nowik zdały egzamin, przygotowany przez ich starszych kolegów. Dzieci zaprezentowały swój talent taneczny, muzyczny, sportowy, a także pochwaliły się swoją nie małą wiedzą. I tak oto, w naszej szkole zagościło kolejne pokolenie zdolnych międzyrzeczan, pasowanych na uczniów przez Pana Dyrektora Grzegorza Kowalczyka.

Na pamiątkę tak ważnej chwili dzieci otrzymał wiele prezentów: od swoich wychowawczyń, starszych kolegów, Pana Dyrektora i Pana Pawła Łysańczuka- zastępcy burmistrza. Dzięki nim na długo zapamiętają dzień, gdy stali się uczniami ZPO 2.

Krystyna Frydrychowska 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji
 i niedostosowaniu społecznemu młodzieży

        W dniu 18 października 2019 roku wybrani uczniowie z klas 7 a, 7 b i 8 a pod opieką  psychologa szkolnego pani Małgorzaty Michalak uczestniczyli w konferencji informacyjno- szkoleniowej w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie  pt:„Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” . Konferencja została zorganizowana pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin,  Prezydenta Miasta Zamość, Prezesa Sądu Okręgowego w Zamościu, TVP Lublin i Polskiego Radia Lublin.

         Podczas kongresu pani sędzia Eleonora Porębiak- Tymecka podsumowała osiągnięcia związane z realizacją programu a pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty ogłosiła wyniki konkursu literackiego pt. „Rozwiązuję lokalny i aktualny lub historyczny konflikt będąc mediatorem rówieśniczym – moje prawo do mediacji?” z wykorzystaniem ponadczasowych myśli Janusza Korczaka
i plastycznego pt. „Sprawiedliwość naprawcza w szkole - moje prawo do mediacji rówieśniczej – pierwszy stopień wtajemniczenia do mediacji sądowej i pozasądowej”
. Laureatom zostały wręczone nagrody.

Następnie szkolni mediatorzy rówieśniczy zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:

1. Prezentacją Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich – mediacje, - mgr Kamil Mania aplikant sądowy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie;

2.Konflikty. Jest na nie sposób. - mgr Sylwia Huczuk-Kapluk –z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej;

3. Mediacja rówieśnicza odbudowująca zakłócone relacje wśród uczniów? Czym jest i jak ją stosować – sędzia Eleonora Porębiak-Tymecka.
         W trakcie ostatniego wykładu zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów, a na zakończenie nagrodzona praca literacka.

      

Opracowała: mgr Małgorzata Michalak-koordynator programu w szkole

horizontal rule

Klasa IIIc na warsztatach z robotyki

 Dnia 18 października 2019 roku klasa III c pod opieką wychowawczyni i nauczyciela biblioteki  uczestniczyła w zorganizowanych po raz drugi przez Miejską Bibliotekę Publiczną warsztatach z robotyki. Prowadził je  pan Michał Kłosiński. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami fizyki. Konstruowali samodzielnie różne układy elektryczne. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Z niecierpliwością czekamy na kolejne z tej dziedziny. Składamy serdeczne podziękowanie pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za możliwość udziału w tak ciekawych i twórczych warsztatach.

 

AZ

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 Wycieczka do Białowieży

 Dnia 15 października 2019 roku uczniowie klas : I a, II a i III c  pod opieką wychowawczyń i siostry Zenobii wybrali się na wycieczkę do Białowieży. Zwiedzili Muzeum Przyrodniczo -Leśne, które na dwóch poziomach prezentuje przyrodę i historię Puszczy Białowieskiej oraz wielowiekową działalność człowieka na tym terenie. Przechadzali się po Rezerwacie Pokazowym Żubrów, gdzie na powierzchni 27 ha, w warunkach zbliżonych do naturalnych, prezentowane są  wszystkie  gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz duże drapieżniki. Po smacznym obiedzie wycieczkowicze udali się do Piernikowej Chatki, w której czekało na nich wiele różnorodnych atrakcji. Zmęczeni, szczęśliwi i w świetnych humorach, bezpiecznie wrócili  wieczorem do domu. Następnego dnia  do tej samej miejscowości wybrała się kolejna grupa uczniów naszej szkoły z klas : I b, IIb, IIIa i IIIb.

 

AZ

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy VIIIb, pod opieką pań Beaty Krawiec i Katarzyny Kamasy
i z muzycznym wsparciem  uczennic klasy VIb i pana Cezarego Wocha przygotowali przedstawienie dla nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

Uczniowie w zabawny sposób przedstawili sytuacje szkolne, w krzywym zwierciadle ukazując zarówno uczniów jak i nauczycieli.

O godzinie 15 w ZPO1 rozpoczęła się miejskie obchody DEN. Na uroczystości dyrektorzy szkół wręczyli nagrody nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym swoich placówek.

Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski przyznał nagrody 10 nauczycielom międzyrzeckich placówek oświatowych. Dwie z nich trafiły do nauczycieli ZPO2.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Prelekcja na temat narkotyków, w tym dopalaczy

9 października 2019 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone prelekcje z uczniami klas 7 i 8 na temat narkotyków, w tym dopalaczy przez panią Katarzynę Hryciuk i pana Piotra Grzeszyka- dzielnicowych Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli zaprezentowany film a następnie wysłuchali pogadanek na temat: narkotyków, dopalaczy, alkoholu, papierosów, leków, napojów energetycznych oraz nieprawidłowych relacji interpersonalnych.

Dziękujemy bardzo Państwu policjantom za przybycie, przeprowadzenie profilaktycznej lekcji z młodzieżą oraz minimalizowanie problemów w środowisku lokalnym.

Prowadząc działania profilaktyczne, mamy nadzieję, że uchronimy naszych wychowanków przed uzależnieniami i kłopotami.

Psycholog szkolny-mgr Małgorzata Michalak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Akcja profilaktyczna w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom

1 października 2019 roku uczniowie klasy 4A Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, wraz z opiekunami uczestniczyli w corocznej akcji z policją w ramach kampanii „ Przeciw pijanym kierowcom”.
Policjanci na parkingu przy sklepie „Biedronka” zatrzymywali samochody, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a uczniowie wręczali ulotki.
 Celem kampanii było dotarcie do wielu odbiorców i zachęcenie do reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu.

Działania profilaktyczne zostały podjęte przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim.

mgr Małgorzata Michalak-psycholog szkolny

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Akcja sprzątania świata

20 września uczniowie klasy 5a i 5b wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata".

Wyposażeni w worki i rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali śmieci w pobliskim lesie, niestety zapełniliśmy dużo worków. Bardzo smutne jest to, że nie wszyscy są świadomi, jak wielki wpływ mają na otoczenie. Sprzątanie Świata to wyjątkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym. Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem. Patronat nad ta akcją objęło Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski.

                                                                                              S.Muszyńska

   

horizontal rule

Ognisko integracyjne klas VIa i VIc w Danówce

Dnia 17 września br. odbyło się ognisko klasy 6A i 6C  Inicjatorami wydarzenia byli wychowawcy klas P. Danuta Grądkowska i P Marcin Kieruczenko.

Wychowankowie mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, a przede wszystkim poznali tajniki układania i rozpalania ogniska. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Była też przejażdżka wozem na którą zabrał nas gospodarz ośrodka. Każdy z uczestników mógł upiec swoją kiełbaskę. Na deser był pyszne pączki, które zginęły ze stołu bardzo szybko. Był to piękny i wspaniały dzień poza murami szkoły. Rówieśnicy bardzo się zintegrowali, a każdy wrócił do domu uśmiechnięty i zadowolony.

MK

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Spotkanie z policjantem w klasach pierwszych

12.09.2019r w ramach bezpieczeństwa uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z p. sierż. szt. Łukaszem Niedziółką- dzielnicowym Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Bardzo dziękujemy panu Policjantowi za wspaniałą i pouczającą lekcję.

I.Nowik

zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

horizontal rule

Rok szkolny 2018/2019

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum stanowią jedną społeczność Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2, informacje na temat wydarzeń szkolnych można znaleźć tutaj.

 

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski” w klasie I A

Bezpieczeństwo podczas wakacji - spotkanie z policjantem

Wizyta przedszkolaków w klasie IA

Wycieczka do Siedlec i wykłady z języka angielskiego

Pieszy rajd ekologiczny

Klasa Ia i IIc w ,,Miasteczku ruchu drogowego”

Klasa II „A” w stadninie koni „Quantana”

Szkolny Dzień Dziecka

Oddział przedszkolny „Sówki” w klasie II „A”

Koncert w szkole muzycznej

Dzień Patrona

Święto Narodowe 3 Maja

Międzynarodowy Dzień Tańca

Zajęcia z doradztwa zawodowego - wizyta u weterynarza

Zajęcia  językowe na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym

Powitanie Wiosny w IIa

Irlandzkie święto w polskiej szkole

 "Wielka mapa Polski"

Wspólne czytanie uczniów klasy IIa i przedszkolaków

Wycieczka do Warszawy klas IVa i IVb

Dzień Kobiet

Tłusty Czwartek

Walentynki

Bal karnawałowy klas I - III

Dzień Babci i Dziadka w IA

Dzień Babci i Dziadka w IIA

Program profilaktyczny "Noe"

Projekt „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole”

 Program profilaktyczny "Debata" 

Kulig w Danówce - klasy 4a, 4b, 5b

Wigilia w IIA

Mikołajki klas I - III

Razem dla Adriana

Sukces uczniów ZPO2 w turnieju IX edycji Bialskiej Ligi Szachowej w Łomazach

Samorząd Uczniowski w akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

Zajęcia integracyjne z uczniami SOSW

Warsztaty patriotyczne w 4B

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Sukcesy szachowe Doroty

 Wycieczka do Warszawy, "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo

 Dzień Chłopaka w IVb

Ognisko w IVa

Wycieczka do Danówki klas I - III

Europejski Dzień Języków Obcych

Akcja profilaktyczna z policją w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Przeciw pijanym kierowcom”

Uczniowie  ZPO2 z wizyta na Ukrainie

 

Miasteczko ruchu drogowego w ZPO2

horizontal rule

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski” w klasie I A

W bieżącym roku szkolny wysłaliśmy wiele pocztówek do różnych szkół w Polsce. Przy tej okazji nauczyliśmy się poprawnie pisać adres. Ku naszej wielkiej radości również otrzymaliśmy pocztówki z różnych ciekawych zakątków naszego kraju. Nasza mapa zapełniła się ciekawymi pocztówkami. Nawiązaliśmy listową znajomość z uczniami klasy pierwszej „a” ze Szkoły Podstawowej w Częstochowie. Od Wydawnictwa WSiP otrzymaliśmy piękną pocztówkę z życzeniami oraz certyfikat. To była wspaniała przygoda, którą w następnym roku szkolnym będziemy kontynuować.

Danuta Korolczuk

   

horizontal rule

Prelekcja z policjantem”

W poniedziałek 10 czerwca 2019r. obyły się w naszej szkole dwie prelekcje:
dla klas I-V nt. „Bezpiecznych wakacji” i klas VI-VIII i III gimnazjum nt: „Bezpiecznych wakacji i odpowiedzialności karnej nieletnich”.

Spotkanie zostało przeprowadzone przez pana sierż. szt. Piotra Grzeszyka dzielnicowego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Celem spotkania było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez szlaban kolejowy, przez jezdnię, jazdy rowerem oraz korzystania z kąpielisk. Uczniowie z klas starszych zostali również zapoznani z odpowiedzialnością karną nieletnich , w sytuacji np. kradzieży, czy korzystania z substancji psychoaktywnych, jak również zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Jeszcze raz dziękujemy Panu policjantowi za spotkanie.

Życzymy wszystkim uczniom i rodzinom BEZPIECZNYCH WAKACJI!

mgr Małgorzata Michalak- psycholog szkolny

   

horizontal rule

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KLASIE I „A”

W piątek 7 czerwca 2019 roku do naszej szkoły pod opieką p. Joanny Małek zawitały przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 4 im. Czesława Janczarskiego. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas pierwszych.

Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez uczniów klasy I „a”, którzy przygotowali dla nich ciekawe zajęcia w oparciu o tablicę interaktywną.  Dzieci miały także okazję przymierzyć plecaki, usiąść w ławkach i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi uczniowie. Pierwszoklasiści zaprosili również przedszkolaków do wspólnej zabawy muzyczno- ruchowej. Następnie goście zapoznali się z salami dydaktycznymi, w których uczą się dzieci klas I-III. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Mamy nadzieję, że po wakacjach bez stresu, z uśmiechem na twarzach przekroczą próg szkoły.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Siedlec i wykłady z języka angielskiego

07.06.2019 klasa VII B uczestniczyła w wycieczce do Siedlec. Tam uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach z języka angielskiego:

a) Londyn – nowoczesne miasto pełne tradycji.

b) Humor w dowcipach, nagłówkach z gazet i komentarzach z you tube.   

zorganizowanych przez wykładowców Instytutu Polonistyki i Neofilologii Uniwersytetu  Przyrodniczo – Humanistycznego. Uczniowie mieli okazję zetknąć się z „żywym językiem”, poszerzyć swoją wiedzę  i umiejętności. Po wysiłku intelektualnym, przyszedł czas na relaks w kręgielni oraz zakupy w siedleckiej galerii.

 

horizontal rule

Pieszy rajd ekologiczny

Rajd odbył się 06.06. 2019 r. uczestniczyło w nim 17 uczniów z klasy 7B i głównym celem było zbieranie śmieci w okolicznym lesie zakończone ogniskiem w Utrówce.

B. Krawiec

horizontal rule

Klasa Ia i IIc w ,,Miasteczku ruchu drogowego”

 

Dnia 6 czerwca 2019 roku uczniowie klasy Ia i IIc pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, korzystali z ,,Miasteczka ruchu drogowego”, które zawitało do naszej szkoły. Dzieci na początku przypomniały sobie znaczenie znaków umieszczonych przy ,,drodze” i poznały obowiązujące zasady ruchu drogowego. Następnie małymi grupkami zaczęły poruszać się ,,ulicami” miasteczka, zwracając baczną uwagę na sygnalizację świetlną i znajdujące się przy ,,drodze” znaki drogowe. Największą frajdę małym rowerzystom sprawiły opuszczające się zapory przejazdu kolejowego. Takie ćwiczenia praktyczne na pewno przydadzą się uczniom, gdy będą zdawali egzamin na ,,Kartę rowerową”.

 zobacz zdjęcia

horizontal rule

Obrazek 2017-02-27 10:22:57III edycja programu „Bieg po zdrowie”

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV b przystąpili do III edycji programu „Bieg po zdrowie”. Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych, mających na celu zwiększyć ich wiedzę i umiejętności na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Otrzymali  w tym celu specjalnie przygotowane zeszyty ćwiczeń.

                 Sylwia Idzikowska           

horizontal rule

Klasa II „A” w stadninie koni „Quantana”

Dnia 4 czerwca 2019 roku uczniowie klasy II „A” wraz z wychowawczynią Izabelą Barczuk wybrali się na pieszą wycieczkę do stajni „Quantana”.

Dzieci miło spędziły czas. W programie wycieczki była jazda na koniach, czyszczenie kucyków, ognisko z pieczeniem kiełbasek  oraz zabawy i rywalizacje w stylu „Dzikiego Zachodu”.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów klasy II „A”.  

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Szkolny Dzień Dziecka

W dniu 31 maja 2019 roku po raz kolejny, odbył się w naszej placówce „Szkolny Dzień Dziecka”. Uczniowie bawili się z animatorami Dance & Fun z Białej Podlaskiej oraz rywalizowali w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Atrakcje przygotowane przez animatorów i nauczycieli to m.in.:
-malowanie buziek,
-puszczanie wielkich baniek mydlanych,
-strzelanie z łuku do celu,
-rzuty do celu,
-przeciąganie liny,
-slalomy z piłką zakończone strzałem na bramkę,
-rzuty osobiste do kosza,
-chodzenie po jeżu,
-biegi w spodniach trzyosobowych,
-robienie zwierzątek z baloników,
-tańce i zabawy animacyjne do muzyki.

         Dzieci w czasie przerw pomiędzy zabawami, mogły  skorzystać ze słodkiego poczęstunku i  napoju przygotowanego przez uczniów i rodziców.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz dyplom za udział w Szkolnym Dniu Dziecka.

Dziękujmy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, a przede wszystkim: radzie rodziców, sponsorom i rodzicom.

Małgorzata Michalak- psycholog szkolny

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Warsztaty z robotyki

Dnia 29.05.2019r. odbyły się warsztaty robotyki z Panem Michałem Kłosińskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie klasy 4b zapoznali się z podstawowymi zasadami fizyki oraz skonstruowali swojego własnego robota. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Sylwia Idzikowska

horizontal rule

Oddział przedszkolny „Sówki” w klasie II „A”

Dnia 24 maja 2019 roku uczniowie klasy II „A”, wraz z wychowawczynią Izabelą Barczuk gościli w swojej klasie grupę przedszkolną „Sówki” z panią Izabelą Trojanowską-Kazimierczak.

6-latki mogły przyjrzeć się jak wygląda praca w szkole oraz wspólnie z uczniami wykonali pracę plastyczną. Dużo radości sprawiło im wykonywanie szkolnych czynności np. siedzenie w szkolnych ławkach, pakowanie i noszenie plecaków.

Na koniec spotkania zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

I. Barczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Koncert w szkole muzycznej

 

Dnia 23 maja 2019r. odbył się  w Szkole muzycznej im. Karola Kurpińskiego dla uczniów naszej szkoły koncert muzyczny. Dzieci mogły wysłuchać wielu interesujących utworów.  Podziwiały i oklaskiwały wykonawców, często byli to również uczniowie nasze placówki. Podczas krótkiej pogadanki dowiedziały się  wielu ciekawostek związanych z instrumentami wykorzystanymi podczas występów. Koncert zakończył krótki test sprawdzający zdobytą wiedzę muzyczną.

zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

Dzień Patrona

„Serce serc”- słowa te, widniejące na nagrobku Bolesława Prusa, stały się hasłem przewodnim Dnia Patrona, obchodzonego w tym roku 21 maja.

Uroczystość była okazją do podsumowania całorocznej pracy, dzięki której społeczność szkoły mogła lepiej poznać życie, twórczość i działalność społeczną pisarza, a przede wszystkim cenne dla niego wartości.

Uczniowie klas IV - VIII pod opieką nauczycieli pracowali w zespołach klasowych, przygotowując plakat promujący: zdrowie, higienę, tężyznę fizyczną, wiedzę, naukę   i pracę, a także pomoc potrzebującym. Układali też hasła reklamujące te wartości.

Dzieci z poziomu I - III miały możliwość zrelaksować się na świeżym powietrzu, uczestnicząc w grach i zabawach sportowych, przygotowanych przez uczniów klasy VIII a.

Podczas spotkania podsumowującego Święto Szkoły Pan dyrektor Grzegorz Kowalczyk i Pani Joanna Piwowar, przewodnicząca Rady Rodziców, wręczyli nagrody laureatom szkolnych konkursów. Pan dyrektor udzielił również pochwał uczniom wyróżniającym się postawą zaangażowania w pracy społecznej.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni obejrzeli inscenizację na motywach noweli „Antek”, przygotowaną przez uczniów klas VI. Opiekę nad aktorami sprawowali Jolanta Gruszczyńska i Cezary Woch.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Święto Narodowe 3 Maja

Uczniowie naszej szkoły uroczystą akademią uczcili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Przybliżyli historię naszej Ojczyzny tak, aby wszyscy zrozumieli jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji. W ciekawy sposób przedstawili jej główne założenie oraz historię powstania. Przypomnieli również znaczenie takich słów jak ojczyzna    i patriotyzm. Pamiętajmy, że wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się przecież rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.

Po akademii nastąpiło wręczenie przez wicedyrektor Dorotę Nowosz nagród uczniom wyróżnionym w szkolnych konkursach.

Bogusław Torbicz

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Międzynarodowy Dzień Tańca                

Z okazji obchodzonego 29 kwietnia Międzynarodowego Dnia Tańca odbył się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Publiczność mogła obejrzeć taneczne występy uczniów naszej szkoły oraz tancerzy Klubu Tańca Towarzyskiego „Iskra”,  Klubu Tańca Towarzyskiego „Art Ovo” i grupy baletowej „Move Me Modern Ballet”.  Zostały zaprezentowane tańce z różnych stron świata: polonez w wykonaniu uczniów klas VIII i III gimnazjum, tańce towarzyskie: walc wiedeński, walc angielski, quickstep, tango, rumba, samba, cha cha, jive, a także taniec współczesny. Uczniowie zapoznali się też z historią tych tańców.

Scenariusz apelu powstał dzięki Łukaszowi Siemionkowi i Julii Strysik z kl. III b gimnazjum. Nad całością czuwały opiekunki SU: p. Marzanna Szabaciuk i p. Katarzyna Kamasa, a układ poloneza przygotowała p. Iwona Zaniewicz.

M. Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Zawodowy zawrót głowy- wizyta u weterynarza

26.04. klasa 7A w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedziła gabinet weterynaryjny MIŁOVET w naszej miejscowości. Celem  spotkania było poznanie specyfiki pracy lekarza weterynarii. Pani Paulina Miłosz opowiedziała o sobie, o przebiegu studiów oraz przedstawiła blaski i cienie swojej pracy. Uczniowie obejrzeli również wszystkie pomieszczenia kliniki oraz urządzenia potrzebne do pracy weterynarza. Na koniec spotkania był czas na zadawanie pytań do Pani doktor.  Uczniowie wykorzystali go zadając bardzo oryginalne pytania.

Bardzo dziękujemy Pani Paulinie  za spotkanie i poświęcony czas.

Sylwia Muszyńska


zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zajęcia  językowe na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym

22.03.2019 odbyła się wycieczka do Siedlec, podczas której uczniowie klas III B gimnazjum i VIII B uczestniczyli w zajęciach na  Uniwersytecie. Dzięki gościnności wykładowców UPH, a w szczególności  prof. UPH dr hab. Andrzeja Borkowskiego oraz dr Ewy Kozak, przyszli absolwenci mieli możliwość wcielić się w rolę żaków i poczuć atmosferę uczelni wyższej. Nasi uczniowie słuchali wykładu dotyczącego kultury rosyjskiej, a następnie dzielnie zmagali się z zagadnieniami gramatyki języka angielskiego, podczas zajęć stanowiących szybkie powtórzenie przed egzaminami. 

         Na zasłużoną chwilę relaksu nasi wycieczkowicze udali się do kręgielni, gdzie przy pysznej pizzy i tanecznej muzyce, bili kolejne rekordy w rzucie kulą.

 
I. Bielecka
zobacz zdjęcia

horizontal rulePowitanie Wiosny w klasie II A
W środę, 20 marca 2019 roku, chcąc uczcić pierwszy dzień astronomicznej wiosny, klasa druga "A" wybrała się do kina "Za Rogiem", na film animowany pt."Między nami wampirami".
Film dostarczył uczniom wielu wrażeń i emocji. 
Następnie uczniowie udali się do pizzerii "Da Grasso", na smaczną pizzę. W drodze powrotnej do szkoły, dzieci szukały oznak nadchodzącej wiosny. 
Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i trochę zmęczeni.

I. Barczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

  IRLANDZKIE ŚWIĘTO W POLSKIEJ SZKOLE

18 marca 2019r. już po raz kolejny świętowaliśmy Dzień świętego Patryka- patrona Irlandii. Nasza szkoła, zielona z zewnątrz, zazieleniła się też od środka. Koniczynki "shamrock", ubrania uczniów, przysmaki na stoisku, przywodziły na myśl "szmaragdową" wyspę i jej tradycje. W pracowni języka angielskiego uczniowie z klasy VI A, pod kierunkiem pań Katarzyny Modrzewskiej-Piesty i Sylwii Idzikowskiej, prowadzili zajęcia przybliżające zwyczaje i kulturę tego magicznego kraju. Uczniowie klas I - IV mieli okazję wziąć udział w konkursie tańca irlandzkiego, mogli wykazać się sprytem próbując schwytać złośliwego i przebiegłego skrzata Leprechauna, "błysnąć" wiedzą w quizie o zwyczajach i legendach irlandzkich - na najlepszych czekały zielone nagrody.

Buzie uczestników zajęć ozdobiły trójlistne koniczynki malowane przez starsze koleżanki.

Podczas przerw śródlekcyjnych można było skorzystać z bogatej i smakowitej oferty stoiska z przekąskami, które przygotowały uczennice klasy VII B pod opieką p. Beaty Krawiec.

Święto patrona Irlandii przebiegło w wesołej i miłej atmosferze. Na pewno spotkamy się za rok!

K.M-P., S.I.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wielka mapa Polski

W bieżącym roku szkolnym klasa I „a” przystąpiła do zorganizowanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski”. Honorowy Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Akcja polega na wymianie pocztówkowej pomiędzy szkołami w całej Polsce.  Ma na celu zaprezentowanie największych atrakcji swojego regionu i odkrywanie najciekawszych miejsc w kraju. W ramach programu otrzymaliśmy „Wielką mapę Polski” i odwiedziliśmy pocztę w celu wysłania pierwszych pocztówek. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji nawiążemy nowe przyjaźnie i poznamy nowe zakątki Polski.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wspólne czytanie

 

Dnia 18 marca 2019 roku, klasa II A wraz z wychowawczynią Izabelą Barczuk odwiedziła grupę przedszkolną „Sówki”.

Pani Izabela Trojanowska-Kazimierczak i 6-latki bardzo serdecznie i życzliwie przyjęli uczniów klasy drugiej. Celem spotkania było wspólne czytanie. Przedszkolakom czytali drugoklasiści. Była to książka Doroty Gellner pt. „Podwórkowe opowieści”. Najlepiej czytające przedszkolaki również przeczytały fragment książki. 

Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz przekazywanie wartości wychowawczych, jak również integracja przedszkolaków z uczniami klasy drugiej.

 

horizontal rule

 

Jak przygoda to tylko w Warszawie...

                08 marca klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami i księdzem Krzysztofem wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Napięty program rozpoczęła wizyta w Muzeum Etnograficznym, gdzie po obejrzeniu ciekawych eksponatów odbyły się warsztaty malowania na szkle.

 Kolejnym punktem zwiedzania była Stacja Grawitacja czyli ogromny park trampolin. Szaleństwu nie było końca, oprócz zwykłych trampolin  było tam boisko do koszykówki, ściana do wspinaczki oraz park linowy. Następnie pojechaliśmy na Stadion Legii. Pani przewodnik oprowadziła nas po stadionie, byliśmy również w sali konferencyjnej i  szatni piłkarzy. Pełni ogromnych wrażeń wróciliśmy do domu.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Dzień Kobiet

„Dziewczyna to piec, w którym powoli piecze się baba” - słowa Magdaleny Samozwaniec stanowiły myśl przewodnią tegorocznych obchodów Dnia Kobiet.

Z inicjatywy prowadzących i autorów tekstów Marty Korolczuk z IIIAG i Kacpra Waszczuka z VIII A w dniu 8 marca 2019 r. zostało wystawione przedstawienie kabaretowe ukazujące zawiłe i przezabawne relacje damsko - męskie. Uczniowie - Alicja Bobruk z III BG, Norbert Szczypiński z III AG, Alex Wróbel z III BG, Jakub Krukowski z III AG, Karolina Krzymowska z VIII B, Róża Zgorzałek z VIII B oraz Krzysztof Chodziński z kl. III BG z niezwykłą starannością i dowcipem wykonali zadania aktorskie. Odegrane scenki rozbawiły przybyłych na uroczystość nauczycieli i uczniów. Dialogi pełne humoru zostały urozmaicone przez partie wokalne. Dzięki zaangażowaniu Mai Chmielewskiej z VIII A, Kornelii Jóźwik z VIII A i Piotra Karwowskiego z III BG widzowie wysłuchali szlagierów o kobietach i mężczyznach.

Uśmiechy na twarzach i oklaski świadczyły o ciepłym przyjęciu widowiska.

Na zakończenie zgromadzone Panie usłyszały serdeczne życzenia i otrzymały słodki upominek  od Samorządu Uczniowskiego.

Z ramienia grona pedagogicznego w przygotowania zaangażowali się Jolanta Gruszczyńska , Dorota Domańska, Marzanna Szabaciuk i Cezary Woch.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Bal karnawałowy klas I-III

 

            Dnia 6 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna udekorowana żółto-czerwone balonami, wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową.

         Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Niektórzy z nich byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet lekki strach.

Bal prowadził animator zabawy, który przygotował mnóstwo wesołych zabaw tanecznych oraz konkursów. Bogaty program sprawił, iż żadne dziecko nie było znudzone.

W przerwie, zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

         Był to bal pełen emocji, radości, euforii i niespodzianek. W naszej placówce, bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki.

Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u dzieci inwencję twórczą i wspaniale integruje środowisko uczniowskie.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Babci i Dziadka w IA

„Ja nie lubię chwalić się, ale jedno powiem wam,że najlepiej babcię i dziadka mieć, właśnie takich, jak ja mam”.

 Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Właśnie z tej okazji 31.01.2019 r. dzieci z klasy I a przygotowały uroczystość pod hasłem „Wybieramy Babcię i Dziadka roku”. Mimo zimowego dnia, śliskich ulic, goście przybyli licznie. Dziękujemy! Wychowawczyni powitała przybyłych i złożyła im serdeczne życzenia. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. W przyjęciu pomogli jak zawsze niezawodni rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do miłych rozmów przeplatanych radosnym śmiechem.

D. Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Program profilaktyczny „ Noe

29 stycznia 2019 roku odbył się w naszej szkole program profilaktyczny pt:  „ Noe”. Osobami prowadzącymi byli terapeuci z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka (pedagog, psycholog, osoba współuzależniona).

W programie „Noe”  uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas
7, 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum wraz z nauczycielami.  Jest to program profilaktyczny dotyczący profilaktyki uzależnień (głównie alkoholu).

Głównymi celami programu jest zapobieganie używaniu alkoholu, jego konsekwencjom a przede wszystkim zmiana przekonań normatywnych.

Program składał się z 3 części, które zostały przeprowadzone w czasie trzech godzin lekcyjnych. Część I –„prawda”- młodzież dowiedziała się o konsekwencjach i skutkach przyjmowania substancji psychoaktywnych, w części II- „miłość”- o wpływie alkoholu na relacje z ludźmi oraz w części
III- „wolność”- czyli o sztuce odmawiania, asertywności oraz postawie abstynenckiej. Według programu wartości, którymi powinni kierować się w życiu ludzie to: prawda, miłość oraz wolność...

Nasi uczniowie aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w programie.

Program odbył się dzięki współpracy z p. Dorotą Jaszczuk- podinspektorem ds. profilaktyki i uzależnień oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim.

Małgorzata Michalak- psycholog szkolny

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Projekt „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole”

 

W związku z realizacją w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim projektu pt:„ Mediacje rówieśnicze- sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole” w dniu 25 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów z mediatorami sądowymi

Prelekcję poprowadziła Pani Anna Kłos- mediator karny z Sądu Okręgowego z Lublina oraz Pan Waldemar Krupa- mediator i kurator społeczny z Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 6,7,8 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjum.

Pani Anna Kłos przedstawiła uczniom podstawowe zasady i cele mediacji rówieśniczej, omówiła cechy dobrego mediatora  oraz podała ciekawe przykłady z własnej pracy zawodowej.

Natomiast Pan Waldemar Krupa omówił działalność sądu, wydziały, rodzaje kodeksów i postępowań sądowych, przypomniał o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie oraz podzielenie się swoją wiedzą.

Małgorzata Michalak- psycholog  szkolny i koordynator projektu w szkole

zobacz zdjecia

horizontal rule

 

Program profilaktyczny „Debata

W naszej szkole w dniu 24 stycznia 2019 roku został przeprowadzony rekomendowany program profilaktyczny pt: „Debata”. Program przeprowadził pedagog z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka.

Program „Debata” odbył się w klasach 6 a i 6 b- w każdej klasie po 2 godziny lekcyjne. Celem ogólnym programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.  Celami szczegółowe programu jest wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań normatywnych, klasyfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie tendencji do podejmowani postawy abstynencji .

 Uczniowie chętnie wysłuchali mitów nt. alkoholu, wypełnili ankiety, wzięli aktywny udział w scenkach, ćwiczeniach i zadaniach zaproponowanych przed terapeutę.

Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim za sfinansowanie programu.

Małgorzata Michalak- psycholog szkolny

 

 

 

 

 

horizontal rule

 

„Dzień Babci i Dziadka” w klasie II A

            Dnia 31 stycznia 2019 roku uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią Izabelą Barczuk gościli w progach naszej szkoły babcie i dziadków.

         Uczniowie przedstawili gościom inscenizację, pięknie recytowali wiersze, radośnie śpiewali piosenki, popisali się zdolnościami aktorskimi i poczuciem humoru przedstawiając komediowe scenki o babciach i dziadkach. Na koniec swojego programu artystycznego, przy dźwiękach „Hallelujah”, dziewczynki zatańczyły „Taniec Śnieżynek”.

         Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.

 

I.Barczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Kulig w Danówce

Zima jednak nie zawiodła! W dniu 18.01.2019 uczniowie klas 4a,4b,5b korzystając z zimowej aury wybrali się na kulig do urokliwej Danówki. Zimowa sanna wiodła leśnym traktem. Jazda saniami i sankami ciągniętymi przez ciągnik sprawiła dzieciom dużo radości. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszystkich rozgrzała gorąca herbata i dobra zabawa.

Zmoczeni, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie długo jeszcze wspominaliśmy piątkowy kulig.

                                                                                                                             Organizatorzy

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Wigilia w II A


19 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II A wraz z wychowawcą spotkali się przy wigilijnym stole. Uroczystość rozpoczęła się od dzielenia się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Nie zabrakło tez tradycyjnych świątecznych potraw. Wspólne śpiewanie kolęd zakończyło Wigilię.


I. Barczuk

 

horizontal rule

Mikołajki klas I - III

 Dnia 6 grudnia 2018 roku odbyły się, jak zawsze w naszej szkole Mikołajki klas I-III. Zebrani na hali sportowej uczniowie z entuzjazmem powitali Św. Mikołaja i jego pomocników. Następnie rozpoczął się ,,Mikołajkowy Turniej Sportowy". Konkurencje dostosowane  zostały do umiejętności i sprawności dzieci. Były więc skoki na piłce rehabilitacyjnej,  bieg na szczudłach, slalom z woreczkami na głowie
i uwielbiane przez wszystkich "raczki".

         Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem, dopingowani przez rówieśników,
wychowawców  i dyrekcję szkoły, wykonywali rozgrywane konkurencje.
Następnie każda klasa zaśpiewała piosenkę  tematycznie związaną ze Św. Mikołajem, zimą lub nadchodzącymi świętami. Po skończonych popisach wokalnych gospodarze klas odebrali z rąk Św. Mikołaja pamiątkowe dyplomy. W dalszej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Podróże Św. Mikołaja". Impreza  zakończyła się wręczeniem przez Św. Mikołaja każdej klasie ogromnych worków
z prezentami i pamiątkowym zdjęciem.

 

A.Złoch

 

zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

 

Razem dla Adriana

 

Pod takim hasłem członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz Samorząd Uczniowski przeprowadzili akcję charytatywną. Jej celem było zebranie pieniędzy na pomoc w rehabilitacji naszego byłego ucznia, Adriana Staski, który niedawno uległ wypadkowi. 28 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawach andrzejkowych, a dla klas IV-VII zorganizowano dyskotekę połączoną z wróżbami andrzejkowymi. Mogli oni także wesprzeć akcję, kupując ciasta w czasie kiermaszu. Natomiast z okazji mikołajek 6 grudnia uczniowie klas najstarszych obejrzeli pokaz muaythai  w wykonaniu zawodników Red Lion Club pod kierunkiem trenera Wiktora Waszczuka.

Wszystkie imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że dzięki zebranym pieniądzom Adrian wkrótce wróci do zdrowia.

 

     Opiekun SU

 Marzanna Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Sukces uczniów ZPO2 w turnieju IX edycji Bialskiej Ligi Szachowej w Łomazach

W ostatnią sobotę, 1 grudnia 2018 r. nasi uczniowie zagrali w drugim turnieju IX edycji Bialskiej Ligi Szachowej w Łomazach. Jest to drugi z ośmiu turniejów Ligi w tym roku szkolnym, która zakończy się w kwietniu 2019 r. Kolejny turniej zaplanowany został  w Kąkolewnicy - 5 stycznia 2019 r. Każdy zawodnik zdobyte punkty zapisuje na konto swojej szkoły, najlepsza zdobędzie elektroniczną tablicę szachową. Do zdobycia jest  również 10 nagród indywidualnych po 300 zł  jako dofinansowanie udziału w szachowym obozie letnim.

Cieszymy się, że nasza drużyna w składzie: Dorota Kuźmiuk, Mateusz Czerniewicz, Filip Węgrzyniak i Dawid Zacharjasz,  w  Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Szachach wywalczyła drugie miejsce.

W czwartki od godz. 14:30 odbywają się w naszej szkole zajęcia z programu Polskiego Związku Szachowego - "Edukacja przez Szachy w Szkole".

Zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i współpracę w organizacji wyjazdów na turnieje Bialskiej Ligi Szachowej.

G. Puszkarska

horizontal rule

Samorząd Uczniowski w akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

Dnia 26 listopada 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie Joanna Kutczyńska, Alicja Bobruk, Julia Mazurek, Julia Wasąg, Oliwia Kochańska i Krzysztof Chodziński odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 4. w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Uczniowie gimnazjum przebrali się za słynne postacie z bajek. Dzieci mogły zobaczyć dziewczynkę z zapałkami, kota w butach czy Babę Jagę wraz z Małgosią. Przed odczytaniem baśni zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie, którzy bohaterowie odwiedzili ich grupę. Oczywiście wszystkim się to udało i mogli wysłuchać baśni. Dzieci były bardzo grzeczne i z zaciekawieniem słuchały. W ramach podziękowania odśpiewały piękną, jesienną piosenkę.

Oliwia Kochańska IIIB

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

 

Zajęcia  integracyjne z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim.

W dniu 26 listopada 2018 roku uczniowie z klasy 6 b Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Miedzyrzecu Podlaskim pod opieką pani Iwony Zaniewicz i pani Małgorzaty Michalak uczestniczyli w zajęciach integracyjnych
z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego
w Międzyrzecu Podlaskim.
        Na początku pani Edyta Krasuska- pedagog z ośrodka oprowadziła uczniów po szkole, następnie przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą działalności szkoły oraz przeprowadziła prelekcję pt: „Nie ma kaleki jest człowiek”.  Na zakończenie naszego spotkania wszyscy uczniowie  wykonywali zabawy integracyjne i sportowe. Wszyscy wspaniale się bawili.

Dziękujemy serdecznie pani Edycie za zaproszenie i miłe spotkanie.

mgr Małgorzata Michalak- psycholog szkolny

 

horizontal rule

„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” w schronisku

         W tym roku szkolnym  Samorząd Uczniowski  naszej szkoły , a w szczególności uczniowie klasy 8a, wzięli udział w charytatywnej akcji „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę ”. Przez cały miesiąc zbierali karmę, koce i miski dla psów i kotów ze schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej. Można było także przekazać datki pieniężne . Wszyscy razem zebraliśmy ogromną ilość paczek, które potem chętni uczniowie wraz z opiekunami zawieźli do schroniska, by osobiście wręczyć je pracownikom i zobaczyć radość obdarowanych zwierzaków. Ten najbardziej przez wszystkich wyczekiwany finał akcji  odbył się 8 listopada 2018r. Autobus z uczniami i nauczycielami wyruszył spod szkoły z samego rana.  Uczniowie wypakowali paczki i spotkali się z pracownikami schroniska, którzy opowiedzieli im o swojej codziennej, niełatwej pracy. Potem przyszedł czas na zapoznanie się z mieszkającymi w schronisku psami i kotami. Wszystkie zwierzaki łaknęły kontaktu i były bardzo zainteresowane gośćmi. Uczniowie mogli nawet wybrać się na krótki spacer z psiakami. Okazało się, że niektóre z nich mają dość niesforne charaktery. Wszystko jednak dobrze się skończyło i cała wycieczka po miło spędzonym z podopiecznymi schroniska czasie mogła w doskonałych nastrojach wrócić do szkoły.  

                                                                            Organizatorzy:

                                                                                            Opiekunowie SU oraz p. Teresa Półtorak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Warsztaty patriotyczne klasy 4b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 30.10.18 r. uczniowie klasy 4b pod opieką wychowawcy Sylwii Idzikowskiej i nauczyciela bibliotekarza Elżbiety Oleksiuk uczestniczyli w warsztatach patriotycznych pt: ,,Kto ty jesteś – Polak mały” prowadzonych przez pisarkę Monikę Sawicką – Kasprzak. Autorkę wielu książek dla dzieci i dorosłych. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna. Podczas spotkania uczniowie utrwalili sobie wiedzę o polskich symbolach narodowych, poznali historię Polski z okresu zaborów, odzyskania niepodległości i wysłuchali wierszy oraz opowiadań historycznych.

Dzieci wzbogacone o nowe wiadomości z dużym zaangażowaniem udzielały odpowiedzi na przygotowane dla nich zagadki patriotyczne. Nietypowa lekcja historii przypadła do gustu wszystkim uczestnikom warsztatów.

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem radosnym i w takim właśnie charakterze przeprowadzone zostało nasze spotkanie. Na zakończenie dzieci otrzymały od pracowników biblioteki pamiątki z autografem pisarki, oczywiście w kolorach biało – czerwonych.

Sylwia Idzikowska, Elżbieta Oleksiuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

"Są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne.

Oczekujemy na nie zwykle w odświętnych strojach, z uśmiechem na twarzy, radością w sercu.

Towarzyszą im dobre słowa i obecność tych, którzy znaczą w naszym życiu tak wiele".

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. 

W obecności honorowych gości i rodziców ślubowali uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły oraz kochać swoją Ojczyznę. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy.

Pan Burmistrz Miasta Zbigniew Kot złożył życzenia najlepszych ocen w szkole oraz wręczył dzieciom upominki. Miłe słowa: sukcesów w nauce, wzorowego zachowania i wielu radosnych chwil skierował do uczniów także Pan Dyrektor Szkoły Grzegorz Kowalczyk Słodki prezent był gestem powitania w uczniowskim gronie. 

Pamiątkowe zdjęcia zakończyły tą ważną uroczystość.

Barbara Maciejewska

zobacz zdjecia

horizontal rule

 

Sukcesy szachowe Doroty

Dorota Kuźmiuk uczennica klasy IV a kolejny raz udowodniła ,że szachy to jej wielka pasja. Stanęła na podium ,otrzymując :

·        I miejsce w IV międzynarodowych spotkaniach szachowych

·        VIII miejsce w XIV międzynarodowym festiwalu szachowym w Węgrowie

·        III miejsce  w szachach szybkich i błyskawicznych o puchar Burmistrza Miasta

Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

                                                                                     wychowawca

 

Wycieczka do Warszawy, "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo

Dnia 4 października 2018 roku klasy IIIBG, VIIIB i VIIB wraz z opiekunami wczesnym rankiem wyruszyły na jednodniową wycieczkę do stolicy. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy był cmentarz na Starych Powązkach.

Dzięki przewodnikowi mogliśmy się o nim wiele dowiedzieć. Idąc wzdłuż cmentarnych alejek mogliśmy podziwiać groby wybitnych poetów, artystów czy innych osób zasłużonych dla Polski. Uczniowie z Samorządu Szkolnego zapalili także symboliczny znicz przy grobie patrona szkoły - Bolesława Prusa. Następnie udaliśmy się do Teatru Buffo, gdzie obejrzeliśmy wodny musical 3D "Romeo i Julia". Spektakl wywarł ogromne wrażenie na widzach dzięki niejednokrotnie pojawiającym się efektom specjalnym, świetnej grze aktorskiej. Niejednych zachwycił śpiew głównych postaci, a zabawne sceny doprowadziły do śmiechy całą widownię. Szczególnie istotne było przedstawienie dramatu w bardzo współczesny, wirtualny i internetowy świat bliski młodym widzom. Po wyjątkowej wizycie w teatrze udaliśmy się do galerii handlowej "Arkadia", gdzie mieliśmy czas wolny na zjedzenie posiłku czy ewentualne zakupy.

Zadowoleni z dnia pełnego wrażeń szczęśliwie dotarliśmy do Międzyrzeca. Na pewno na długo zapamiętamy ten dzień. Dziękujemy organizatorce wycieczki pani Katarzynie Kamasie, opiekunom - pani Mirosławie Cholewie oraz panu Czarkowi Wochowi za możliwość uczestniczenia w wycieczce oraz miło spędzony czas. 

    Oliwia Kochańska kl. IIIBG

  

 

horizontal rule

 

Dzień Chłopaka w IVb

28 września dziewczyny z klasy IV b złożyły  życzenia swoim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Zadbały o to, aby ten dzień był wyjątkowy, ponieważ to pierwsze wspólnie obchodzone święto. Na początku klasowej imprezy dziewczynki wręczyły chłopakom upominki przygotowane przez rodziców i wszyscy stanęli do wspólnego zdęcia . Prezenty z całą pewnością przypadły do gustu, o czym świadczyły zadowolone miny chłopców. Spotkanie klasowe to doskonała integracja zespołu - brawo chłopaki ! brawo dziewczyny! 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Ognisko w IVa

27.09.2018r klasa IVa Dzień Chłopaka uczciła ogniskiem  przy stoku narciarskim.

Oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbasek, były zabawy integracyjne  "Znajdź osobę , która..." oraz gry w piłkę. Pozostały czas wolny wykorzystaliśmy na rozmowę i lepsze poznanie naszego nowego zespołu klasowego.

                                                                                    wychowawca

zobacz zdjęcia

horizontal rule

WYCIECZKA DO DANÓWKI KLAS I-III

 

W dniach 25-26 września 2018 roku uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę autokarową do Danówki. Był to wyjazd integracyjny, połączony ze „Świętem pieczonego ziemniaka”. Uczniowie piekli ziemniaki i kiełbaski w ognisku. Podczas święta, ziemniaki z ogniska smakowały jak najlepsza potrawa. Nie zabrakło też konkursów na najszybciej zebrane ziemniaki, rzuty do celu, biegi z wiaderkiem ziemniaków i wielu innych kartoflanych konkurencji. Dużą atrakcję stanowiła przejażdżka do lasu, podczas której dzieci mogły podziwiać piękno jesiennego lasu. 

Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni wrócili do domów.

 

Izabela Barczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 Europejski Dzień Języków Obcych 

26.09.2018r. klasy IVB i VB spędziły czas na ognisku. Był to jeden z etapów tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. W trakcie spotkania odbyła sie pogadanka na temat znajomości języków obcych. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki językowe i rebusy, czytali ciekawostki językowe.

Chętne osoby, po zeskanowaniu przygotowanych przez nauczycieli kodów QR, poznali aplikacje ułatwiające opanowanie języka. Wszyscy uczyli sie przedstawiać w języku rosyjskim.

 Nasi poligloci zyskali możliwość użycia języka angielskiego w praktyce, gdyż nagrany został film dla uczniów Kamienia Koszyrskiego  na Ukrainie.

Nie zabrakło również tańców przy hitach muzyki dyskotekowej w różnych językach.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i zmotywowani do nauki języków.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Rok szkolny 2017/2018

Wycieczka klas I - III Kraków - Zakopane

 Zajęcia otwarte dla rodziców w klasie IC 

Uczymy się pomagać

Dzień Matki w IA

Dzień Patrona

Wycieczka w Pieniny

Rajd rowerowy śladami powstańców styczniowych

 Zielona szkołą nad morzem 

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

 Wizyta przedszkolaków w szkole

Dzień Ziemi

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Wyjazd na mecz reprezentacji Polski U-21

Śniadanie wielkanocne w IIIB

Lekcja w pracowni plastycznej

Dzień Babci i Dziadka IIIc

Wycieczka do  Państwowej Straży Pożarnej klasy IIIB

Zaproszenie do biblioteki uczniów klas pierwszych

Biała szkoła

Bal karnawałowy uczniów klas I-III

„Cicha noc” – Wigilia w trzeciej c

Wycieczka do Warszawy, warsztaty w pijalni czekolady

Kolejny szachowy sukces Doroty

Mikołajki w klasie IIIC

Wieczór wróżb andrzejkowych w IIIB

III miejsce Doroty w Charytatywny Turniej Szachowy "Szachiści grają dla Polonii"

Andrzejki w IIIC

Przegląd Piosenek Patriotycznych

"Bądź bezpieczny na drodze" - cykl zajęć w klasie IB 

"Sam idę do szkoły" - zajęcia w klasie IIIC

 "Bądź bezpieczny na drodze" - zajęcia w klasie IC 

"Bezpieczni w szkole i na drodze" - cykl zajęć w klasie IIA

"Bezpieczeństwo po zmroku" warsztaty w klasach IA, IIIA, IIIB

Noc w szkole - klasa IVB

Szachowy sukces Doroty Kuźmiuk

Ślubowanie uczniów klas I

 Klasy I - III w Danówce 

Rajd rowerowy uczniów klasy VIB

 

horizontal rule

horizontal rule

WYCIECZKA KLAS I-III DO KRAKOWA i ZAKOPANEGO 

W dniach 6-8 czerwca 2018 roku uczniowie klas I A, III A i III B, pod opieką p. I. Barczuk, p. I. Trojanowskiej-Kazimierczak, p. B. Maciejewskiej, wyjechali na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Trzydniowy pobyt na wycieczce był pełen wrażeń i dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Kraków. Zobaczyły Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki. Mogły dotknąć słynny Dzwon Zygmunta. Pobyt w Zakopanem i piesza wędrówka na Polanę Rusinową to atrakcje kolejnego dnia wycieczki. Ostatni dzień wycieczki, dzieci spędziły w Zatorze, w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia. Tam najchętniej korzystały z basenów wodnych.

8 czerwca w późnych godzinach nocnych, zmęczone, ale zadowolone dzieci wróciły do swoich domów.

 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Uczymy się pomagać

Człowiek jest wielki  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 (św. Jan Paweł II). 

W kwietniu i maju 2018 r. odbyła się w klasie III c dobrowolna zbiórka pieniędzy.

W ramach realizowanego bloku tematycznego Poznajemy kontynenty- Afryka uczniowie obejrzeli film o życiu dzieci w Afryce. Nie pozostali obojętni na krzywdę swoich rówieśników, którzy nie mają tyle szczęścia, by dorastać we własnym domu wśród najbliższych. Postanowili im pomóc. Bartek przyniósł do szkoły skarbonkę i zaczęła się wielka zbiórka pieniędzy. Jednocześnie uczniowie szukali organizacji, na konto której wpłacą zebraną sumę. Pomysłów było wiele i trudno było się zdecydować. Problem rozwiązał się podczas omawiania wiersza Elżbiety Skarżyńskiej „Drzewo pokoju”. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest UNICEF i tam postanowili przesłać zebrane środki. Wspólnie policzyli pieniądze, okazało się, że zebrali 124 zł. Następnie udali się na pocztę, gdzie dokonali wpłaty. Wszyscy byli z siebie bardzo dumni, zrozumieli, że  potrafią pomagać, a przede wszystkim, że wspólnie mogą zdziałać więcej!

D. Korolczuk

horizontal rule

 

Zajęcia otwarte dla rodziców klasie IC

Dnia 25 maja 2018 roku odbyły się w klasie IC  zajęcia otwarte dla rodziców. W ten sposób dzieci chciały uczcić  zbliżający się Dzień Matki. Podczas zajęć zaprezentowały wszystkie zdobyte w roku szkolnym wiadomości i umiejętności. Starały się odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie ,,Za co, najbardziej kocham moją mamę?".Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. Na koniec dzieci złożyły swoim mamom życzenia i wręczyły przygotowane własnoręcznie upominki.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Matki w klasie I A

Dnia 25 maja 2018 roku uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią Izabelą Barczuk, gościli w swojej klasie Mamy, które zostały zaproszone z okazji „Dnia Matki”. Mamy mogły zobaczyć, jak pracują na lekcji ich dzieci oraz bawić się wspólnie z dziećmi. Nie zabrakło też niespodzianek. Dzieci przygotowały ciekawy program artystyczny oraz konkursy np. konkurs pt. „Czyj to portret”. Własnoręcznie przygotowane upominki i serdeczne życzenia dla mam były miłym dopełnieniem tej świątecznej lekcji.

 

horizontal rule

 

Rozstrzygnięcie konkursów z okazji Dnia Patrona

 

Samorząd Uczniowski włączył się w organizację obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej, który odbył się 22 maja. Z tej okazji uczniowie klas I-VII wzięli udział w konkursach związanych z twórczością Bolesława Prusa.

Maluchy z klas najmłodszych wraz z wychowawczyniami przygotowywały makiety katarynek nawiązujące do jednej z nowel pisarza. Uczniowie klas IV-VII mieli do wykonania dwa zadania: zredagowanie opowiadania, którego początkiem był fragment utworu „Antek”. Następnie przygotowywali kostiumy faraona nawiązujące do powieści pt. „Faraon”.

Wyniki pracy poszczególnych klas oceniało jury w składzie: Dorota Domańska, Cezary Woch i przewodnicząca SU Andżelika Protaś. Jurorzy zadecydowali, że na szczególne wyróżnienie zasługują  klasy Ib oraz VIIb.   Nagrodą dla obu klas ufundowaną przez Radę Rodziców jest darmowa pizza w pizzerii Da Grasso.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona przedstawiciele SU wręczyli także nagrodę uczennicy klasy IIIc Ewie Szupiluk, która zwyciężyła w akcji zbierania makulatury organizowanej niedawno w naszej szkole.

Marzanna Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Rajd rowerowy śladami powstańców styczniowych

15.05.2018r uczniowie klasy 6a wraz z nauczycielem przyrody uczestniczyli w rajdzie rowerowym. Trasa przejazdu to: Międzyrzec Podlaski - Rudniki - Dołha - Żerocin - Utrówka - Międzyrzec Podlaski. Brali w nim udział również uczniowie z okolicznych szkół. Celem rajdu było kształtowanie postaw patriotycznych,  zainteresowanie historią naszego regionu oraz poznanie miejsc związanych z powstaniem styczniowym. Odwiedziliśmy także lipę (pomnik przyrody), która nosi nazwę naszego patrona szkoły Bolesława Prusa. Zakończeniem rajdu było wspólne ognisko , pieczenie kiełbasek i rozdanie okolicznościowych dyplomów.

                                                                                              S.Muszyńska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zielona szkoła nad morzem

Uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim spędzili tydzień nad morzem.

Wyjazd na zieloną szkołę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Kieruczenko i Iwona Zaniewicz oraz ksiądz Krzysztof Węgrzynek .

Baza noclegowa znajdowała się w Pucku. Jest to świetne miejsce, aby poznać i zobaczyć piękne zakątki Pomorza. 

Program był bardzo napięty, tak aby uczestnicy mogli zwiedzić jak najwięcej miejsc oraz przyjemnie spędzić czas.

Oprócz zajęć sportowych, które wypełniały czas wieczorami,  były również wycieczki oraz wizyty w aquaparku w Sopocie i Redzie oraz parku linowym we Władysławowie. Dzieci odwiedziły Hel, gdzie zobaczyły Początek Polski, czyli koniec Półwyspu Helskiego. Była też wizyta w fokarium helskim, podczas której odbył się pokaz treserski i karmienie fok. Z falochronu mogły też zobaczyć budynek letniej rezydencji Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczniowie odwiedzili także Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie, gdzie podziwiali piękne obiekty sportowe położone nad samym Bałtykiem. A  stamtąd już bardzo blisko do Alei Gwiazd we Władysławowie, gdzie był spacer i  wspominanie naszych gwiazd sportu w różnych dyscyplinach i konkurencji.

Odwiedziliśmy także przylądek Rozewie i latarnię morską, z której to mogliśmy podziwiać panoramę otwartego morza, Zatoki Gdańskiej i całego Półwyspu Helskiego.

Byliśmy też w Jastrzębiej Górze, aby zobaczyć obelisk Gwiazda Północy, czyli najbardziej wysunięty na północ punkt Polski. Wszystko to w pięknej scenerii wybrzeża klifowego, gdzie najlepiej widać ingerencję i oddziaływanie morza na ląd.

Oczywiście nie może być Pomorza bez Trójmiasta. Zwiedziliśmy gdańską Starówkę, nabrzeże ze słynnym Żurawiem, Westerplatte oraz stadion Energa Arenę, na którym rozgrywa swoje mecze drużyna Lechii Gdańsk, a czołowym zawodnikiem tej drużyny jest Ariel Borysiuk pochodzący z Białej Podlaskiej (wychowanek Akademii Piłkarskiej TOP 54).

Sopot to również wizyta na najdłuższym drewnianym molo nad Bałtykiem liczącym 511,5 m długości. 

Wizyta w Gdyni to podziwianie pięknych okrętów, które cumują przy nabrzeżu – żaglowiec Dar Pomorzai kontrtorpedowiec ORP Błyskawica. Również z nabrzeża rozciąga się piękny widok na gdyński wieżowiec – Sea Towers.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy  zamek w Malborku, gdzie poznaliśmy historię obiektu.

„Sportowcy” wrócili bardzo zadowoleni. Był to dla nich czas odpoczynku i relaksu, tak aby naładować akumulatory przed końcem roku szkolnego.

A jak wiadomo jest to bardzo ciężki okres – przed nimi dużo pracy, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Oby ten efekt był tak piękny, jak piękna była pogoda każdego dnia.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wizyta przedszkolaków w szkole

Dnia 27.04.2018 r. najstarsza grupa dzieci z Przedszkola nr 4 wraz z opiekunką, Panią Joanną Małek złożyła wizytę w Szkole Podstawowej nr 2. Przedszkolaki przebywały w klasie IA. Były miło przyjęte przez uczniów tej klasy i Wychowawczynię Panią Izabelę Barczuk. Przedszkolaki mogły wziąć aktywny udział w zajęciach lekcyjnych. Dzięki temu spotkaniu, dzieci z przedszkola poszerzyły wiedzę o szkole i szkolnych obowiązkach. 

Na zakończenie spotkania wręczone zostały pamiątki i słodycze. 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Ziemi

Dnia 26 kwietnia pod hasłem "Dbaj o Ziemię to Twój dom" odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi przygotowane przez klasę II a.  Pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Krystyny Frydrychowskiej - dzieci przebrane za postaci bajek, uczyły młodszych i starszych kolegów w jaki sposób dbać o Ziemię. Występ  uświetnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem pana Cezarego Wocha. Przedstawienie zakończyło się miłym akcentem za sprawą sympatycznego zajączka, który rozdawał publiczności zdrowe marchewki. 

Od teraz uczniowie naszej szkoły z zapałem będą dbali o Ziemię - nasz wspólny dom.

Krystyna Frydrychowska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dnia 16.04.2018r. uczniowie klas I a, III a, III b pod opieką p. I Barczuk, p.I.Trojanowskiej i p.B. Maciejewskiej wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. W Bialskim Centrum Kultury obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora z Łomży. Wszyscy uczniowie byli podekscytowani podczas oglądania niezwykle interesującego przedstawienia.

Aktywnie i radośnie dzieci spędziły czas w sali zabaw. Bawiąc się wesoło integrowali się z rówieśnikami. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w McDonald's.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

WYJAZD NA MECZ REPREZENTACJI POLSKI U-21

27.03.2018 roku uczniowie z klasy sportowej 7a pojechali  do Lublina na mecz  piłki nożnej reprezentacji Polski  mężczyzn do lat 21 z Litwą. Mecz rozegrano w ramach eliminacji mistrzostw Europy U-21, które odbędą się w 2019r. we Włoszech i w San Marino.  Spotkanie  Biało Czerwonych z Litwą rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym przez całe spotkanie nie brakowało gorącego dopingu kibiców.  Zagrzewana do walki przez kibiców reprezentacja Polski U-21 pokonała Litwę  1:0 i w ten sposób Polacy awansowali na pierwsze miejsce w swojej grupie. Dzięki wygranej Polaków wszystkim uczniom dopisywały dobre humory i pytali o organizację kolejnych tego typu wyjazdów.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Bernadeta Iwanejko i Kamil Korniluk a celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie ciekawych i wartościowych form spędzania wolnego czasu oraz  dobra zabawę i integrację grupy rówieśniczej.

B. Iwanejko

zobacz zdjęcia

 

Śniadanie wielkanocne w IIIB

"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas..."

Jednymi z takich świąt są Święta Wielkanocne. W naszej klasie urządziliśmy śniadanie wielkanocne w rodzinnej atmosferze. Na stole nie zabrakło jajek, babek wielkanocnych, stroików z bazi i bukszpanu- symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu symboliki wielkanocnych potraw uczniowie dowiedzieli się na zajęciach od swojej wychowawczyni. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania, dzieląc się jajkiem, uczniowie złożyli sobie ciepłe życzenia. Następnie śpiewali piosenki i bawili się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi: "kumanie się" jajkami, wyścigi pisanek. Jajko Sebastiana okazało się najbardziej wytrwałe, zniosło wiele uderzeń i dlatego zajęło I miejsce. 

Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci. 

Barbara Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Lekcja w pracowni plastycznej

            Na zakończenie bloku tematycznego Poznajemy Kontynenty- Afryka klasa III c w dniu 21 lutego przeniosła tradycyjne zajęcia lekcyjne poza mury szkoły. W tym dniu odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Kultury, gdzie pod bacznym okiem pana Andrzeja Szczerbickiego poznaliśmy pracownię plastyczną i namalowaliśmy piękne obrazy pod wspólnym tytułem „Afryka”.  Pracowaliśmy w zespołach, ale każdy miał możliwość wyrażenia własnej kreatywności.  Poznaliśmy nowe słownictwo związane z malarstwem.  Do szkoły wróciliśmy z naszymi pracami i poczuciem satysfakcji.

Dziękujemy panu Andrzejowi Szczerbickiemu za ciekawą lekcję plastyki, dzięki której w atrakcyjny sposób mogliśmy rozwijać umiejętności artystyczne.

D. Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Babci i Dziadka w IIIc

„Babcia z dziadkiem to nasze są skarby…”

Pod tym hasłem 24 stycznia 2018 r. odbyła się w klasie III c wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Frekwencja jak zwykle dopisała. W odświętnie udekorowanej sali uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny. Dzieci, poprzez wiersze i piosenki  wyraziły kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Wiele radości i humoru przyniósł konkurs, w którym seniorzy rozpoznawali siebie w przygotowanym przez wnuczęta opisie lub portrecie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje dzieła, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez ich dzieci. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń  i radości.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Danuta Karolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do  Państwowej Straży Pożarnej

Wycieczki do  Państwowej Straży Pożarnej stały się tradycją. Realizując cykl tematów o straży pożarnej uczniowie klasy III B z wychowawczynią p. Barbarą Maciejewską odwiedzili w dniu 19 stycznia 2018 r. siedzibę Straży Pożarnej.

Celem było zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się w domu, uświadomienie przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

W budynku straży uczniowie zostali przywitani przez pełniących dyżur strażaków. Już na samym początku zademonstrowali swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nich po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.

Podczas spotkania uczniowie zwiedzili różne pomieszczenia, garaże, w których mogli nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie wozów strażackich służących do gaszenia pożarów, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Podczas prezentacji sprzętu wodnego, kilka uczennic w kapokach wzięła udział w ćwiczeniach i pokazie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się wiele nt. niebezpieczeństw czyhających na nich w domu i w szkole.

Strażacy uświadomili, że nie wolno bawić się zapałkami, zapalniczką, co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 998, jak zachować się w razie pożaru. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu, wejścia do wozu strażackiego oraz próba " gaszenia " fikcyjnego pożaru. 

Wycieczka wniosła dużo wiedzy dotyczącej pracy w straży pożarnej. W szkole swoje przeżycia uczniowie przedstawili w formie kolorowych prac plastycznych.

                                                                             Barbara Maciejewska
zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zaproszenie do biblioteki  uczniów klas pierwszych

         14 stycznia 2018 r. miało miejsce uroczyste zaproszenie do biblioteki uczniów klas pierwszych. Uczennice klasy III c  gimnazjum, działające w aktywie bibliotecznym: Aleksandra Osak , Patrycja Grądzka , Julia Piesta, Andżelika Protaś, Kinga Krzymowska, Julia Szczepaniuk i Daria Szymona przedstawiły krótkie wierszyki reklamujące książeczki dla najmłodszych czytelników. Uczniowie dowiedzieli się z nich również, jak należy dbać o książki i jak zachowywać się w szkolnej bibliotece.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z bajkowymi postaciami, a następnie zwiedzili szkolną bibliotekę, poznali jej regulamin, księgozbiór i wypożyczyli pierwszą książkę.

Scenariusz uroczystości przygotowała nauczycielka biblioteki Małgorzata Pietruszka i uczennica klasy III CG –prowadząca uroczystość -Aleksandra Kutczyńska.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Biała szkoła 2018

W Zespole Placówek Oświatowych nr 2 dzieci z klas sportowych miały okazję wyjechać na obóz narciarsko – piłkarski do Białki Tatrzańskiej.

Całą organizacją obozu zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego p. Marcin Kieruczenko i p. Iwona Zaniewicz.

Obóz odbył się w dniach 08-13 stycznia br., w którym wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły.

Program obozu był bardzo napięty gdyż już w dniu przyjazdu po zakwaterowaniu i zjedzeniu posiłku dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach z narciarstwa zjazdowego.

Kolejne dni to nauczanie jazdy na nartach a także doskonalenie nabytych już umiejętności piłkarskich .W ciągu obozu zostały przeprowadzone trzy treningi na hali sportowej.

Był też czas na dwukrotną wizytę w Aquaparku Termy Bania.

Uczestnicy mogli zażywać kąpieli w ciepłych wodach termalnych a także regenerować siły na kolejny dzień.

W programie była też wycieczka do Zakopanego, w której to dzieci wjechały kolejką na Gubałówkę a także miały okazję zobaczyć i przejść się najsłynniejszą ulicą w Zakopanem.

Wszyscy wrócili cali i zdrowi na pewno zmęczeni ale z uśmiechami na buzi.

Już czekamy na kolejną zimę i kolejny wyjazd na białą szaloną szkołę.

Teraz koniec ferii i czas na powrót do szkoły.

M. Kieruczenko

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Bal karnawałowy uczniów klas I - III

„W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma!”

Zbigniew Dmitroca

         W naszej szkole dla uczniów klas I- III dnia 10 stycznia 2018 roku odbył się bal przebierańców. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do radosnej zabawy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania. W tym roku podczas balu dzieci przeżyły muzyczną podróż do krainy bajek, a towarzyszyły im w niej dwie wyjątkowe osoby – Smerfetka i Papa Smerf. Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami. Animatorzy zachęcali do  tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci znały, a nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. W trakcie balu nastąpiła krótka przerwa na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.  

Tegoroczny bal dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Był to dzień niezwykły.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Cicha noc” – Wigilia w trzeciej c

Dnia 22 grudnia zorganizowaliśmy klasową wigilię. Na początku został odczytany fragment  Pisma Świętego, po czym przy dźwiękach kolęd dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Po tych tradycyjnych zwyczajach usiedliśmy do stołu przystrojonego świątecznymi dekoracjami, na którym znalazło się mnóstwo przeróżnych smakołyków. Wszystkim podobały się pierniczki, które upiekła mama Piotrka i samodzielnie według własnych pomysłów je ozdabialiśmy. Oczywiście były też prezenty. Atmosfera była bardzo przyjemna, a wspólne śpiewanie kolęd wprawiło nas w świąteczny nastrój.

Takie wydarzenia zbliżają klasę do siebie i sprawiają, że stajemy się jedną rodziną.

D. Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Warszawy, warsztaty w pijalni czekolady  

12 grudnia 2017 r.  odbyła się wycieczka do Warszawy,   uczestniczyli  w niej uczniowie klas  6B , 3BG  i  5A . Pierwszym punktem programu wycieczki były warsztaty w pijalni czekolady E. Wedla – każdy uczeń otrzymał torcik wedlowski przez siebie udekorowany. Następnie uczniowie zjedli posiłek w Galerii Mokotów i przespacerowali się po świątecznie udekorowanej Starówce warszawskiej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w labiryncie świateł w Wilanowie, która zachwyciła światłem, kolorami i różnorodnością.

Beata Krawiec

 

horizontal rule

 

Kolejny szachowy sukces Doroty  

Dnia 10 grudnia 2017 r. odbył się VI Szachowy Turniej Mikołajkowy. Uczennica klasy 3 c Dorotka Kuźmiuk zajęła w nim II miejsce w kategorii dziewcząt do lat ośmiu.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

horizontal rule

 

IIIA, IIIB i IA w Warszawie

Dnia 12 grudnia 2017 r. dwie klasy trzecie "a" i "b" oraz klasa pierwsza "a", pod opieką wychowawczyń: p. B. Maciejewskiej, p. I Trojanowskiej-Kazimierczak, p. I. Barczuk, były na wycieczce w Warszawie. Program wycieczki był niezwykle atrakcyjny. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w TVP na Woronicza. Mogły tam na własne oczy zobaczyć, jak wygląda telewizja "od kuchni". 

Spacer, po Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie, wprowadził uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

Wizyta w fabryce bombek i udział w warsztatach plastycznych stanowił ogromną atrakcję dla uczniów, której długo nie zapomną. Uczniowie mogli zobaczyć jak wytwarza się bombki oraz pod okiem profesjonalnych dekoratorek mogli własnoręcznie wykonać niepowtarzalnie zdobione bombki. 

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu pełni wrażeń i we wspaniałych humorach.  

I. Trojanowską- Kazimierczak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Mikołaj w klasie III c

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej klasie gościł  6 grudnia od samego rana.  Co chwilę do klasy ze szkolnego korytarza dobiegał charakterystyczny dźwięk dzwonka. Dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach podśpiewywały: „ A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna …”. Trudno było się skupić na wykonywanym zadaniu. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem do klasy przybył nie jeden, ale trzech świętych.  Wszyscy z nieskrywaną radością otrzymali prezenty.  Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne. Na zakończenie wizyty dzieci zaśpiewały Mikołajom piosenkę.

Dziękujemy Mikołajowi i mamy nadzieję, że za rok znów nas odwiedzi.

Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

Wieczór wróżb andrzejkowych w IIIB

            Jest taki wieczór w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz wesołym spotkaniem dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Upamiętniając ten zwyczaj w klasie III B 30 listopada 2017r. odbył się wieczór wróżb ąndrzejkowych.

Magiczne damy przepowiadały przyszłość z kart, uczestnicy andrzejkowych szaleństw przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczny bilecik, na którym widniały nazwy zawodów przyszłości. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy czekali na to, by dowiedzieć się, kto pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Rodzice pomyśleli o swoich pociechach i przygotowali przepyszny poczęstunek. Dzieci wspaniale się bawiły, przy dźwiękach skocznej muzyki wierząc, że przepowiednia przyszłości zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać! 

B. Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Dnia26 listopada 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3 odbył się Charytatywny Turniej Szachowy. Szachiści grają dla Polonii pod Patronatem Honorowym Marszałka Senatu i  Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. W turnieju udział wzięła uczennica naszej szkoły Dorota Kuźmiuk zdobywając III miejsce w kategorii D8.

Gratulujemy pięknej postawy społecznej oraz umiejętności szachowych.

D. Korolczuk

horizontal rule

 

Andrzejki w IIIC

W środę 22 listopada w klasie trzeciej „c” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowano andrzejki.  Spotkanie było wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Tego dnia dzieci wróżyły sobie przyszłość oraz częstowały się słodkościami przygotowanymi przez Rodziców.  Uczennice gimnazjum Andżelika, Julia i Kinga przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek wiele ciekawych wróżb i w tym dniu wytrwale pełniły role wróżek.  Imprezie towarzyszyło wiele radości i śmiechu, a wszystko to w rytmach muzyki dyskotekowej i blasku świec.

Życzę dzieciom, żeby wróżby się spełniły. Rodzicom dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Wychowawczyni Danuta Korolczuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Przegląd Piosenek Patriotycznych  

Pieśni patriotyczne są piękną lekcją polskiej historii, potrafią wzruszyć do łez i obudzić szlachetną część naszej natury. Również dziś, gdy żyjemy w wolnej Rzeczpospolitej Polskiej piosenki rozgrzewają w nas miłość do Ojczyzny.

Dnia 22 listopada 2017r. w naszej placówce uczniowie klas I-III brali udział w Przeglądzie Piosenek Patriotycznych pod hasłem "Patriotyzm z pieśnią na ustach".

Uroczystość przygotowała p. Barbara Maciejewska, zaś oprawą muzyczną zajął się p. Cezary Woch.

Honorowymi gośćmi byli dyrektor szkoły p. Grzegorz Kowalczyk oraz wicedyrektor szkoły p. Dorota Nowosz.

Każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, śpiewając wybrany utwór o charakterze patriotycznym. Nie szczędzono oklasków kolegom i koleżankom z innych klas.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły p. Grzegorz Kowalczyk kierując do uczniów słowa zachwytu, podziwu i wzruszenia, następnie gratulując gospodarzom klas wręczył pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość taka jak ta przypomina, że należy pielęgnować nasze piękne piosenki i pieśni patriotyczne, gdyż są one czasem jedyną mogiłą poległych, bezimiennych żołnierzy.                                                                                       

B. Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Bądź bezpieczny na drodze - cykl zajęć w klasie IB

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +” klasa I B wzięła udział w cyklu zajęć przygotowanych przez wychowawczynię p. Beatę Kostecką.

Celem pierwszych zajęć było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W zajęciach wykorzystano pomoce dydaktyczne w postaci skrzyżowania ulicy i modelu sygnalizatora świetlnego. Dzieci prezentowały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną, jak i bez sygnalizatora. Podsumowaniem zajęć był krótki test „Jak bezpiecznie przejść przez ulicę”.

Drugie zajęcia miały na celu poznanie znaków drogowych znajdujących się w pobliżu szkoły i ich znaczenia dla bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały także możliwość zademonstrowania swoich umiejętności prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne jest noszenie odblasków, aby być widocznym na drodze. Każde dziecka otrzymało specjalną opaskę odblaskową.

Celem kolejnych zajęć było poznanie zasad „Jak należy zachowywać się podczas kontaktów z nieznajomymi”. Dzieci dowiedziały się dlaczego nie należy rozmawiać z osobami nieznajomymi i odmawiać wsiadania do samochodu osób, których nie znają. Uczniowie obejrzeli też filmy edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Bezpieczne zachowania”. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Bądź bezpieczny na drodze”.

Beata Kostecka

zobacz zdjęcia

horizontal rule

„Sam idę do szkoły”   

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +” klasa trzecia „C” wzięła udział w cyklu zajęć przygotowanych przez wychowawczynię panią Danutę Korolczuk

W trakcie zajęć, przedstawione zostały uczniom zagadnienia uświadamiające ich o grożących im niebezpieczeństwach, podczas poruszania się po ulicy oraz w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami.

Ciekawą formą zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym były zabawy tematyczne z wykorzystaniem mat (przejście dla pieszych, ulica, skrzyżowanie), sygnalizatora świetlnego jak również inscenizacje.      

W trakcie zajęć uczniowie poprzez gry planszowe („W drodze do szkoły”, „Znaki drogowe”), filmy, działania praktyczne zrozumieli konieczność przestrzegania zasad ruchu drogowego, utrwalili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, wzbogacili wiedzę na temat znaków drogowych regulujących ruch uliczny.

Trzecioklasiści uczyli się również jak poradzić sobie w niebezpiecznej sytuacji. Wykonali „przypominajki” z numerami telefonów alarmowych i do rodziców.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową, aby być widocznym na drodze, gdyż nawet mały element odblaskowy może niejednokrotnie uratować życie.

D. Korolczuk

zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

 

,,BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE”- ZAJĘCIA W KLASIE I C   

 

            Na przełomie października i listopada 2017 roku odbył się w klasie I C,  cykl zajęć w ramach Rządowego Programu ,,Bezpieczna +”. Przygotowała go i przeprowadziła pani Anna Złoch. Dzięki tablicom demonstracyjnym uczniowie poznali pięć zasad obowiązujących podczas przechodzenia przez jezdnię, nauczyli się rymowanki i piosenki o znakach drogowych. Zdobyte wiadomości mogli następnie wykorzystać podczas gier planszowych i interaktywnych  zabaw tematycznych. Film  oraz kolorowe plansze uświadomiły dzieciom, jak należy zachować się w różnych, niebezpiecznych sytuacjach ( np. podczas spotkania z nieznajomym, czy ataku agresywnego psa).

         Uczniowie poznali  również zasady bezpiecznego funkcjonowania w szkole podczas przerw śródlekcyjnych,  zabaw oraz zajęć sportowych. Zapoznali się z drogą ewakuacyjną budynku  i podstawowymi  numerami alarmowymi. Wykorzystując zdobyte informacje dzieci wykonały wystawkę prac plastycznych dotyczącą bezpieczeństwa.

         Cykl zajęć podsumowały ćwiczenia praktyczne w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i spacer ulicami miasta. Wszystkim uczestnikom programu zostały  na  pamiątkę wręczone odblaskowe opaski.

A.Złoch

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

BEZPIECZNI W SZKOLE I NA DRODZE - cykl zajęć w klasie IIA  

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +” klasa II A wzięła udział w cyklu zajęć przygotowanych przez wychowawczynię panią Krystynę Frydrychowską.

Dzięki ciekawym zajęciom, które wzbogaciło użycie tablicy i zabawek interaktywnych, oraz kolorowych plansz i stroi dzieci uczyły się prawidłowych zachowań podczas przechodzenia przez jezdnię i bezpiecznego funkcjonowania  w szkole.  Drugoklasiści rozpoznawali znaki drogowe i wzięli udział w turnieju znajomości zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa w życiu codziennym. Była również okazja do przedstawienia swojego talentu plastycznego i kreatywności wykonując według własnego pomysłu plakaty dotyczące bezpieczeństwa.

Zajęcia podsumowały ćwiczenia praktycznie w przechodzeniu przez jezdnię i zabawa z odblaskami. Mamy nadzieję, że dzięki nim uczniowie naszej szkoły będą bezpiecznie poruszać się po drodze i unikną przykrych konsekwencji niewłaściwych zachować podczas codziennego życia.

Krystyna Frydrychowska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

„BEZPIECZEŃSTWO PO ZMROKU   

         17 listopada 2017 roku uczniowie klas I a, III a, III b wraz z wychowawczyniami p. Izabelą Barczuk, p. Izabelą Trojanowską- Kazimierczak, p. Barbarą Maciejewską spędzili niezapomnianą noc w szkole.

42 uczniów z tych klas wzięło udział w wieczornych warsztatach pod hasłem „Bezpieczeństwo po zmroku, w ruchu ulicznym, pierwsza pomoc przedmedyczna i działania przeciwpożarowe”. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię o zmroku pod okiem pani policjantki- Iwony Matysiak. Po praktycznych zajęciach dzieci obejrzały w świetlicy animowany film edukacyjny pt „ Bezpieczeństwo na drodze”. Następnie ćwiczyły według instrukcji funkcjonariuszy PSP udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.

 Po kolacji, około godziny 23-ciej, położyły się spać w sali gimnastycznej. O godzinie 6.30 rodzice zabrali swoje pociechy do domu.

I. Trojanowską- Kazimierczak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

"NOC W SZKOLE"

         Czy ktokolwiek z rodziców i nauczycieli przypuszczał, że uczniowie tak bardzo lubią szkołę, iż perspektywa zostania w niej na noc wywoła okrzyki radości zamiast jęków i narzekań? 

         3 listopada uczniowie klasy 4 B wraz z opiekunami: wychowawczynią Katarzyną Modrzewską-Piesta i paniami Iwoną Bielecką oraz Sylwią Idzikowską spotkali się o godzinie 19 w ZPO2 by wspólnie spędzić noc w szkole. Każdy uczestnik przybył wyposażony w śpiwór, karimatę, niezbędny prowiant i duuużą porcję dobrego humoru.

         Na początek dzieci miały okazję sprawdzić jak dobrze znają szkolne zakamarki szukając "skarbu". Pomimo, że  nie było to proste zadanie - wskazówki zaszyfrowane były Kodem Cezara - zarówno dziewczęta jak i chłopcy odnaleźli słodki skarb, którym się sprawiedliwie podzielili. Dalsze atrakcje czekały na hali sportowej, gdzie uczniowie mieli również przytulne miejsce do spania. Siły i energii do harców dodała wszystkim smakowita pizza zaserwowana na kolację. Gry i zabawy przygotowane przez Panie miały na celu wzajemne bliższe poznanie się, integrację zespołu klasowego oraz pokazanie jak ważna jest prawidłowa komunikacja w drużynie klasowej, by wspólnie osiągać zamierzone cele sprawnie i bez porażek.

Zmęczeni, lecz zadowoleni uczniowie udali się zasłużony (aczkolwiek baaardzo późny) odpoczynek. W sobotni poranek "czwartaki" - nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach - powrócili do swoich domów i stęsknionych Rodziców :)

Katarzyna Modrzewska-Piesta

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Szachowy sukces Doroty

Uczennica klasy IIIc Dorota Kuźmiuk zajęła I miejsce w Mistrzostwach Ziemi Międzyrzeckiej w szachach szybkich i błyskawicznych w kategorii juniorów do lat ośmiu.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

horizontal rule

 

Pamięć pozostanie” - wycieczka na cmentarz klasy III A

W dniu 27 października 2017 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie z klasy III A raz z wychowawczynią wybrały się na cmentarz.  Dzieci odwiedziły i uporządkowały zaniedbane groby, zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Towarzyszył im podniosły nastrój, zaduma i smutek. Uczniowie opuszczali cmentarz w ciszy, powadze i skupieniu.

Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

I.Trojanowka-Kazimierczak

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Ślubowanie klas pierwszych 

Dnia 26 października 2017r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Sześćdziesięciu trzech uczniów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Wobec rodziców i gości zapewniali, że będą dobrze się uczyć, szanować szkołę i kochać Polskę. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy. Zastępca Pana Burmistrza, Grzegorz Łubik, wręczył dzieciom zakładki do książki z ich imieniem. 

Pan Dyrektor, Grzegorz Kowalczyk oraz dostojni goście złożyli pełnoprawnym uczniom życzenia najlepszych ocen w szkole oraz by każdy dzień przynosił radość i chęć do nauki. 

Dzieci zaprezentowały się w piosenkach i wierszach, na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia. 

 

Wychowawczynie klas pierwszych:

I A – Izabela Barczuk

I B – Beata Kostecka

I C – Anna Złoch

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Danówki

Dnia 27-28 września 2017 r. uczniowie klas I-III byli na wycieczce plenerowej w Danówce. Celem wycieczki była integracja uczniów klas I-III. Pogoda tego dnia była słoneczna. Podczas różnych zabaw oraz przy ognisku i wspólnym spożywaniu pieczonych kiełbasek, uczniowie, miło i wesoło, spędzili czas. Podczas przejazdów po lesie podziwiali jego piękno, o tej porze roku. Dzieci na długo zapamiętały wycieczkę do Danówki.

 zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Rajd rowerowy  uczniów klasy VIB

            25.09.17 r.  uczniowie  klasy VIB wyruszyli na rajd rowerowy  zorganizowany przez wychowawcę klasy 6B we współpracy z Nadleśnictwem – Międzyrzec Podlaski (Pan Sójka – rodzic pracujący w Nadleśnictwie ) oraz rodzicami uczniów klasy 6B ( Państwo Majszakowie sponsorowali kiełbaski ). Był to rajd po okolicznych lasach oraz ognisko na terenie bazy Nadleśnictwa – we wsi Utrówka. W rajdzie uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy 6B oraz opiekunowie grupy Pani Sylwia Muszyńska, Pan Wojciech Puszkarski, Pan Ireneusz Sójka oraz Beata Krawiec. Przejechaliśmy około 15 km.

B. Krawiec

horizontal rule

 

Rok szkolny 2016/2017

horizontal rule

 

Rok szkolny 2016/ 2017 

Światowy Dzień Ziemi

VI B uczciła rocznicę powstania w Getcie Warszawskim

Projekt edukacyjny w klasie IIIc

Warsztaty lepienia z gliny w klasach I-III

Zajęcia ruchowe dla uczniów klasy zerowej

Wycieczka do Warszawy

Bal karnawałowy uczniów klas 0 - III

Jasełka w IIIa

UTW u przedszkolaków

Podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza

Żywa reklama książki

Mikołajki klas I - III

Ślubowanie uczniów klasy IA

Śniadanie Daje Moc

 Przedszkolaki w bibliotece miejskiej

Halloween w szkole – „Strachy nie takie straszne”

Kampania profilaktyczna „Przeciw pijanym kierowcom”

 

PODSUMOWANIE WSPÓŁPRACY   BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z PRZEDSZKOLAKAMI

            26 maja 2017 r. odbyła się uroczystość podsumowująca całoroczną współpracę biblioteki szkolnej z oddziałami przedszkolnymi naszej szkoły. Aby rozbudzać zamiłowanie do czytania wśród najmłodszych biblioteka prowadzi szereg akcji skierowanych do dzieci, takich jak regularne odwiedziny i głośne czytanie wybranych książek, wizyty przedszkolaków w bibliotece oraz CAŁOROCZNY KONKURS INDYWIDUALNEJ RECYTACJI WIERSZA WIERSZ MIESIĄCA. Na koniec roku konkurs został podsumowany i wyłonieni zwycięzcy otrzymali nagrody specjalne, zaś wszystkie dzieci otrzymały książki i niespodzianki. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan dyr. Grzegorz Kowalczyk i pani wice dyr. Renata Tarasiuk. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi występami artystycznymi. Zabawie i radości nie było końca…

Elżbieta Oleksiuk – nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Dzień Patrona

  Maj to miesiąc pamięci o patronie szkoły – Bolesławie Prusie. Dlatego 23 maja społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 obchodziła uroczyście Dzień Patrona.

   W tym dniu uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie biografię wielkiego pozytywisty i społecznika, a także poznać jedną z nowel, odczytaną przez nauczycieli. Swoją wiedzę mogli sprawdzić podczas zorganizowanych zabaw i konkursów.

  W klasach I –III dzieci bawiły się, tworząc laurkę dla Bolesława Prusa. Jury wyłoniło najciekawsze prace. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: I miejsce - Adrianna Domańska z kl. I a, II miejsce – Amelia Matejek z kl. III c, III miejsce – Aleksandra Madyńska z kl. II b.

   Dla klas IV – VI został zorganizowany konkurs o życiu i twórczości patrona. Laureatami zostali: I miejsce – Katarzyna Łaziuk z kl. VIb, II miejsce – Kinga Mielnicka z kl. VI b, III miejsce – Anna Bojaczuk z kl. V a. Poza tym na szkolnym boisku odbył się konkurs plastyczny na ilustrację do noweli „ Katarynka”, w który były zaangażowane całe zespoły klasowe. Komisja konkursowa za najciekawszą uznała pracę klasy IV a. W nagrodę klasa otrzymała słodycze od Samorządu Uczniowskiego.

   Uatrakcyjnieniem święta szkoły było przedstawienie  pt. „Z wizytą u pana Tomasza” przygotowane przez uczniów klasy VI a, a oparte na motywach utworów  „ Katarynka” i „ Antek”.

   Na zakończenie uroczystości Pan dyrektor Grzegorz Kowalczyk w towarzystwie  Pani Joanny Soboty, przedstawiciela Rady Rodziców wręczyli nagrody książkowe laureatom konkursów organizowanych w tym roku na terenie szkoły. Ponadto Pan dyrektor udzielił pochwały dzieciom szczególnie aktywnym i zaangażowanym w pracę uczniowską.

  Nad organizacją i przebiegiem święta czuwały pani Małgorzata Kaczmarczyk oraz pani Jolanta Gruszczyńska.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Światowy Dzień Ziemi

"Kochamy naszą Ziemię, bo na niej żyjemy, bo jest nasza i nie możemy być obojętni na żadne cierpienia", co zdarza się ludziom XXI wieku. 

26 kwietnia 2017 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr. 2 im. Bolesława Brusa w Międzyrzecu Podlaskim wzięli udział w apelu z okazji Światowego Dnia Ziemi, przygotowanym przez p. Barbarę Maciejewską. 

Uczniowie klasy IIB zaprezentowali przedstawienie "Na ratunek Ziemi", w którym wcielili się w postaci Smerfów. Tocząc walkę z Gargamelem uświadomili uczniom, iż "Ziemia nie należy do człowieka, to człowiek należy do Ziemi", oraz że możemy ustrzec naszą planetę od zniszczenia, a tym samym obronić swoje życie i szczęście. Treść wierszy i brzmienie śpiewanych piosenek zainspirowała widzów do dbania o środowisko naturalne. Był to niezapominany apel i każdy uczeń mógł złożyć obietnicę, iż zadba o naszą planetę - Ziemię. 

B. Maciejewska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Klasa VIb uczciła 74 rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia uczniowie klasy VIb wraz z wychowawczynią p. Mirosławą Cholewą wzięli udział  w zajęciach bibliotecznych w MBP, prowadzonych przez p. Natalię Sykterz. Zajęcia te miały na celu upamiętnienie 74 rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim i przypomnienie młodzieży dziejów społeczności żydowskiej na terenie naszego miasta. Dla uczczenia pamięci pomordowanych Żydów złożyliśmy żółte żonkile pod pomnikiem MODLITWA.

Elżbieta Oleksiuk – nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

 

Projekt edukacyjny w klasie IIIc

Uczniowie klasy IIIc pod opieką wychowawczyni p. Anny Złoch wzięli udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym postaci pisarki Liliany Fabisińskiej prowadzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim.

W ramach projektu 7 marca odbyły się zajęcia biblioteczne przybliżające dzieciom postać pisarki – jej życie i twórczość. Zajęcia prowadziła bibliotekarka szkolna, która również czytała dzieciom fragmenty książek autorki.  Urządzone zostały wystawki książek pisarki, w klasie i bibliotece szkolnej. 13 marca zajęcia biblioteczne dotyczące Konwencji Praw Dziecka poprowadziła bibliotekarka MBP p. Natalia Sykterz. Dzieci wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym MÓJ SPOSÓB NA ODPOCZYNEK. 28 marca projekt zakończył się spotkaniem autorskim z p. Lilianą Fabisińską oraz rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród.

Wśród dziesięciu nagrodzonych i wyróżnionych prac, w międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Mój sposób na odpoczynek", uczniowie klasy IIIc zajęli następujące miejsca:

III miejsce   - Piotr Kawęcki

wyróżnienie- Dagmara Burdon

wyróżnienie- Wiktoria Grzywacz

wyróżnienie- Mateusz Iwanek

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Oleksiuk  - nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Warsztaty lepienia z gliny w klasach I-III

 22 marca 2017 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z lepienia z gliny. Celem było przybliżenie historii garncarstwa, jednego
z najstarszych rzemiosł świata, pokazanie trudnej pracy naszych przodków oraz twórcza praca dzieci. Prowadzący pokazał jak wykonuje się naczynia na kole garncarskim napędzanym tradycyjnie nogą. Uczniowie mogli stworzyć na nim swoje własne wazoniki. Własnoręcznie lepili też aniołki z gliny. Wszystkie stworzone przez siebie wyroby  zostały zabrane na pamiątkę do domu.

B. Kostecka

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Zajęcia ruchowe dla uczniów klasy zerowej

"Były ciekawe, wesołe, inne"- tak wypowiadały się dzieci z klasy zerowej o zajęciach ruchowych, na które zostały zaproszone w dniu 21 marca 2017 roku przez panią Barbarę Maciejewską i uczniów klasy 2 b.

Po serdecznym powitaniu, aby uświadomić młodszym koleżankom i kolegom jak ważną rolę pełni ruch, zaśpiewano piosenkę pt.: "Ruch, ruch, ruch" połączoną z improwizacją ruchową oraz wydano okrzyk: "Chcecie być zdrowi, więc na ruch musicie być gotowi". Następnie zaproszono młodsze dzieci do wspólnych ćwiczeń rozgrzewających i zabaw ruchowych ze współzawodnictwem. Dużą trudność sprawiało chodzenie na szczudłach, zaś mnóstwo radości wywołała zabawa z chustą animacyjną. Za aktywność i duże zaangażowanie uczniowie klasy zerowej zostali udekorowani medalami z logo naszej szkoły, nie zapomniano również o słodkim lizaku. Klasa 2b wspólnie z wychowawczynią będzie miło wspominać czas spędzony na grach i zabawach ruchowych. 

Barbara Maciejewska

 zobacz zdjęcia

horizontal rule

Wycieczka do Warszawy

16.02.2017 r. odbyła się  wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły klasy: 5B, 6A, 6B, 1Ag, 2Cg. W ramach wycieczki zwiedzaliśmy wystawę pod patronatem NASA, gdzie oglądaliśmy kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów prezentujących historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych: ”Wizyta u Króla” i “Wnętrza Pałacu i symbolika“. Ostatnim punktem programu był film pt. “Sing “.

Beata Krawiec

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Bal karnawałowy klas 0 - III

8 lutego 2017 roku, dzieci z klas 1-3 bawiły się na balu karnawałowym. Uczniowie pięknie prezentowali się w barwnych i pomysłowych strojach - jako wróżki, królewny i rycerze. Nie zabrakło też policjantów, strażaków i wielu innych postaci znanych z bajek dla dzieci. Wszystkim dopisywały świetne humory. Dzieci, wraz z wychowawczyniami, bawiły się przy muzyce. Zabawy, konkursy i tańce były prowadzone przez animatorów zabawy - pana Leszka i panią Anię. Uczniowie długo będą wspominać tak miło i wesoło spędzony czas. 

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Jasełka w IIIa

19.12.2016r. w klasie III a odbyła się klasowa wigilia, na którą zaproszono rodziców.  Dzieci wspólnie z wychowawczynią Izabelą Barczuk przygotowały przedstawienie  „Jasełka”, które bardzo podobało się rodzicom. Wszystkim smakowały potrawy, przygotowane przez mamy. Wigilia w klasie III a przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze. 

zobacz zdjęcia    

UTW u przedszkolaków

19 grudnia dzieci z klasy 0 i oddziału przedszkolnego gościły Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorki pod przewodnictwem pani Elżbiety Kamasy zaprezentowały dzieciom scenkę o tematyce bożonarodzeniowej a dzieci odwzajemniły się Jasełkami i tańcami przygotowanymi przez panie Annę Zgorzałek i Agnieszkę Kowalczuk. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy w miłej i ciepłej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Nauczyciel bibliotekarz – Elżbieta Oleksiuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

PODSUMOWANIE ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA

15 grudnia biblioteka szkolna na podsumowanie działań podjętych dla uczczenia patrona roku 2016 - Henryka Sienkiewicza, zorganizowała zajęcia biblioteczne w klasach V. Do przeprowadzenia zajęć poświęconych podróży H. Sienkiewicza do Afryki i genezy powstania powieści W PUSTYNI I W PUSZCZY oraz polskim noblistom,  zostały zaproszone panie Dorota Bojarczuk-Dzirda i Anna Denkiewicz bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Uczniowie aktywnie i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach i zadawali wiele dociekliwych pytań. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom BP za stałą współpracę z bibliotekami szkolnymi i wspieranie bibliotekarzy w realizacji bieżących zadań oraz pomoc w rozbudzaniu zamiłowania do czytelnictwa i książki wśród dzieci i młodzieży.

Nauczyciel bibliotekarz – Elżbieta Oleksiuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule


Żywa reklama książki

 

To tytuł akcji zainicjowanej przez nauczycieli biblioteki  ZPO2, Małgorzatę Pietruszkę i Elżbietę Oleksiuk, którą gimnazjaliści z klasy IIc 12 grudnia przeprowadzili wśród najmłodszych uczniów. Przebrani za postacie z najpopularniejszych baśni i legend przedstawiali się pierwszakom wierszykami - zagadkami ułożonymi przez uczennicę Aleksandrę Kutczyńską. Pierwszoklasiści bez większych trudności rozpoznali wawelskiego smoka, śpiącą królewnę, Gargamela i Papę Smerfa, Koziołka Matołka, Kopciuszka i złą macochę, Roszpunkę, Królową Śniegu, szewczyka Dratewkę, kota w butach, brzydkie kaczątko.  Za udzielenie dobrej odpowiedzi zgadujący byli nagradzani cukierkami. To wesołe spotkanie zakończyło zaproszenie po książkę do szkolnej biblioteki.

 

Zobacz zdjęcia

horizontal rule

  Mikołajki klas I - III

6 grudnia  odbyły się, jak co roku w naszej szkole Mikołajki klas I-III.

Zebrani na hali sportowej uczniowie z entuzjazmem powitali Św. Mikołaja i jego pomocników.

Następnie rozpoczął się ,,Mikołajkowy Turniej Sportowy". Konkurencje dostosowane  zostały do umiejętności i sprawności dzieci. Były więc skoki na piłce rehabilitacyjnej,  bieg z prezentem, slalom z woreczkami na głowie, uni-hokej, bieg przez płotki i uwielbiane przez wszystkich "raczki".

         Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem, dopingowani przez rówieśników, wykonywali rozgrywane konkurencje.

Krótką przerwę umilił pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu formacji tanecznej MOK.

Następnie każda klasa zaśpiewała piosenkę  tematycznie związaną ze Św. Mikołajem. Po skończonych popisach wokalnych gospodarze klas odebrali z rąk Św.Mikołaja pamiątkowe dyplomy. W dalszej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Niesamowity pojazd Św. Mikołaja", zorganizowanego przez p. Beatę Kostecką.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 

klasa I

 I-   Adrianna Domańska         kl. Ia

II-   Szymon Kowalczy            kl. Ia

III-  Denis Nowik                    kl. Ia

wyróżnienie- Lena Bobruk      kl. Ia

 

klasa II

I-   Weronika Lecyk                kl. IIc

II-  Aleksandra Madyńska       kl. IIb

III -Natalia Gaja                     kl. IIc

wyróżnienie-Aleksandra Oksiejuk  kl. IIc

 

klasa III

I-   Rafał Morawski             kl. IIIb

II-  Martyna Rykiel             kl. IIIb

III- Kacper Gruchała            kl. IIIc

wyróżnienie-Oliwia Iwaniuk       kl. IIIb

   Mikołaj Kaźmierczak  kl. IIIb

   Daniel Duda          kl. IIIb

         Nagrodzeni i pozostali  uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich prace ozdobią korytarz  na parterze szkoły. Odebrane przez wychowawców klas worki z prezentami z rąk Św. Mikołaja zostały wręczone uczniom.

Całą imprezę dopełniło pamiątkowe zdjęcie. Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły p. Krystyna Frydrychowska

i p. Anna Złoch.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

ŚLUBOWANIE KLASY I A

Dnia 9 listopada na sali gimnastycznej ZPO nr 2 zebrali się uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią panią Krystyną Frydrychowską. W wyjątkowej chwili- ślubowania, towarzyszyli im: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Andrzej Mironiuk, Dyrektor szkoły pan Grzegorz Kowalczyk, panie wicedyrektor Dorota Nowosz i Renta Tarasiuk, oraz rodzice.

Dzieci przywitał tajemniczy, ale bardzo miły głos. Jak się później okazało to właśnie szkoła z radością powitała w swoich progach nowych uczniów. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowały swoje różne talenty. Nie brakowało popisów muzycznych, recytatorskich, sportowych, czy tanecznych. Na koniec maluchy pochwaliły się swoją wiedzą na temat przedmiotów znajdujących się w szkole. Ich występ został nagrodzony brawami. A Pan Dyrektor Grzegorz Kowalczyk i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Andrzej Mironiuk również postanowili pokazać swoje talenty i to nie byle jakie, bo piłkarskie.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było ślubowanie. Dzieci złożyły przysięgę, a następnie pan Dyrektor pasował ich na uczniów szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali też upominki od pana Andrzej Mironiuka.

Niepowtarzalna uroczystości zakończyła się wspólnym zdjęciem dzieci wraz z wszystkimi przybyłymi gości. Następnie przyszedł czas na mniej oficjalną cześć czyli przyjęcie przygotowane dla dzieci przez rodziców w ich klasie.

I tak oto Szkoła Podstawowa Nr 2 powiększyła się o kilkunastu nowych wspaniałych uczniów. Życzmy im, aby czas spędzony w naszej szkole przynosił im wiele radości i sukcesów. Oto na pewno zadbają starsi koledze, dyrekcja i nauczyciele z wychowawczynią pierwszoklasistów na czele.

Krystyna Frydrychowska

Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Śniadanie Daje Moc

Kolejny raz  Szkoła Podstawowa Nr2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyła  w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".

 8 listopada 2016 r. już od rana we wszystkich  klasach I-III trwały przygotowania do wspólnego śniadania. Zanim jednak uczniowie  zaczęli przygotowywać posiłek, poznali 12 zasad zdrowego żywienia opracowanych przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

         Dzieci pod opieką wychowawców wykonały piękne, kolorowe kanapki oraz sałatki owocowe i warzywne.  Było wiele zabawy i śmiechu, a wspólny posiłek bardzo wszystkim smakował. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat uczą się podstaw zdrowego żywienia, kultury spożywania posiłków i higieny ich wykonania

Beata Kostecka

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

8 listopada przedszkolaki z klasy 0 pod opieką wychowawczyni p. Anny Zgorzałek i p. Elżbiety Oleksiuk odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych „W iświecie baśni i bajek”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały bibliotekę i jej zbiory, zadawały wiele dociekliwych pytań i wesoło się bawiły. Na koniec wizyty dzieci pięknie podziękowały p. Natalii Sykterz za ciekawe zajęcia.

Elżbieta Oleksiuk – nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Halloween w szkole – „Strachy nie takie straszne

W dniu 07.11.2016r. korytarzami naszej szkoły przemaszerował barwny pochód przebierańców. To uczniowie klasy III C chcieli zaprezentować zwyczaj związany z kulturą anglojęzyczną. Zawitali do kilku klas, a także do gabinetu paniwicedyrektor. „Straszyli” też w świetlicy. Wszędzie zostali miło powitani i obdarowani cukierkami, więc nie musieli nikomu płatać figla.

Filip Ślósarski, nauczyciel j. ang.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Kampania profilaktyczna „Przeciw pijanym kierowcom”

18 października 2016 roku uczniowie klasy VA Szkoły Podstawowej Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim pod opieką nauczycieli pani Iwony Zaniewicz i pana Marcina Kieruczenko uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Przeciw pijanym kierowcom”. Kampania została przeprowadzona  na parkingu sklepu „Biedronka” przy ulicy Partyzantów. Zadaniem uczniów było wręczenie profilaktycznych ulotek dla kierowców samochodów. Informacje zawarte w ulotkach: jak zatrzymać pianego kierowcę?, co zrobić jeśli zauważy się pijanego kierowcę?,  mity o alkoholu, jak można oszacować poziom stężenia alkoholu we krwi?, konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu. Chętni kierowcy przy asyście policjanta poddali się badaniu alkoblowe mierzącego poziom alkoholu we krwi. Działanie zostało przeprowadzone przy współpracy psychologa szkolnego z panią Dorotą Jaszczuk przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariatem Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

mgr Małgorzata Michalak
Psycholog szkolny

 

Na początek        Strona główna        Zobacz zdjęcia

 

 

 Ostatnia aktualizacja tej witryny: 02-12-21