Z życia Gimnazjum     

Strona główna
Strona archiwalna
Rok szkolny 2017/2018                   Archiwum     2016/2017  2015/2016   2014/2015     
 
     Patron gimnazjum 


fotogaleria

horizontal rule

Wycieczka w Pieniny

Egzaminy gimnazjalne

Bal gimnazjalny

Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu "Młodzi Obserwatorzy Przyrody"

Klasowa inscenizacja „Zemsty”

Dziewczęce praktyki - spotkanie uczennic klas trzecich z kosmetologiem

Zwycięstwo uczniów klasy IIIC w ogólnopolskim konkursie "Młodzi Obserwatorzy Przyrody - razem chronimy bioróżnorodność"

Klasowa Inscenizacja II części Dziadów - kl. IIA

Gimnazjaliści z wizytą w SOSW

"Jeż pożyteczny zwierz" czyli jak chronić bioróżnorodność - projekt realizowany przez uczniów klasy IIIC

Wycieczka do Warszawy - Muzeum Powstania Warszawskiego, spektakl w Studio Buffo

Pokazy fizyczne na UMCS

horizontal rule

 

Egzaminy gimnazjalne

 

W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminów gimnazjalnych z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego. Te trzy dni pełne stresu były najważniejszym sprawdzianem zdobytych przez nich wiadomości i umiejętności podczas edukacji w gimnazjum. Na wyniki gimnazjaliści będą musieli poczekać aż do czerwca, ale już w maju czeka ich trudna decyzja wyboru dalszej drogi kształcenia.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy zatem wysokich wyników i trafnych wyborów!

 

                                                                                              M. Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Bal gimnazjalny

Dnia 25.01.2018 w hotelu „Chrobry” odbył sie bal gimnazjalny  uczniów klas III naszej szkoły.     

Na balu wspólnie z Dyrekcją Szkoły, panem Burmistrzem , zaproszonymi Gośćmi i Rodzicami bawiło się 48 uczniów.  Bal rozpoczął pięknie odtańczony przez uczniów polonez po którym nastąpił program artystyczny -   przedstawienie pod tytułem ,,Rada szkolna” do którego scenariusz napisała Aleksandra Kutczyńska, uczennica klasy IIIC. W trakcie trwania balu dzięki rodzicom i nauczycielom oraz samej inwencji uczniów,  oprócz konsumpcji i tańców odbywał się również szereg różnych atrakcji: uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcie w foto budce, wziąć udział w konkursie na króla i królową balu oraz przebierać się w śmieszne stroje. Bal uświetniły również  piękne dekoracje świetlne, które zorganizował tato jednego z przyszłych absolwentów, pan Zabielski  oraz znakomita muzyka grana przez prezentera muzycznego pana Krasowskiego.  

         Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości, a trzecioklasistom po dobrej zabawie  życzymy powodzenia w egzaminach gimnazjalnych. 

K.Korniluk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu "Młodzi Obserwatorzy Przyrody"

Uczniowie klasy IIIC gimnazjum , którzy zostali zwycięzcami w ogólnopolskim konkursie "Młodzi Obserwatorzy Przyrody  - razem chronimy bioróżnorodność" odebrali główną nagrodę z rąk organizatorów.

Spotkanie odbyło się 24.01.2018 roku w lokalnej siedzibie spółki Veolia, przedstawiciele Fundacji Veolia, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, a także lokalnych siedzib spółki Veolia wręczyli uczniom voucher na kwotę 2000 zł, który mogą wykorzystać na dowolny cel, dyplomy oraz upominki. Była to również okazja do rozmowy i wymiany wrażeń dotyczących zrealizowanego projektu.

Po części oficjalnej nasz zespół uczestniczył w wycieczce po elektrociepłowni, gdzie mogliśmy zobaczyć pracę tego dużego zakładu "od kuchni". Ostatnim punktem spotkania były warsztaty przyrodnicze "Pracowity jak pszczoła". Uczniowie pogłębili swoją wiedzę  na temat roli owadów zapylających, m.in. biorąc udział w interaktywnym quizie.  Podczas warsztatów wykonywali również "hotele dla owadów", które  wiosną umieścimy w najbliższej okolicy.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom  za sympatyczne spotkanie i  nagrody, gratulujemy również innym zespołom biorącym udział w konkursie.

Nasza zwycięska drużyna to; Aleksandra Kutczyńska, Daria Szymona, Julia Piesta, Sebastian Chilicki, Mikołaj Łukasik, Aleksandra Osak, Andżelika Protaś, Patrycja Grądzka, Kinga Krzymowska, p.Sylwia Muszyńska (opiekun).

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Klasowa inscenizacja „Zemsty

 

            Na lekcji języka polskiego 23 stycznia uczniowie klasy II „a” gimnazjum inscenizowali fragmenty „Zemsty” Aleksandra Fredry. Podzieleni na grupy wybierali sobie scenę z komedii, która najbardziej im się podobała. Największy aplauz zdobyli: Marta Korolczuk w roli Podstoliny, Jakub Krukowski w roli Wacława Milczka, Julia Pasternak w roli Klary, Małgorzata Olszewska w roli Papkina, Jakub Hamulczyk jako jeden z mularzy oraz Marcel Maksymiuk i Norbert Szczypiński, którzy zagrali… mur graniczny. Ta nietypowa lekcja na pewno sprawi, że uczniowie więcej zapamiętają z lektury.

 

                                                                                               M. Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Dziewczęce praktyki - spotkanie uczennic klas trzecich z kosmetologiem

8 stycznia uczennice klas trzecich gimnazjum miały okazję uczestniczyć w zajęciach z profesjonalnym kosmetologiem, panią Magdaleną Karpińską.

Dziewczęta dowiedziały się przede wszystkim jak dbać o cerę i jakich kosmetyków używać.

Najbardziej podobała się jednak część praktyczna poświęcona makijażowi na bal gimnazjalny, podczas której na jednej z uczennic, Kindze Krzymowskiej, został wykonany profesjonalny make up. Zajęcia upłynęły w mgnieniu oka- wszyscy zgadzają się, że zajęcia mogłyby potrwać dłużej. Na pewno zaprosimy panią kosmetolog jeszcze raz.

Organizatorkami spotkania były pani Małgorzata Pietruszka i pani Sylwia Muszyńska.

Aleksandra Kutczyńska, kl 3 c

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

I miejsce uczniów klasy IIIC  w ogólnopolskim konkursie
"Młodzi Obserwatorzy Przyrody - razem chronimy bioróżnorodność"

Zespół uczniów z klasy III C  od września do grudnia brał udział w projekcie poświęconym ochronie bioróżnorodności, którego głównym bohaterem był jeż.  Konkurs składał się z dwóch etapów, pierwszy to test wiedzy na temat ptaków w mieście a celem drugiego etapu było przygotowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjnej dotyczącej ochrony biologicznej w środowisku miejskim wraz z przygotowaniem podsumowania zrealizowanych działań. 

Nagroda będą edukacyjne warsztaty przyrodnicze , dyplomy i voucher w wysokości 2 000zł.

Większość  działań gimnazjalistów  można obserwować na ich blogu "Jeż pożyteczny zwierz" 

a film nagrany w ramach projektu można obejrzeć  tu:  zobacz

                                                                                                           S.Muszyńska

 

 

Klasowa inscenizacja II części „Dziadów

 

         Dnia 24 listopada w klasie II „a” gimnazjum odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie pod opieką pani Marzanny Szabaciuk przygotowali inscenizację II części „Dziadów”, którą obejrzała również pani wicedyrektor Dorota Nowosz.  Dzięki przyniesionym rekwizytom i kostiumom oraz muzyce stworzyli niesamowity nastrój.  Chętne osoby wcielając się w role bohaterów utworu Mickiewicza,  pokazali, jak przebiegał w czasach poety obrzęd Dziadów polegający na wywoływaniu dusz zmarłych przodków, by potrawami i napojami pomóc im w cierpieniach. Po zakończonej inscenizacji uczniowie mogli ocenić grę swoich kolegów i koleżanek oraz swój wkład w przygotowanie lekcji. Największe uznanie zdobyła Klaudia Jedynak, która wcieliła się w postać Guślarza. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzięki takiej formie na pewno więcej zapamiętają z lektury.

 

                                                                  M. Szabaciuk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Gimnazjaliści z wizytą w SOSW

20.11.2017 uczniowie klasy III c z wychowawcą odwiedzili wychowanków internatu SOSW.  Celem wizyty była lekcja przyrody o jeżach.  Na początku gimnazjalistki przekazały kilka ciekawostek z życia tych ssaków oraz bardzo dogłębnie przekazały informacje dotyczące zagrożeń czyhających na jeże.

Kolejnym punktem spotkania była nauka piosenki o kolczastych stworzeniach oraz wspólne jej odśpiewanie przy akompaniamencie ukulele (Ola Kutczyńska).  Następnie  wszyscy uczestniczyliśmy w zabawie  ruchowej  "Jeż i pies", było przy tym dużo śmiechu i udanej zabawy. Podsumowaniem naszej lekcji były zadania  do wykonania przez uczniów internatu , z którymi świetnie sobie poradzili.

Tablice informacyjne ośrodka zapełniliśmy kolorowymi plakatami  o jeżach. Jednak najciekawszym punktem naszej wizyty było umieszczenie w ośrodkowym ogródku budki dla jeża oraz zostawienie przy nim jeżowej karmy. Uczniowie SOSW byli bardzo zaangażowani i zaciekawieni tymi działaniami oraz obiecali uzupełniać karmę w razie potrzeby, mamy nadzieję ,że zamieszka tam jakiś jeż. Nasze cele dotyczące edukacji wychowanków internatu uważamy za zrealizowane ale ważniejsza była integracja i wspólne spędzenie czasu.

         S.Muszyńska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

"Jeż pożyteczny zwierz" czyli jak chronić bioróżnorodność - projekt realizowany przez uczniów klasy IIIC  

Uczniowie klasy IIIc  gimnazjum w ramach projektu "Młodzi obserwatorzy przyrody - Razem chronimy bioróżnorodność" odwiedzili Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski.  Celem wizyty była rozmowa z panem Łukaszem Rumińskim specjalistą służby leśnej. Wywiad poruszał tematy związane z pożytecznym znaczeniem jeży, ich ochronie oraz pokazaniem sposobów pomocy tym sympatycznym zwierzętom.

 Spotkanie było jednym z elementów realizacji projektu gimnazjalistów pod tytułem "Jeż pożyteczny zwierz". Wizyta przebiegła w sympatycznej atmosferze a zakończyła się wręczeniem każdemu z uczniów albumów "Leśne tajemnice". 

Dziękujemy Panu Łukaszowi za wywiad i zachęcamy do jego posłuchania.

                                                                                                       S.Muszyńska

zobacz zdjęcia                   wysłuchaj wywiadu

horizontal rule

 

Wycieczka do Warszawy   - Muzeum   Powstania Warszawskiego, spektakl w Studio Buffo

Dnia 11 października tego roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Pojechali na nią uczniowie z klasy IIB, IIA gimnazjum oraz klasa VI i VII z opiekunami panią  Katarzyną Kamasą, panią Natalią Kiryluk, panią Agatą Modzelewską i panią Mirosławą Cholewą

  Wyruszyliśmy wczesnym rankiem wszyscy w dobrych humorach. Najpierw pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. W budynku znajdowało się wiele pamiątek i zdjęć z tamtego okresu. Po dwugodzinnym zwiedzaniu ruszyliśmy dalej - do Złotych Tarasów. Tutaj mieliśmy półtorej godziny czasu wolnego. Następnie udaliśmy się do Studia Buffo na spektakl ,,Metro''. Była to opowieść o miłości, młodości, szaleństwa, marzeniach przy bardzo dużej ilości muzyki i tańca. Spektakl trwał 135 minut.

  Około 19-tej wyruszyliśmy w drogę powrotną i już o 21-szej byliśmy w Międzyrzecu. Mimo, że pogoda nie dopisała i ciągle padało wycieczka była udana. Wszyscy chociaż zmęczeni to wróciliśmy zadowoleni.              

              Piotr Karwowski kl. IIBG

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Pokazy fizyczne na UMCS

W dniu 29.09.2017 r. prawie cała klasa 2A gimnazjum wraz z wychowawcą p. Agnieszką Daniluk oraz zainteresowani uczniowie z klas: 3BG, 7B i 7A z opiekunami: nauczycielem fizyki p. Gretą Wasąg i s. Maristellą udali się na wycieczkę do Lublina.

Głównym celem podróży były pokazy fizyczne z zakresu mechaniki, elektrostatyki, akustyki i radioaktywności prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej. Podczas wykładów można było zdobyć mnóstwo wiedzy przez słuchanie, obserwowanie i uczestniczenie w doświadczeniach.

Kolejnym punktem było zwiedzanie starówki Lublina, którego początki sięgają XIII wieku, pobyt w arcykatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty  oraz poznanie dzięki uprzejmości ks. Proboszcza uroków zakrystii akustycznej i eksponatów tamtejszego Skarbca.

 Dodatkową atrakcją na wycieczce był czas wolny w galerii Olimp oraz seans filmowy w znajdującym się tam Multikinie .

Wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i bogatsi o wiedzę nie tylko z zakresu fizyki ale także o regionie i jego zabytkach.

                                                                                                                                             Marta Korolczuk kl. 2AG

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

horizontal rule

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Wycieczka do Krakowa - Wadowic - Oświęcimia

Dzień Patrona

Wycieczka klasy IAG

IIC i IIIC w Warszawie

Sadzenie drzew przez gimnazjalistów

Błękitna fala wsparcia

Dzień Kobiet w IIIa

Poczta walentynkowa

Bal gimnazjalny

 IIA na stoku narciarskim 

Gimnazjalista w zawodach kolarstwa górskiego

Mikołajkowy Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Wycieczka do Warszawy

Warsztaty w Klubie Miłośników Robótek Ręcznych

Ślubowanie  i otrzęsiny uczniów klas I

Gimnazjaliści w Multicentrum

Rajd rowerowy gimnazjalistów

 

 

 

 

horizontal rule

 

horizontal rule

Wycieczka do Krakowa – Wadowic - Oświęcimia

Dnia 23 maja 2017 roku klasy 1B, 6A,5B, 4A wraz z opiekunami wyruszyli na 4-dniową wycieczkę. Komfortowy autobus przypadł do gustu każdemu z uczestników wycieczki, dlatego kilkugodzinna podróż minęła szybko i spokojnie. Na początku zwiedziliśmy obóz koncentracyjny „Auschwitz-Birkenau” w Oświęcimiu.  Jest to miejsce bardzo smutne, a jednocześnie przerażające i pełne historii. Świadomość przebywania w miejscu, gdzie śmierć poniosło tylu bezbronnych ludzi wzruszyła niejednego z nas. W tym czasie młodsza grupa spędziła czas na zajęciach edukacyjnych w zamku w Oświęcimiu. Zmęczeni po długiej podróży i dniu pełnym wrażeń dotarliśmy do hotelu w Wadowicach, który zaskoczył nas wszystkich swoim nowoczesnym stylem. Następnego dnia zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do największego parku rozrywki w Polsce, czyli EnergyLandii w Zatorze. Mimo pochmurnej pogody bawiliśmy się świetnie! Część uczestników wycieczki od razu poszła zaszaleć na ekstremalnych atrakcjach tj. roller coaster „Mayan” czy „Formuła 1”. Inni zaś zaczęli od spokojniejszych obiektów w strefie familijnej. Dużą uwagę przyciągnęło także kino 7D. Z pewnością każdy z nas zapamięta ten dzień na długo, bo były to niezapomniane emocje. Trzeciego dnia postanowiliśmy trochę odpocząć po ekstremalnych wrażeniach w Zatorze i wybraliśmy się do Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Podzieleni na dwie grupy – z polskim i angielskim przewodnikiem zwiedziliśmy pięknie wykonane muzeum. Z pewnością warto było dowiedzieć się tylu rzeczy o tak wielkim Polaku. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie w niecałą godzinę zobaczyliśmy najsłynniejsze budowle z całego świata. Uczestniczyliśmy też w zajęciach edukacyjnych „Program Tutenchamon”, gdzie dowiedzieliśmy się m.in. o budowie i architekturze piramid, cywilizacji starożytnego Egiptu i złotym faraonie – Tutenchamonie. Zadowoleni z udanego dnia wróciliśmy do hotelu, a po smacznej obiadokolacji mieliśmy czas wolny. Nadszedł ostatni dzień i powrót do domu. Zanim jednak ruszyliśmy w drogę powrotną zatrzymaliśmy się w Krakowie, gdzie razem sympatyczną panią przewodnik zwiedziliśmy Krakowski Kazimierz, czyli żydowską dzielnicę Krakowa i podziemia Rynku Głównego. Było to ciekawe doświadczenie i dowiedzieliśmy się wiele nowych rzeczy. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną, która przebiegła bardzo sprawnie. Należą się szczególne podziękowania dla opiekunów i organizatorów wycieczki, ponieważ każdy z nas bardzo dobrze ją zapamięta i będzie ją długo wspominał!

Oliwia Kochańska kl. IB

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Patrona

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, pod kierunkiem: Natalii Kiryluk i Mirosławy Cholewy przygotowali apel poświęcony patronom szkoły - Żołnierzom Błękitnych Hełmów, podkreślając ważną rolę misji pokojowych ONZ na całym świecie.

Zaprezentowali go 31 maja, a autorką scenariusza była uczennica klasy I „b” Alicja Bobruk. Występ uświetniły utwory muzyczne przygotowane pod kierunkiem pana Cezarego Wocha. Uroczystość była również okazją do wręczenia pochwał dyrektora szkoły uczniom szczególnie wyróżniającym się aktywnością oraz nagród za udział w różnych konkursach.

 M. Szabaciuk

 Zobacz zdjęcia

horizontal rule

WYCIECZKA KLASY IAG

Dnia 10.05.2017r. klasy 1A  (w całości!) i 2B gimnazjum wraz z opiekunami, p. Agnieszką Daniluk, p. Gretą Wasąg oraz  psychologiem szkolnym p. Małgorzatą Michalak udały się na wycieczkę szkolną do Białej Podlaskiej.

Pierwszą atrakcją była galeria, w której gimnazjaliści mieli czas na chodzenie po sklepach, a następnie przejście do kina Cinema 3D na film p.t. "Strażnicy Galaktyki vol. 2". Po ciekawym, pełnym niesamowitych wrażeń seansie nastąpił przejazd do głównego punktu wycieczki, czyli Multicentrum. W tym obiekcie uczestniczyliśmy w  warsztatach z różnych dziedzin, takich jak. fizyka, technika oraz grafika. Na zajęciach fizycznych grupy dowiadywały się o różnych prawach i zagadnieniach z tego zakresu. Na technice uczyliśmy  się programować robota na komputerze z pomocą instrukcji, a na grafice tworzyć animacje na komputerach. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald.

Powróciliśmy do Międzyrzeca usatysfakcjonowani, najedzeni, zadowoleni i bogatsi o wiedzę z różnych dziedziny nauki

Marta Korolczuk 1 A Gimnazjum

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

IIC i IIIC w Warszawie

28.04.2017r klasy IIC i IIIC gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielem historii uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu  był Hangar 646 czyli park trampolin, w ogromnych przestrzeniach hangarów czekała cała masa atrakcji od trampolin różnego rodzaju, poduchy powietrznej i basenu z gąbkami do bezpiecznej nauki skoków, boiska do zbijaka po strefę akrobatyczną oraz wiele innych atrakcji dla wszystkich.

Następnie  udaliśmy się pod Grób Nieznanego Żołnierza gdzie uczestniczyliśmy w zmianie warty żołnierzy. Wkrótce potem braliśmy udział w warsztatach pijalni czekolady Wedel, oprócz degustacji , każdy uczestnik dekorował swój torcik oczywiście czekoladą.

W dalszej kolejności obejrzeliśmy film  "Azyl", opowiadający historię rodziny Żabińskich, którzy podczas II wojny światowej ukrywali Żydów w warszawskim zoo.

S. Muszyńska

 Zobacz zdjęcia 

 

 

Sadzenie drzew przez uczniów gimnazjum

10.04.2017r w związku ze zbliżającym się " Dniem Ziemi"  klasa IIc gimnazjum wraz z wychowawcą i nauczycielem historii wzięła udział  w akcji sadzenia drzew. Teren do sadzenia  przygotowało Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski. Przed właściwymi pracami leśniczy pokazał w jaki sposób należy umieszczać sadzonkę w glebie oraz zwrócił uwagę na inne ważne czynności. Oprócz tego nasze prace polegały na usuwaniu ubiegłorocznych sadzonek , które sie nie przyjęły. Pogoda dopisała i praca w lesie mijała sprawnie i szybko. Zasadziliśmy kilkadziesiąt sadzonek sosny i mamy nadzieję ,że kiedyś zamienią się w okazałe drzewa.

Przy okazji natknęliśmy się na kilka zaskrońców i samicę dzika z młodymi. Po pracy była chwila odpoczynku przy ognisku i kiełbaskach. Dotlenieni i dumni z proekologicznych działań wróciliśmy do domu.

Dziękujemy Nadleśnictwu Międzyrzec Podlaski za opiekę nad akcją oraz ciekawe materiały edukacyjne , które dostaliśmy.                                                                                                                                                            S.Muszyńska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Błękitna fala wsparcia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 03. 04. 2017 klasa III C gimnazjum pod opieką Sylwii Idzikowskiej i Iwony Bieleckiej włączyła się w ogólnopolską akcję „Polska na niebiesko” związaną ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Nauczycielki nawiązały kontakt z ośrodkiem Wspólny Świat z Białej Podlaskiej i poprzez prosty gest, jakim było założenie błękitnych strojów, zachęciły uczniów do wyrażenia swojej akceptacji i wsparcia dla osób chorych na autyzm.

   

 

Dzień Kobiet w klasie III a

 

Tegoroczny Dzień Kobiet uczniowie klasy III a uczcili wyjazdem do Siedlec. Wspólny czas spędzili w pizzerii, kawiarence oraz oglądając film w kinie „Nove”. Opiekę sprawowały nad nimi panie: Marzanna Szabaciuk i Iwona Bielecka. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Poczta walentynkowa 2017

Dnia 14.02.2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Sprzedano i rozniesiono wiele kart walentynkowych, a cała akcja skończyła się wielkim sukcesem. Kartki były piękne ale z pewnością jeszcze piękniejsza była ich treść. Oprócz kartek sprzedano też wiele słodkich lizaków i innych słodkości.

H.G

horizontal rule

Bal gimnazjalny

 

Tradycyjnym polonezem przygotowanym przez panią Iwonę Zaniewicz rozpoczął się kolejny bal trzecioklasistów. Odbył się on 11 lutego w restauracji „Chrobry”. Tym razem w pierwszej parze poprowadzili młodzież pan dyrektor Grzegorz Kowalczyk oraz pani wicedyrektor Dorota Nowosz.

Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Zbigniew Kot, wicedyrektor ZPO2 Renata Tarasiuk, dyrektor ZPO1 Iwona Orkisiewicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Jolanta Modrzewska oraz nauczyciele naszego gimnazjum. Do gimnazjalistów zwrócili się  ciepłymi słowami: pan dyrektor, pan burmistrz oraz przedstawicielka rodziców pani Barbara Stańczuk - Kalinowska.

Atrakcją balu był program artystyczny w wykonaniu uczniów klas III pod kierunkiem Marzanny Szabaciuk i Sylwii Idzikowskiej. Miłą niespodziankę przygotowała także klasa IIIc dla swojej wychowawczyni. Była to piosenka w zaśpiewana przez uczniów do akompaniamentu pana Cezarego Wocha.

Bal przebiegał w fantastycznej atmosferze i na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Dyrekcja, grono pedagogiczne na czele z wychowawcami klas III oraz trzecioklasiści serdecznie dziękują rodzicom za wspaniałą organizację tego miłego spotkania.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 IIA na stoku narciarskim 

Zajęcia wychowania fizycznego na stoku z  kasą II A gimnazjum. Podczas zajęć dzieci korzystały z dobrze przygotowanej górki. Po rozgrzewce i przypomnienu jak sie jeździ uczniowie mogli spróbować swoich sił w slalomie. 

KK

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 Sukcesy naszych uczniów. Gimnazjalista w zawodach kolarstwa górskiego

Uczeń klasy IIc gimnazjum Mikołaj Łukasik czynnie bierze udział w zawodach kolarstwa górskiego (MTB - z ang. mountain biking). Ostatni sezon może zaliczyć do udanych. Startował między innymi w ogólnopolskim maratonie Lotto Poland Bike Marathon 2016 gdzie zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii FAN oraz  II miejsce w swojej kategorii wiekowej. W Maratonach Kresowych w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej zajął VI miejsce, natomiast we wrześniu w  XXII Crossie Rowerowym w Siedlcach stanął na najwyższym podium.

Kolekcja medali i zwycięskich pucharów do obejrzenia na zdjęciach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                                                      Wychowawczyni

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Mikołajkowy Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

06.12. 2016r w ZPO nr 2 odbyła się druga edycja Mikołajkowego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej przygotowana przez nauczycieli języków obcych. Była ona doskonałą okazją do zbliżenia społeczności uczniowskiej z całego miasta. Mury naszej szkoły gościły przedstawicieli  Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Gimnazjum nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim.

Uczestnicy zaprezentowali utwory w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim.

W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła Sylwia Kieczka, II Patrycja Mańko, a III Karolina Śledź. W kategorii gimnazjalnej najlepsza okazała się Kinga Ignaciuk, II miejsce zajęła Karolina Mironiuk, a trzecie Alicja Petruczenko.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford i Radę Rodziców ZPO nr 2.

         Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze bawili się na naszym festiwalu, a wskazówki udzielane przez nasze konferansjerki zmotywują wszystkich do nauki języków obcych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wszystkiego dobrego na święta i do zobaczenia za rok!.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Wycieczka do Warszawy

 

Uczniowie klas: IIIa, IIb i Ia pod opieką Marzanny Szabaciuk i Agnieszki Puszkarskiej  16 listopada udali się na wycieczkę do Warszawy. Wzięli udział w grze terenowej, w której podzieleni na grupy samodzielnie poznawali zabytki Łazienek Królewskich a potem  z przewodnikiem zwiedzili pałac Na Wodzie. Pomysłowością i umiejętnością współpracy musieli wykazać się także w Domu Zagadek. Zamknięci w pokojach tematycznych mieli godzinę na wydostanie się z nich, wykorzystując udzielone im wskazówki. Ostatnią atrakcją wycieczki był seans w kinie 6D. Mimo niesprzyjającej pogody wyjazd był bardzo udany.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

PRZYJĘCIE UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM DO BRACI UCZNIOWSKIEJ

 Uroczyste Ślubowanie

 

             W naszej szkolnej tradycji miesiąc październik jest wyjątkowy dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. W tym roku ważnymi dniem dla nich był 26 października 2016, kiedy to Samorząd Uczniowski podczas imprezy otrzęsinowej przyjął uczniów klasy I A ogólnej i IB dwujęzycznej do grona gimnazjalistów. Motywem przewodnim zabawy było brytyjsko – amerykańskie święto Halloween. Pierwszoklasiści zaskoczyli wszystkich wyśmienitą zabawą, poczuciem humoru i zaangażowaniem w konkurencje przygotowane przez starszych uczniów.

28 października 2016 uczniowie klasy I A i I B uroczyście  ślubowali, że będą sumiennie wykonywać swoje obowiązki, swoją postawą pomagać wychowawcom, służyć pomocą kolegom i koleżankom oraz nie splamić się czynem niegodnym ucznia. Po złożeniu przyrzeczenia Pan Dyrektor wręczył gospodarzom klas Akty Ślubowania i zwrócił się do wszystkich zgromadzonych z krótkim przemówieniem. Wiele ciepłych słów, pełnych otuchy skierował do pierwszoklasistów, życząc im między innymi wielu sukcesów.

Uroczystość Ślubowania uświetniły występy muzyczne uczennic klasy dwujęzycznej Oliwii Kochańskiej, która zaśpiewała w języku angielskim i języku polskim przy gitarowym akompaniamencie koleżanki z klasy Alicji Bobruk. Na koniec uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia klas wraz z Dyrekcją ZPO Nr 2, przybyłymi gośćmi i wychowawcami.

Nowym gimnazjalistom serdecznie gratulujemy i oficjalnie witamy w progach Gimnazjum Nr 2 im. Żołnierzy Błękitnych Hełmów w Międzyrzecu Podlaskim!

Natalia Kiryluk

zobacz zdjęcia

horizontal rule

Warsztaty w Klubie Miłośników Robótek Ręcznych

Dnia 24 października 2016 r. uczniowie klasy 3c gimnazjum pod opieką wychowawczyni Sylwii Idzikowskiej i pani Doroty Domańskiej mieli okazję obejrzeć wystawę prac pań z Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Robótek Ręcznych pt.,,Papier na tysiąc sposobów” a następnie uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez panią Wandę Filipek. Uczniowie poznali oryginalne techniki zdobienia, rozwijali kreatywne myślenie oraz zdolności manualne.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Gimnazjaliści w Multicentrum

03.10.2016r klasy 2c i 3c gimnazjum  uczestniczyły w wycieczce do Białej Podlaskiej. Głównym wydarzeniem była wizyta w Multicentru, jest to multimedialne, interaktywne miejsce edukacji i rozrywki. Uczniowie brali udział w różnych modułach oferowanych przez ośrodek były to: multśrodowisko,  multimuzyka, multinauka, multisztuka. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie oraz ciekawość wśród gimnazjalistów. Odbywały się z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych i "nowinek" technologicznych. Kolejnym punktem wycieczki było kino z animowaną komedią i oczywiście na koniec McDonald's.

                                                                                              S.Muszyńska

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Rajd rowerowy gimnazjalistów

W dniach od 20 -  21 września odbył się rajd rowerowy do Serpelic. Brali w nim udział uczniowie  gimnazjum pod opieką księdza  Pawła Zazuniaka i siostry Tymotei Mucha. Na trasie rajdu odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej. W Serpelicach czekał na nas ciepły obiad w Domu Duszpasterstwa Młodzieży „Porcjunkula” ojców Kapucynów. Po obiedzie i zakwaterowaniu -wyprawa promem do Mielnika, a tam odkrywkowa kopalnia kredy i przepiękny rezerwat przyrody. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Janów Podlaski oraz stadninę koni. 

s.Tymotea

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

horizontal rule

horizontal rule

Rok szkolny 2015/2016

 

 

Gimnazjaliści w Sejmie

Dzień Patrona

 

Pierwszy Powiatowy Przegląd Chórów Szkolnych

Kiermasz ciast

Misterium Wielkanocne

Gimnazjaliści w Kinie za rogiem

Pierwszy Dzień Wiosny w gimnazjum

Koncert w ZSE

Spotkanie z patronami szkoły

Dzień Kobiet

Pokazy z fizyki

Skąpiec - spektakl dla uczniów gimnazjum

 Wycieczka do Warszawy 

"Smacznie i zdrowo gotuj z pełną głową"

Tłusty czwartek

Bal gimnazjalny

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Pokazy fizyczne przygotowane przez uczniów klasy IIA

Świąteczne życzenia dla nauczycieli

Promocja Światowych Dni Młodzieży

"Żyj smacznie i zdrowo"

Poczta mikołajkowa

Próbny egzamin gimnazjalny

Koncert profilaktyczny "Żyj poza klatką"

Warsztaty profilaktyczne "Akademia Dojrzewania"

„WIRUS EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ”- warsztaty

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza

Konkurs dla uczniów gimnazjum "Legiony Polskie"

Otrzęsiny

Ślubowanie pierwszoklasistów

Światowy Dzień Godności

Gimnazjaliści na wycieczce w Warszawie."Niewidzialna wystawa".

 Szklone Koło  Caritas - jesienna zbiórka żywności

Uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej napaści na Polskę 17 września 1939r

Gimnazjaliści w Lublinie

Młodzież gimnazjum na Ogólnopolskim Zjeździe  Kół Caritas

 

Gimnazjaliści w Sejmie

Warszawa da się lubić...

03.06.2016 dzięki życzliwości posła  Stanisława Żmijana najlepsi uczniowie Gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik swoimi opowiadaniami przeniósł nas w rok 1944.  Wśród wielu eksponatów każdy odznaczał się wyjątkowością i dostarczał niezapomnianych wrażeń.

Następnie zwiedziliśmy Sejm, na miejscu powitał nas poseł Żmijan, który wraz z przewodnikiem oprowadzał młodzież po gmachu sejmowym. Mogliśmy zobaczyć  między innymi salę posiedzeń, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski , a także  odwiedzić pomieszczenia, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

Pełni wrażeń wróciliśmy w  godzinach wieczornych.

S. Muszyńska

 Zobacz zdjęcia           Otrzęsiny 2016

horizontal rule

 

Dzień Patrona

25 maja 2016 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji cała społeczność Gimnazjum nr 2 uczestniczyła w akademii poświęconej Żołnierzom Błękitnych Hełmów przygotowanej pod kierunkiem Marzanny Szabaciuk i Małgorzaty Kaczmarczyk, uświetnionej piosenkami w wykonaniu chóru pod kierunkiem Ceazergo Wocha.  Udział wzięli również goście: zastępca burmistrza Grzegorz Łubik oraz członkowie Koła nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Białej Podlaskiej: Jan Sroka, Józef Sykterz i Marian Pękala.

Uroczystość była także okazją do nagrodzenia laureatów konkursów na temat naszych patronów. W konkursie literackim „Kartka z pamiętnika żołnierza” I miejsce zajął Wiktor Krukowski z kl. II c, II miejsce - Weronika Krukowska z kl. III b, a III miejsce - Natalia Mielnicka z kl. III b. W konkursie na prezentację multimedialną przyznano 3 równorzędne nagrody za film przygotowany przez chłopców z kl. II c: Karola Korolczuka, Jakuba Kiryluka i Wiktora Krukowskiego pod kierunkiem pana Wojciecha Puszkarskiego. Uczniowie, którzy w tym roku  szkolnym aktywnie działali na rzecz szkoły, zostali wyróżnieni pochwałami przez dyrektora ZPO2 Grzegorza Kowalczyka.

Na zakończenie uroczystości goście otrzymali na pamiątkę specjalny numer gazetki szkolnej opracowanej w ramach projektu edukacyjnego przez uczennice kl. II a: Dominikę Zalewską, Julię Wysokińską, Klaudię Kasperską i Aleksandrę Zaim pod kierunkiem Marzanny Szabaciuk.

zobacz zdjęcia

Gazetka

 "Kartka z pamiętnika żołnierza"  

horizontal rule

 

Pierwszy Powiatowy Przegląd Chórów Szkolnych

W niedzielę 15 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Małaszewiczach odbył się Pierwszy Powiatowy Przegląd Chórów Szkolnych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Na tą imprezę pojechał mały skład naszego chóru i zespołu instrumentalnego. Mieliśmy okazję porównać nasze umiejętności, zachowanie na scenie, poziom artystyczny z innymi chórami z całego powiatu. Z racji tego, że w naszym chórze śpiewają uczniowie zarówno ze szkoły podstawowej i gimnazjum stanęliśmy do rywalizacji w kategorii gimnazjum. Zgodnie z regulaminem wykonaliśmy jedną piosenkę patriotyczną i drugą dowolną. Były to: "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" i "Pięknie żyć". Występ był udany i jurorzy zdecydowali przyznać nam trzecią nagrodę w wysokości 200 zł.

         Wracając z występu przedyskutowaliśmy naszą prezentację. Dostrzegliśmy dobre i złe strony grupy i bogatsi o zdobyte doświadczenia postaramy się za rok zdobyć najwyższe lokaty.

 

Cezary Woch

Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 
Kiermasz ciast - akcja SU 
Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią słodkości. Przekonał się o tym po raz kolejny Samorząd Uczniowski.
21 kwietnia zorganizował kiermasz z domowymi ciastami. Każdy mógł wybrać swoje ulubione, a zebrane fundusze zostały przekazane na koncert charytatywny.

A. Łukasik

horizontal rule

 

Misterium Męki Pańskiej

Dnia 22.03.16 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Przygotowania do całego przedsięwzięcia rozpoczęły się w lutym i były wraz z całym występem kierowane przez księży Pawła Zazuniaka, Krzysztofa Węgrzynka oraz z pomocą pani Sylwii Idzikowskiej. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klasy IIc, IIIb naszego gimnazjum. Dwa występy dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przyjęte zostały z entuzjazmem. Rekwizyty i stroje oraz występ szkolnego chóru prowadzonego przez pana Cezarego Wocha były niewątpliwie atutem przedstawienia. Gra aktorska również stała na wysokim poziomie, a zwłaszcza rola Jezusa odgrywana przez Kacpra Protasia. Po zakończeniu każdego występu księża zadawali pytania dotyczące odgrywanych postaci z pisma świętego. Całe Misterium okazało się sukcesem i dobrą okazją do refleksji na temat Świąt Wielkiej Nocy.

Hubert Grądzki kl. IIc

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Gimnazjaliści w "Kinie za rogiem"

31.03.2016r klasa Ic wraz z wychowawcą  obejrzała w "Kinie za rogiem" film pt "Rakieta". Seans był nagrodą  od Samorządu Uczniowskiego dla klasy , która zdobędzie pierwsze miejsce podczas zabaw i konkursów z okazji  Pierwszego Dnia Wiosny. Film opowiada o chłopcu ,który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi on swoją rodzinę przez Laos w poszukiwaniu  nowego domu. Po obejrzeniu uczniowie chętnie wyrazili swoje odczucia, bo chociaż był to dramat wnosił dużą nutę nadziei na lepsze dni.

                                                                                                                      S.Muszyńska

 

horizontal rule

Dzień Wiosny

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GIMNAZJUM NR 2

rok szkolny 2015/2016

Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W naszej szkole w tym roku bawiliśmy się inaczej, integrując się w klasach i w całej społeczności uczniowskiej przez ścisłą współpracę w zespołach razem z wychowawcami. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów do wagarów, by Pierwszy  Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza lecz dzień wspólnej zabawy. Uczniowie zdobywali punkty na konto swojej klasy biorąc udział w następujących konkurencjach: pokaz mody (przebranie za Panią/Pana Wiosnę), kalambury, „1 z 10”-test wiedzy o wiośnie, karaoke i teledysk ( każda klasa zaprezentowała wybrany utwór muzyczny).

Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunkami: panem Bogusławem Torbiczem i panią Agatą Modzelewską.

Klasą, która zdobyła pierwsze miejsce i tym samym wygrała główną nagrodę ufundowaną przez MOK w Międzyrzecu Podlaskim (darmowy seans dla całej klasy w „Kinie za Rogiem”) została klasa IC. GRATULUJEMY!!!

A. Modzelewska

horizontal rule

 

Koncert w ZSE

21 marca uczennice naszego gimnazjum wystąpiły na koncercie w ramach dnia otwartego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Występ był efektem współpracy między szkolnymi zespołami muzycznymi z obu placówek.

W koncercie udział wzięły:

Aleksandra Komoszka kl 2c

Julia Wysokińska kl 2a

Karolina Olszewska kl 2a

Karolina Januszewicz kl 3a

Przygotowaniem uczennic do występu zajął się pan Cezary Woch.

 

    

 

horizontal rule

 

Spotkanie z patronami szkoły

 

Uczniowie Gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu. 16 marca  do naszej szkoły przybyli członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Koła nr 43 w Białej Podlaskiej. Jan Sroka, Marian Pękala, Stanisław Wenio i Józef Sykterz opowiedzieli o misjach m. in. w Syrii i Egipcie, w których uczestniczyli jako Żołnierze Błękitnych Hełmów. To piękna, choć trudna i niebezpieczna praca, jednak bardzo potrzebna wszędzie tam, gdzie toczą się wojny i trzeba pomóc ludziom. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała relacji żołnierzy, a potem mogła zadawać pytania. W ten sposób nasza szkoła przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona, który będziemy świętować pod koniec maja.

 

      M. Szabaciuk

Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Kobiet

 

"Światem rządzą... kobiety ;)"

Pod tym hasłem w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w dniu 8 marca obchodzono Dzień Kobiet. Uczniowie przygotowali dowcipne przedstawienie dla swoich Pań i koleżanek. Treści kabaretowe rozweseliły zgromadzonych, a na zakończenie nauczycielki przyjęły życzenia wraz ze słodkim upominkiem od Samorządu Uczniowskiego.  Nad całym przedsięwzięciem czuwała p. Jolanta Gruszczyńska.

 

Ola Łukasik IIIB

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Pokazy z fizyki

Hydrostatyka, magnetyzm, akustyka... Doświadczenia z tych działów fizyki mieli okazję zaprezentować i obejrzeć  uczniowie na pokazach, które odbyły się 23 lutego 2016 roku w naszej szkole.

Uczniowie klasy 2c zaprezentowali także swoje projekty gimnazjalne z elektrostatyki i elektryczności. Pokazy zorganizowała pani Greta Wasąg.

A. Łukasiki IIIB

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Skąpiec - spektakl dla uczniów gimnazjum

Dnia 12 lutego uczniowie gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Skąpiec” na podstawie komedii Moliera w wykonaniu Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Role  zostały odegrane przez trójkę utalentowanych aktorów. Była to doskonała interpretacja sztuki wystawianej od ponad trzystu lat.  Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Bo przecież kto twierdzi, że teatr musi być nudny? Aktorzy postanowili ukazać tę sztukę poprzez postaci w maskach i podczas występu zmierzyli się z siedemnastowiecznym tekstem, przedstawiając  go w sposób ciekawy dla współczesnego widza i wciągając go do gry.

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 Atrakcje wycieczki do Warszawy- Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, spektakl w teatrze Buffo

Dnia 9.02.2016 r. uczniowie ZPO nr 2 i ZPO nr 1 wyjechali do Warszawy. Początek pobytu związany był z Muzeum Wojska Polskiego, gdzie mogliśmy oglądać m.in. uzbrojenie z czasów II wojny światowej i epoki PRL. Kolejnym etapem było Muzeum Narodowe, w którym pani przewodnik opowiadała nam o znanych z podręczników szkolnych malowidłach z kościoła w Faras, Tryptyku Jerozolimskim z XV wieku, obrazach Canaletta, Mehoffera, a przede wszystkim o największym obrazie w zbiorach muzeum – Bitwie pod Grunwaldem Jana Matejki. Po przerwie spędzonej w galerii Złote Tarasy udaliśmy się do teatru Buffo obejrzeć przedstawienie Romeo i Julia. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza, że niektórzy aktorzy byli znani z telewizji. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, a jej uczestnicy mają nadzieję, iż w przyszłości będą mogli ją powtórzyć.

Hubert Grądzki – klasa II C

horizontal rule

 

"Smacznie i zdrowo gotuj z pełną głową"

Uczniowie klas II gimnazjum w ramach programu "Żyj smacznie i zdrowo" przyrządzili różne dania w oparciu o zdrowe przepisy. Przygotowanie każdej potrawy przyrządzonej w domu zostało udokumentowane "krok po kroku" w formie prezentacji multimedialnej. Potrawy po które sięgnęli uczniowie to m.in.; Omlet z kiwi z bananami, Mix sałat z pomidorem, jajkiem i tuńczykiem,   Francuskie tosty z dżemem truskawkowym, Babeczki i inne.

Niektóre z nich można obejrzeć na  fotografiach poniżej. Wszystkie wyglądają naprawdę bardzo smacznie a przede wszystkim są zdrowe.

 S.Muszyńska

zobacz zdjęcia i slajdy

horizontal ruleTłusty czwartek

W naszej szkole bardzo słodko zrobiło się w tłusty czwartek. 4 lutego można było nabyć pączki sprzedawane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Polane lukrem i oprószone pudrem pięknie się prezentowały, więc smakołyki z marmoladą kupowali uczniowie i inni pracownicy szkoły.
A. Łukasik IIIB
zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Bal gimnazjalny 

28 stycznia 2016r. odbył się bal gimnazjalny uczniów klas III Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim.

            Bal rozpoczął się uroczystym polonezem, do którego młodzież przygotowała p.Iwona Zaniewicz. Występ młodzieży podziwiali nauczyciele, zaproszeni goście i dumni rodzice.

 Młodzież już teraz mogła podziękować dyrekcji, wychowawcom  i rodzicom za trud wychowania, dedykując im zabawny  program artystyczny  „Skąd wziął się nauczyciel na świecie”.

 Uczniowie bawili się  znakomicie na balu zorganizowanym przez rodziców. Wspólna zabawa, tańczenie „belgijki” razem z nauczycielami przysporzyły pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom balu. Pozostaną miłe wspomnienia i  zdjęcia.

Natalia Kiryluk, Agnieszka Puszkarska

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 27 stycznia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu im. Gen. Władysława Sikorskiego Polskim odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszego Gimnazjum : Aleksandra Komoszka, Klaudia Barysz, Aleksandra Sobolewska, Katarzyna Michalak i Aleksandra Kutczyńska które  zaprezentowały piosenki w języku angielskim. Ocenie podlegały: muzykalność, walory głosowe, dykcja/ poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Sylwia Idzikowska i Cezary Woch

Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Szkolny konkurs  POZNAJMY MARKA GRECHUTĘ

25 stycznia przeprowadzony został I etap szkolnego konkursu interdyscyplinarnego Poznajmy Marka Grechutę realizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z p. Marzanną Szabaciuk (n-l języka polskiego) i p.Cezarym Wochem (n-l muzyki). Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. W I etapie wzięło udział 19 osób. Uczniowie odpowiadali na pytania zawarte w arkuszu konkursowym obejmujące wiedzę faktograficzną z życia jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej poezji śpiewanej.

         Do II etapu, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowało się 13 uczniów.

Elżbieta Oleksiuk i Małgorzata Pietruszka – nauczyciele bibliotekarze

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Pokazy fizyczne zorganizowane przez uczniów klasy IIA

8 stycznia uczniowie klasy IIA pod opieką p. Grety Wasąg zorganizowała i przeprowadzała pokazy doświadczeń fizycznych dla uczniów klas I szkoły podstawowej.

horizontal rule

 

Świąteczne życzenia dla nauczycieli

W dniach 21 i 22 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum z okazji Świąt Bożego Narodzenia wręczyli nauczycielom i dyrekcji naszej szkoły upominki w postaci bombek wykonanych techniką decoupage przez uczennicę klasy 3b, a także złożyli życzenia. Prezenty spotkały się z bardzo pozytywną reakcją obdarowywanych.

A. Łukasik

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

   Promocja Światowych Dni MłodzieżyŚwiatowy Dzień Mlodzieży

  17 grudnia uczniowie naszego gimnazjum gościli młodzież międzyrzeckich szkół zajmującą się promocją Światowych Dni Młodzież w 2016r.  skupionych wokół Jerycha ŚDM  w Diecezji Siedleckiej i pracujących z rejonowym koordynatorem ks. Tomaszem Bieleckim.

 

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

"Żyj smacznie i zdrowo" - piramidy żywieniowe klas drugich

W ramach programu  "Trzymaj formę" uczniowie klas drugich gimnazjum , podzieleni na grupy wykonali swoje piramidy żywieniowe . Korzystając z wiadomości zdobytych na lekcji pracę wykonywali według zasad prawidłowego żywienia człowieka. Produkty żywnościowe wycięte z ulotek reklamowych i gazet przyklejali do odpowiednich poziomów na planszy.  Najbliższą zasadom zdrowego żywienia piramidę  żywnościową wykonała grupa z klasy IIB w składzie : Justyna Morawska, Andżelika Kawęcka, Gabrysia Ligor, Monika Zagórska.

Wszyscy uczniowie otrzymali  książeczki z przepisami na zdrowe i szybkie dania i przekąski promowane przez znanego youtubera Blowa.

                                                                                                                                                             S.Muszyńska

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Poczta mikołajkowa 

W poniedziałek, 7 grudnia br., Samorząd Uczniowski naszego Gimnazjum zorganizował akcję „Poczta mikołajkowa”. Uczniowie mieli możliwość anonimowego wysłania ciasteczka komuś, kogo lubią, a także zrobienia sobie zdjęcia ze Świętym Mikołajem i jego orszakiem. Następnie Święty roznosił prezenty poszczególnym osobom. Nauczyciele i dyrekcja także otrzymali słodkie upominki.

Ola Łukasik kl. IIIB

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Próbny egzamin gimnazjalny

 Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przystąpili  do próbnych egzaminów gimnazjalnych. Jest to sprawdzian wiedzy i diagnoza przed właściwym egzaminem, który napiszą w kwietniu.

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

KONCERT  PROFILAKTYCZNY

Żyj poza klatką

W dniu 2 grudnia 2015 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2, Gimnazjum Nr 2 wzięli udział w koncercie profilaktycznym, który został zrealizowany przez psychologa szkolnego w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego.
Środki finansowe pozyskano z budżetu
Miejskiej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim.

Koncert ukazał zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych takich jak alkohol, narkotyki z uwzględnieniem dopalaczy. Wykorzystane były takie elementy jak krótkie filmy animowane przedstawiające problem, rozmowy z młodzieżą oraz omawiana była prezentacja multimedialna.

Tematyka spotkania  dotyczyła m.in.:

-jak powstaje i czym jest uzależnienie?

-czy człowiek który pije i bierze narkotyki krzywdzi tylko siebie?

-jakiego rodzaju konsekwencje mogą nastąpić w wyniku eksperymentowania?

-jaki styl życia chroni przed uzależnieniem?

Koncert poprowadził pan Leszek Korzeniecki – pedagog, instruktor terapii uzależnień.

Atrakcją, która bardzo ożywiła spotkanie był udział rapera pana Jaceka Nerkowskiego,  który przedstawił poruszane zagadnienia w stylu hip – hop. 

Psycholog szkolny
mgr Małgorzata Michalak

   

horizontal rule

Warsztaty profilaktyczne "Akademia Dojrzewania"

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt "Akademia Dojrzewania Lactacyd" 01.12.2015r odbyły się warsztaty profilaktyczne dla dziewcząt gimnazjum. Na spotkaniu rozmawiałyśmy na tematy związane między innymi z problemami oraz przejawami okresu dojrzewania. Rozmowy przerywane był krótkimi filmami edukacyjnymi, które w delikatny sposób przedstawiały trudne dla tego wieku tematy.

Na koniec spotkania każda z dziewczyn otrzymała broszurkę informacyjną "Między nami nastolatkami", która pozwoli lepiej zrozumieć procesy dojrzewania biologicznego.

 S. Muszyńska

                                                                                                                                                    

horizontal rule

„WIRUS EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ”- warsztaty

      W październiku i listopadzie w Gimnazjum Nr 2 pani Bernadeta Iwanejko przeprowadziła dla chętnych uczniów warsztaty „WIRUS EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ”. Warsztaty stanowią część ogólnopolskiego projektu, który stworzyła i prowadzi Katarzyna Rybczyńska (www.kasiarybczynska.pl) przy wsparciu Stowarzyszenia FAKTORIA TALENTÓW (www.faktoriatalentow.pl). Zajęcia kształtują umiejętność świadomego korzystania z własnej, indywidualnej strategii uczenia się, a także umiejętności zarządzania swoim potencjałem, predyspozycjami i zdolnościami. Uczestnicy nauczyli się, jak tworzyć i wykorzystywać na co dzień najlepsze dla siebie metody niezbędne podczas przyswajania i zapamiętywania informacji oraz jak je dopasowywać do własnych indywidualnych predyspozycji. Zajęcia obejmowały między innymi: umiejętność określenia i korzystania z indywidualnych kierunków motywacji, umiejętność stawiania celów i ich realizacji, określanie indywidualnie różnych nawykowych sposobów wykorzystania zmysłów podczas uczenia się oraz zapamiętywania informacji i uaktywnianie półkul mózgowych z elementami kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona. W trakcie warsztatów uczniowie poznali także zasady wykorzystania mnemotechnik. Wszystko to złożyło się na szybsze przyswajanie wiedzy, lepsze zapamiętywanie a tym samym na skrócenie czasu poświęcanego na naukę.

Niektóre opinie uczniów o zajęciach -  Ola uczennica kasy II gimnazjum: „ nauczyłam się jak szybciej się uczyć, co skróciło mój czas poświęcany na naukę”..,

Gabrysia uczennica klasy II gimnazjum „ poznałam ciekawe sposoby na naukę”…, Ola uczennica klasy I gimnazjum „przez te zajęcia poznałam lepiej siebie i jak działa mój mózg”.., Sandra uczennica klasy I gimnazjum: „ robiłyśmy przydatne, ciekawe testy i dużo różnych doświadczeń”…,

Warsztaty będą kontynuowane w zależności od potrzeb. Osoby chętne do uczestnictwa w warsztatach prosimy o kontakt z prowadzącą: bernadeta.iwanejko@gmali.com

 

horizontal rule

 

Zmagania recytatorów w Białej Podlaskiej 

 

26 listopada troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza zorganizowanym z okazji 160 rocznicy śmierci wieszcza przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej, który nosi imię słynnego poety. Honorowym patronatem objęli konkurs: Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, Starosta Bialski Tadeusz Łazowski oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

Swoje zdolności recytatorskie prezentowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. Konkurencja więc była bardzo duża, a poziom recytacji niezwykle wysoki. Nasi uczniowie: Alicja Bobruk, Krzysztof Kalinowski i Wiktoria Zacharjasz zaprezentowali się znakomicie. I choć nie udało im się zdobyć żadnej nagrody, sami przyznają, że udział w konkursie był dla nich wspaniałym doświadczeniem i możliwością zmierzenia sie z najlepszymi. Na pewno spróbują swoich sił za rok. 

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Konkurs dla uczniów gimnazjum "Legiony Polskie"  

Z inicjatywy ZPO nr 2 został zorganizowany konkurs dla uczniów gimnazjów dotyczący 100. rocznicy przemarszu Legionów Polskich przez Podlasie. Patronat nad konkursem objął burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski pan Zbigniew Kot. Honorowym gościem był dr Szczepan Kalinowski autor książki „Szlakiem Legionów po Podlasiu”, który wygłosił okolicznościową prelekcję. Zaszczytne trzecie miejsce przypadło w konkursie uczennicy naszej szkoły Aleksandrze Łukasik.

Bogusław Torbicz

horizontal rule

Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

Dnia 22 października 2015 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ta ma na celu przyjęcie pierwszaków do grona gimnazjalistów oraz ich wzajemne poznanie się. Jak przystało na wagę tego święta udział w niej wzięli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami.

Nad właściwym przebiegiem uroczystości czuwała Pani Agata Modzelewska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w wielu zabawnych konkurencjach, takich jak tor przeszkód z kubkiem mleka, karmienie kota, przelewanie mleka czy pora na świstaka. Pierwszaki mogły wykazać się również talentem artystycznym projektując mundurek gimnazjalisty oraz wiedzą na temat szkoły odpowiadając na pytania z quizu. Na koniec otrzęsin wszystkie pierwszaki „otrzymały” atrybuty kota, tj. wąsy i ogony i tak ucharakteryzowane przystąpiły do aktu ślubowania i rytuału „obcinania ogonów” dokonanego przez wychowawców.

Po minach uczniów wyraźnie widać było, że byli zadowoleni z przebiegu uroczystości. Nieważne było zwycięstwo; liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki.

Podsumowując można stwierdzić, iż pierwszaki udowodniły, że są zgraną grupą i są godne nosić miano uczniów naszego gimnazjum. Stanowczo można powiedzieć, że to już prawdziwi gimnazjaliści.

A.M

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Ślubowanie uczniów klas pierwszych i zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

22 października 2015 r. w murach naszej szkoły miała miejsce ważna uroczystość: ślubowanie klas pierwszych oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Uczniowie złożyli swe ślubowania w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Ślubowali swą postawą dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia gimnazjum, otaczać szacunkiem rodziców, nauczycieli i kolegów oraz poszerzać swoją wiedzę.

Podczas uroczystości został także przedstawiony skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2, który został następnie uroczyście zaprzysiężony. 

Życzenia pierwszoklasistom złożył dyrektor ZPO nr 2 pan Grzegorz Kowalczyk oraz zastępca burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski pan Grzegorz Łubik.

Nowym Gimnazjalistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!  

B.T.

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Global Dignity Logo 

Światowy Dzień Godności

Ósmy Światowy Dzień Godności odbył się w środę 21 października 2015roku.

Każdego roku Młodzi Światowi Liderzy (Young Global Leaders) oraz osoby pełniące odpowiedzialne funkcje społeczne, łączą siły z tysiącami ochotników z całego świata, aby organizować Dni Godności. Przesłanie kierują do młodzieży Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki i obu Ameryk. Ich celem jest zaszczepienie w świadomości młodych ludzi pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego poczucia wartości, mającego prowadzić ich w dorosłość.

Młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w Lekcji Godności. Zajęcia związane z godnością człowieka przeprowadzone zostały we wszystkich klasach.

Celem zajęć  było uwrażliwienie młodzieży na kwestię łączących ludzi współzależności, wzajemną życzliwość, docenienie podejmowanych przez nich pozytywnych działań na rzecz innych.

AP.

horizontal rule

 

Uczniowie gimnazjum na wycieczce w Warszawie. "Niewidzialna wystawa"

     15 października   czterdziestu uczniów gimnazjum wzięło udział w wycieczce do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był pan Bogusław Torbicz.

 Młodzież zwiedzała Łazienki Królewskie i  "Niewidzialną wystawę"- interaktywną podróż w świat osób niewidomych.

Wystawa wywarła niezapomniane wrażenia na wszystkich zwiedzających. Przekonaliśmy się jak postrzegają otoczenie osoby niewidome i niedowidzące, to one oprowadzały nas po pomieszczeniach pogrążonych w całkowitej ciemności.  Mieszkanie, ulica, galeria sztuki, kawiarnia - to miejsca, które musieliśmy poznać za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi, dotyku.  Mogliśmy sprawdzić jak gra się w warcaby, czy układa kostkę Rubika ufając jedynie dotykowi. Było to nowe i bardzo pouczające doświadczenie.

AP.

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Jesienna Zbiórka Żywności Caritas Diecezji Siedleckiej 2-3 października 2015 roku  

W dniach 2-3 października (piątek i sobota) w sklepie Biedronka przy ul. Partyzantów, Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę żywności. Pozyskana żywność została rozdysponowana wśród osób najbardziej potrzebujących z naszej szkoły.

 

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

Uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej napaści na Polskę 17 września 1939r.

    Uczniowie klasy 1A  i 1B gimnazjum wzięli udział w patriotycznych uroczystościach, które zorganizowano w Międzyrzecu Podlaskim. Upamiętniały one ofiary sowieckiej napaści na Polskę z 17 września 1939 roku. Po mszy świętej odprawionej w kościele św. Mikołaja, odbył się przemarsz ulicami miasta do Alei Katyńskiej, gdzie przy dębach symbolizujących ofiary zbrodni zapalono znicze. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim przypomnieli wydarzenia z 1939 roku, został także odczytany Apel Poległych.  Mieliśmy także możliwość wysłuchania programu słowno - muzycznego zaprezentowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych.

 B. Torbicz,

Na początek        Strona główna             

horizontal rule

 

 

 

Wycieczki do Lublina , pokazy fizyczne i chemiczne

 

W dniach 15-16 września 2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w dwóch wycieczkach o podobnym charakterze. Pierwszego dnia klasa I C pod opieką pań: Sylwii Muszyńskiej i Teresy Półtorak obejrzeli film pt. „Mały Książę” w kinie Centrum Handlowego Plaza, a potem udali się na pokazy fizyczne i chemiczne przygotowane przez Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Drugiego dnia klasy: II C, II A i III B pod opieką Grety Wasąg, Marzanny Szabaciuk i Sylwii Idzikowskiej obejrzeli również pokazy fizyczne oraz film „Mały Książę” w kinie Centrum Handlowego Olimp, a także obejrzeli zabytki lubelskiej Starówki.

Obie wycieczki bardzo się podobały. Były okazją do integracji uczniów, tym bardziej, że uczestniczyli w nich również uczniowie dwóch pozostałych międzyrzeckich gimnazjów.

 

       M. Szabaciuk

 

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Młodzież gimnazjum na Ogólnopolskim Zjeździe  Kół Caritas   

W bieżącym roku przypada 20 rocznica powołania Szkolnych Kół Caritas (pierwsze w II LO w Rzeszowie w 1995 r.) W związku z tym – w dniach 12-13 września 2015 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z Caritas Polska zorganizowało  Ogólnopolskie Jubileuszowe Spotkanie Szkolnych Kół Caritas. Zjazd wpisuje się w jubileusz 25-lecia reaktywacji Caritas w Polsce.

W zjeździe wzięła udział delegacja z naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką s. Tymotei: Aleksandra Jakimiak, Sandra Lipińska, Dorota Łaziuk, Aleksandra Sobolewska, Zuzanna Szafraniuk, Aleksandra Komoszka, Wiktoria Zacharjasz.

W programie było między innymi:

·        Spotkanie z Panią Marią Kowalską – inicjatorka i opiekunka pierwszego w Polsce SKC – przy II LO w Rzeszowie;

·        koncert Zespołu Szanty

·        Bartosz Ćwik (akrobatyka rowerowa), pokaz akrobatyki sportowej

·        Pokaz fontanny multimedialnej

·        przejście ulicami centrum Rzeszowa –od Hali do Bazyliki OO. Bernardynów (6 stacji z hasłami św. s. Faustyny dotyczącymi miłosierdzia – 6 świadectw członków SKC).

·        Msza św. polowa w Ogrodach Bernardyńskich pod przewodnictwem JE Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

 

 

Na początek        Strona główna       Zobacz zdjęcia

 

 

horizontal rule

horizontal rule

 

horizontal rule 

 Ostatnia aktualizacja tej witryny: 17-05-20