Aktualności i informacje p

W górę

 

Aktualności

 

 Informacje na temat wydarzeń szkolnych i sportowych można znaleźć  na stronach Z życia Gimnazjum, Z życia SP2, Sport, Konkursy Gimnazjum i Konkursy SP

                                                         Zapraszamy.           

 

                                          

 

 W roku szkolnym 2014/2015 W Szkole Podstawowej nr2 zrealizowano projekt
"Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna"

 

Gimnazjum uzyskało tytuł "Szkoły Sportowych Talentów"

horizontal rule

 

Informacja w sprawie opłat za wyżywienie

Terminy  konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - eliminacje szkolne

Ubezpieczenie uczniów

Stypendium szkolne 2015/2016

Badania uczniów do klas sportowych

Dni otwarte szkoły

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016

Kalendarz roku szkolnego 2015/2016

 

 

 

 

 

   Informacje dla rodziców  i wydarzenia z życia szkoły

horizontal rule

horizontal rule

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Ogólnopolska Akcja Czytania

 Tydzień Bezpieczeństwa

Dzień Rodziny

Zaproszenie

do udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI MASOWEGO CZYTANIA

pod hasłem JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

 

 Spotkanie  prymusów szkół z Burmistrzem, podsumowanie Ligi Matematycznej

Akademia w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3Maja

Warsztaty " Funkcjonowanie ucznia z autyzmem i zespołem Aspergera"

III Bieg Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Dzień życia i podsumowanie konkursu Młodość - Trzeźwość

 Akcja charytatywna "Dziewczynka z zapałkami"

Poczta walentynkowa

Koncert na rzecz WOŚP

Święto Niepodległości

Dzień Edukacji Narodowej

Biegi przełajowe w ZPO2

Miejska inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Nagrody Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski dla uczniów uzdolnionych

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

horizontal rule

horizontal rule

 

 

Dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu do indywidualnych potrzeb psychofizycznych_i edukacyjnych ucznia

 

horizontal rule

Rok szkolny 2015/2016

horizontal rule

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
 
Rok szkolny 2015/ 2016 dobiegł końca.
23 czerwca uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
 Na uroczystości obecni byli pan Grzegorz Łubik Zastępca Burmistrza Miasta, pan Andrzej Mironiuk Naczelnik Wydziały Edukacji, Kultury i  Sporu. Gośćmi gimnazjalistów byli panowie Jan Sroka i Michał Doroszuk  przedstawiciele Koła nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych w Białej Podlaskiej.
Gośćmi na uroczystości były panie Joanna Sobota i Beata Tarasiuk , które reprezentowały Radę Rodziców. Bohaterami dnia byli uczniowie odbierający świadectwa z wyróżnieniem.
Absolwentem Roku  szkoły podstawowej  została Marta Korolczuk, Absolwentem gimnazjum Aleksandra Łukasik.
 
Rozdane zostały również statuetki dla Najlepszego Sportowca Roku. Otrzymali je Dominik Marczuk z klasy VIa i Kacper Karwowski z klasy IIIa.
Uczniowie odebrali nagrody za konkursy, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, działalność na rzecz samorządu uczniowskiego. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie reprezentujący szkołę w zawodach sportowych i odnoszący sukcesy w grach zespołowych.
24 czerwca świadectwa  szkolne odebrali pozostali uczniowie ZPO2.
 Dyrektor szkoły wręczył dyplomy wzorowego ucznia dzieciom z klas I - III szkoły podstawowej i świadectwa promocyjne z wyróżnieniem uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum.

zobacz zdjęcia
zakończenie roku klasy VI
zakończenie roku klasy III gimnazjum
zakończenie roku 2015/16

Spotkanie uczniów z Burmistrzem Miasta Międzyrzec Podlaski

 22 czerwca najlepsi uczniowie międzyrzeckich szkół oraz ich rodzice spotkali się z panem Zbigniewem Kotem - Burmistrzem Miasta.
  W  ten sposób wyróżniono najlepszych uczniów  szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Prymusi odebrali z rąk Burmistrza statuetki a ich rodzice listy gratulacyjne.
Prymusami ZPO nr2 są Marta Korolczuk z klasy 6a szkoły podstawowej i Wiktoria Zacharjasz, uczennica klasy 2c gimnazjum.
Gratulujemy sukcesów w nauce.
 Na tym samym spotkaniu podsumowana została Międzyrzecka Liga Matematyczna. Piętnastu uczniów  gimnazjum z ZPO1 i ZPO2 - zwycięzców konkursu matematycznego odebrało nagrody i dyplomy z rąk Burmistrza i dyrektora ZPO2 pana Grzegorza Kowalczyka.
 Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również nauczyciele matematki.

zobacz zdjęcia
 

horizontal rule


Międzyrzecki dąb może zostać drzewem roku- zagłosuj

 

Ponad dwustuletni dąb, który rośnie przy plebanii parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim prowadzi w konkursie Drzewo Roku 2016. Jest jedynym drzewem z woj. Lubelskiego, które może uzyskać ten tytuł.

Drzewo zgłosiło do konkursu przez Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „Koala” w Łukowie. Spośród 100 zgłoszeń, które napłynęły z całej Polski, do finału konkursu wybrano 16 drzew, a wśród nich właśnie dąb szypułkowy z Międzyrzeca Podlaskiego. Jest to jedyne drzewo w województwie lubelskim. Dąb szypułkowy w ma 244 lata. Rośnie na placu przy kościele pw. św. Mikołaja. Osiągnął potężne rozmiary (obwód 583 cm, wysokość 18-20 m).Rośnie  na placu przy kościele pod wezwaniem św. Mikołaja. Głosowanie trwa do 30 czerwca. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez internet – każda osoba może zagłosować tylko jeden raz z danego adresu email, klikając w wybraną miniaturkę drzewa. Można także wysłać sms, co daje możliwość wielokrotnego głosowania. Drzewo, które uzyska największą ilość głosów zostanie zwycięzcą konkursu na „Drzewo Roku2016”. Więcej informacji na stronie: www.drzeworoku.pl.

Celem konkursu organizowanego przez organizację ekologiczną Klub Gaja jest promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukiwanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane.


horizontal rule

OGÓLNOPOLSKA AKCJA MASOWEGO CZYTANIA – http://czytamy.org/img/logo.png

ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie

10 czerwca 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 odbył się miejski finał AKCJI MASOWEGO CZYTANIA pod hasłem JAK NIE CZYTAM,  JAK CZYTAM! zorganizowanej przez redakcję miesięcznika BIBLIOTEKA W SZKOLE a koordynowanej przez bibliotekę ZPO 2. Udział w imprezie wzięli przedstawiciele władz miejskich, Miejskiej Biblioteki Publicznej, nauczyciele i uczniowie ZPO 1, ZPO 2, ZPO 3 oraz inne osoby, które zjawiły się z własnej inicjatywy. Szacunkowa liczba uczestników - 830. Z transparentami i plakatami promującymi czytelnictwo uczniowie przemaszerowali przez całe miasto i spotkali się wszyscy na boisku szkolnym, gdzie zostali powitani przez dyrektora szkoły pana Grzegorz Kowalczyka. Następnie wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miasta panem Andrzejem Mironiukiem zebrani głośno przeczytali wiersz Hanny Łochockiej pt.: „Przyjaciel na całe życie”, później oddali się lekturze swojej ulubionej książki. Akcji towarzyszyły inne przedsięwzięcia zorganizowane w szkołach: publiczne przemarsze z książkami, książkowe graffiti na płycie boiska i korytarzach szkolnych, zabawy z książkami, czytelniczy flash mob, manifestacje na ulicach miasta, skandowanie haseł, głośne czytanie w poszczególnych klasach, wykonanie transparentów i plakatów, itp. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji i promowanie czytelnictwa wśród społeczeństwa, bibliotekarzom, wychowawcom i nauczycielom pracującym w świetlicy szkolnej oraz pracownikom obsługi za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Koordynator akcji: Elżbieta Oleksiuk – nauczyciel bibliotekarz

zobacz zdjęcia                zobacz film

horizontal rule


TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 30.05.2016 - 03.06.2016r. odbył się w ZPO2 Tydzień Bezpieczeństwa.

W jego trakcie klasy I-III rozmawiały o tym "Jak bezpiecznie spędzić przerwę?" oraz wykonały słoneczka z odpowiedziami i zawiesiły je na drzwiach.

Klasy IV opracowały piktogramy z zakazem siadania na parapetach, zjeżdżania po poręczach, z zakazem biegania i hałasowania. Zdawały również egzamin na kartę rowerową.

Klasy V malowały plakaty "Jestem bezpieczny w szkole."

Klasy VI przygotowały plakaty "Uzależnienia i ich skutki".

Dnia 01.06.2016r. podczas Festynu odbyły się pokazy sprzętu straży pożarnej oraz policji. Policja przeprowadziła również egzamin z przejścia przez jezdnię klas "0". Rozdano nagrody dla uczniów, którzy zdali egzamin na kartę rowerową.

W czasie Tygodnia Bezpieczeństwa przedstawiciel Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski przeprowadził pogadanki "Zagrożenia w lesie" oraz przedstawiciele Sanepidu Biała Podlaska pogadanki dla klas IV-VI i gimnazjum nt. "Zaburzeń odżywiania" oraz uzależnień.

Bożena Syryczyk


Zobacz zdjęcia

horizontal rule


DZIEŃ RODZINY  

          Dnia 1 czerwca 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy ten szczególny dzień- „Dzień Rodziny”. Połączyliśmy ten dzień w jedno: Dzień Matki, Dzień Dziecka i zbliżający się Dzień Ojca.  W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, ich rodzice, rodzeństwo i nauczyciele. Po oficjalnym otwarciu festynu przez dyrektora placówki Pana Grzegorza Kowalczyka wszyscy zebrani rozpoczęli zabawę od wspólnego tańca, który poprowadził ks Krzysztof Węgrzynek. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie
pt. ,, Królewna Śnieżka- współcześnie” w wykonaniu uczniów klasy V „B” pod opieką nauczyciela pani Mirosławy Cholewy . Po obejrzeniu  spektaklu , który zdobył ogromne brawa  był czas na zabawę. Podczas festynu można było wziąć udział w konkurencjach plastycznych, muzycznych oraz sportowych. Uczniowie klas IV, którzy zdali egzaminy na kartę rowerową otrzymali od firmy Media Expert nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło także miłych rozmów w towarzyskim gronie przy słodkim poczęstunku. Nasz wspaniały dzień został uatrakcyjniony dzięki pokazom wozów strażackich oraz radiowozu policji.  A na zakończenie  wspaniałego dnia zatańczono wspólnie taniec oraz puszczono bańki mydlane prosto do nieba. Szczęśliwe i radosne przeżycia pozostaną na długo w naszej pamięci.   

 

Z okazji Dnia Mamy i Dnia Ojca pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych
Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim składają wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia, zdrowia oraz wielu radosnych chwil spędzonych razem z dziećmi.

 Opracowała: mgr Małgorzata Michalak
Psycholog szkolny

zobacz zdjęcia


horizontal rule

http://czytamy.org/img/logo.png

Biblioteka Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim

ZAPRASZA

do udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI MASOWEGO CZYTANIA

pod hasłem JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne.

10 czerwca 2016 roku o godzinie 10 na boisku szkolnym ZPO 2 spotkają się wszyscy uczniowie międzyrzeckich placówek oraz osoby w każdym wieku, którym leży na sercu promowanie czytelnictwa w Polsce.

W tym dniu ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie. Każdy uczestnik zjawia się z ulubioną książką, aby wspólnie czytać –

każdy to, na co ma ochotę.

 

Organizator: Elżbieta Oleksiuk – bibliotekarz szkolny

 

 

Obchody Święta Flagi

29 kwietna w ZPO nr 2 odbył się festyn z okazji Święta Flagi Narodowej. Brały w nim udział dzieci  międzyrzeckich szkół i przedszkoli. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski.

 

 zobacz zdjęcia 

 

horizontal rule

 

 

3MAJA 2016 – AKADEMIA W ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI

 

29 kwietnia 2016 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca

 

225 rocznicę uchwalenia

Konstytucji 3 Maja.

 

Akademię rozpoczął przewodniczący sejmiku uczniowskiego, uczeń klasy III B gimnazjum Marcin Kaczanowicz, który wraz z kolegami i koleżankami z klas starszych gimnazjum i szkoły podstawowej, pomogli zrozumieć młodszym koleżankom i kolegom wydarzenia z historii naszego kraju, które powinni znać:

 

…” Bo przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajcie o tym!...”

 

Zaprezentowano także, krótki film o utworzeniu pierwszej w Europie, drugiej na świecie Konstytucji. Uczniowie klas 6 SP: Julia Lachowska, Marta Korolczuk oraz Jan Panasiuk przybliżyli uczniom znaczenie pojęć: Wolność, Naród, Ojczyzna.

Igor Polewski, uczeń klasy III B gimnazjum, opracował scenariusz do filmu ”Animowana Historia Polski”, który jako lektor przeczytał uczeń klasy III B Mikołaj Kołodziejczuk. Oprawę graficzno – filmową  akademii opracował uczeń klasy II C gimnazjum Jakub Kiryluk.

Uroczystość jak zawsze uświetnił chór szkolny oraz zespół instrumentalno – muzyczny pod kierownictwem Cezarego Wocha, który nadał bardzo uroczysty charakter akademii.

Sekcja dekoratorska klasy III B w składzie: Magdalena Staska, Aleksandra Łukasik oraz Aleksandra Jakimiak, wykonała plakaty wykorzystane w akademii.

Nauczyciele świetlicy szkolnej pod kierownictwem Pani Doroty Domańskiej przygotowali dekoracje, a Pan Wojciech Puszkarski zadbał o reportaż z uroczystości w formie zdjęć.

Pozostali uczniowie biorący udział w montażu słownym to uczniowie klasy 6A: Marcel Maksymiuk, Szymon Kowalczyk  oraz Aleks Wróbel.

…”Teraz  uczniowie wiedzą  jakie znaczenie ma dla Polaków Konstytucja 3 Maja i dlaczego rocznica jej uchwalenia jest narodowym świętem”

 

Organizatorzy

 

Natalia Kiryluk

Mirosława Cholewa

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

 

Warsztaty " Funkcjonowanie ucznia z autyzmem i zespołem Aspergera"

Dnia 12 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja (warsztaty) o autyzmie i Zespole Aspergera.

 Na początku dwie panie, które pracują w szkole dla dzieci i młodzieży z autyzmem, przedstawiły Nam znanych autystyków. To naprawdę niesamowite jak spostrzegawcze mogą być takie osoby! Nieco później zostaliśmy poddani próbie narysowaniu dwóch przedmiotów, lecz tak, jak mniej więcej robią to autystycy. Nie było to jednak takie proste, gdyż mieliśmy ograniczone pole widzenia i rękawiczki. To była jedna z dwóch prób podczas tej lekcji. Niektórych bardzo poruszyła też historia o pewnym chłopcu z 
autyzmem. Pod koniec lekcji jedna z naszych koleżanek miała za zadanie wyjąć coś z drewnianego pudełka, wypełnionego styropianowymi rureczkami. Rękawiczki na rękach sprawiły, że to zadanie wcale nie było łatwe!
Na koniec wręczyliśmy podziękowania paniom prowadzącym. Teraz wiemy już, co robić i jak się zachowywać przy osobach z autyzmem.
                                                                                         
                                                                                                                         Oliwia Kochańska kl.6B

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

III Bieg Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Kilkuset uczniów z dwóch powiatów bialskich: grodzkiego i ziemskiego uczestniczyło w „III Biegu Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej imienia Marii i Lecha Kaczyńskich.” Bieg odbył się 11 kwietnia na ul. Lecha Kaczyńskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Naszą szkołę reprezentowały klasy : VI A i III A gimnazjum.

A. Kobyłka

zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Dzień Życia” i podsumowanie konkursu „Młodość-Trzeźwość” 2016r.

          W dniu 7 kwietnia 2016 roku w kinie „Sława” w Międzyrzecu Podlaskim odbył się jak co roku  „Dzień życia” oraz podsumowanie konkursu „Młodość- Trzeźwość” . Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Młodość- bez przemocy i używek”.
          Nasi uczniowie zarówno ze szkoły podstawowej jak i z gimnazjum licznie wzięli w nim udział. Prace zarówno plastyczne jak i literackie posiadały wysoki poziom merytoryczny.
          Nagrody książkowe i dyplomy wręczyła Sekretarz Miasta Międzyrzeca Podlaskiego Pani Elżbieta Dedelis i przewodnicząca komisji alkoholowej Pani Dorota Jaszczuk. Po uroczystym rozdaniu nagród odbył się spektakl profilaktyczny pt „Krok” w wykonaniu aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa.

Wyniki konkursu uczniów naszej szkoły: 

Prace plastyczne

 Szkoła Podstawowa

Osoby nagrodzone:

Barbara Janicka klasa III b- I miejsce

Mateusz Baj klasa V a- I miejsce

 

Osoby wyróżnione:

Kinga Kruszyna klasa III b

Jan Panasiuk klasa VI a

Kinga Sójka klasa V b

Julia Mazurek klasa VI b

 

Gimnazjum

Osoby wyróżnione:

Kamila Zalewska klasa I b

Kinga Krzymowska klasa I c

Bartosz Miszta klasa I b

 

Prace literackie

Szkoła podstawowa

Osoba nagrodzona:

Kinga Janicka klasa V b- II miejsce

Wyróżnienia:

Marta Korolczuk klasa VI a

Julia Hukaluk klasa V b

 

Gimnazjum

Osoba nagrodzona:

Wiktoria Zacharjasz klasa II c- I miejsce

 

Gratulujemy wszystkim osobom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursieJ

 

Małgorzata Michalak

Psycholog szkolny

 

horizontal rule

 

AKCJA UCZNIÓW Z FUNDACJĄ „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

W dniach 11-13 marca 2016 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim,  Szkoła Podstawowa Nr 2 klasa V„a” oraz uczniowie klasy II „c” Gimnazjum Nr 2 uczestniczyli w akcji „Dziewczynka z zapałakami”.

Uczniowie pakowali zakupy klientom sklepu „Topaz” i zachęcali do zakupu zapałek. Klientom, którzy wrzucili pieniądze do puszek wolontariusze rozdawali baśniowe zapałki.  Ideą fundacji jest pomoc Dziewczynce z zapałkami, która symbolizuje dzieci z najuboższych rodzin, pokrzywdzonych przez los, . Fundacja pomaga dzieciom, których życie jest podobne do historii baśnowiej postaci i chcą sprawić by ich życie było lepsze.

Fundacja „Dziewczynka z Zapałkami” jako instytucja pozarządowa od dziesięciu lat prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Fundusze na realizację celów statutowych pozyskuje ze sprzedaży Baśniowych Zapałek, dotacji i darowizn. Cały dochód z prowadzonej działalności gospodarczej przeznaczany jest na realizację celów statutowych.

Nasi uczniowie poprzez udział w akcji uczyli się grupowego działania w szalchetnym celu oraz kształcili kompetencje w kontaktach z innymi ludźmi.

 

 Psycholog szkolny

 mgr Małgorzata Michalak

  

 

Poczta walentynkowa

Ostatniego dnia nauki przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyła się akcja z okazji święta zakochanych. Samorząd  uczniowski   Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uruchomił pocztę walentynkową. Można było wysłać kartkę z życzeniami lub drobny upominek w postaci słodyczy. Wiele osób podczas lekcji otrzymało miłą niespodziankę.

Ola Łukasik IIIB

zobacz zdęcia

horizontal rule

 

    Dyrektor MOK w Międzyrzecu Podlaskim na ręce Dyrektora naszej szkoły przekazał podziękowanie za wsparcie WOŚP. Środki finansowe przekazane przez szkołę pochodziły z biletów wstępu na szkolny pokaz talentów.

 

Koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 włączył się w akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 8 stycznia odbył się Szkolny Przegląd Talentów, w którym wzięli udział uczniowie naszej placówki prezentując różnorodne umiejętności. Największą ilość zapewnili instrumentaliści: pianistki, flecistki, gitarzyści, akordeonistka i saksofonistka (Olszewska Małgorzata, Faustyna Malczuk, Diana Burdon, Gabriela Szczypińska, Norbert Sokólski, Wiktoria Sójka, Mateusz Płonka, Oliwia Kochańska, Karolina Janusiewicz, Alicja Bobruk, Julia Wysokińska, Karolina Olszewska, Karolina Krzymowska). W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędy, utwory klasyczne i rozrywkowe. Duże emocje wzbudziła choreografia Pauliny Kamińskiej w stylu break dance. Mistrzem w układaniu kostki rubika okazał się Rafał Prządka, który ułożył ją w 20 sekund. Z biletów wstępu na nasz talent show zebraliśmy 562 złote i całą sumę przekazaliśmy na WOŚP.

Podsumowaliśmy również konkurs plastyczny „Wykomiksuj się z dopalaczy”. Po przeprowadzeniu przez Panią psycholog Małgorzatą Michalak serii spotkań w klasach VI SP i I Gimnazjum o szkodliwości dopalaczy uczniowie na lekcjach plastyki wykonali w grupach komiksy. Wyróżnienia zdobyli:

-       D. Kubik, A. Kozak, N. Zaniewicz

-       W. Piech, A. Ostrowska, A. Pasko

-       K. Zalewska, J. Wysokińska

I miejsce zdobyli : Oliwier Daniluk, Norbert Sokólski i Michał Filipowicz

Cezary Woch

Na początek                    Strona główna           Zobacz zdjęcia 

horizontal rule

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 

10 listopada odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji Dnia Niepodległości. Uroczystość przeprowadzona była w formie relacji telewizyjnej w regionalnej stacji  TV PODLASIE.

W telewizyjnym studio prezenterzy i zaproszeni goście rozmawiali na temat sytuacji politycznej kraju przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz o duchu narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Prezenterzy swoją transmisję przerywali łącząc się z reporterkami, będącymi w różnych miejscach miasta.

Audycję uświetniły występy szkolnego chóru i recytacje utworów literackich dzięki, którym lepiej zrozumieliśmy rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

W przedstawieniu udział brali uczniowie klasy IC i IIC gimnazjum oraz szkolny chór.

                                                                                              Organizatorzy

11 listopada uczniowie ZPO nr 2 uczestniczyli w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości

 

Na początek                    Strona główna           Zobacz zdjęcia 

horizontal rule

 

Dzień Edukacji Narodowej                      

      Dzień Edukacji Narodowej - święto polskiej oświaty obchodzone było w  ZPO nr 2 trzynastego października.  Tego dnia świętowali pracownicy wszystkich międzyrzeckich placówek oświatowych. Miejska uroczystość z okazji DEN odbyła się w ZPO nr1. Była ona  okazją do wręczenia nagród Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski, nagród za wyróżniającą pracę dydaktyczno - wychowawczą, nagród Dyrektora szkoły dla pracowników obsługi i administracji. Nagrodą Burmistrza uhonorowany został w tym roku pan Cezary Woch, nagrody z rąk Dyrektora ZPO2 odebrało 18 pracowników Zespołu.  

     Szkolna akademia była  okazją do wręczenia dyplomów nauczycielom, którzy zdobyli największe uznanie młodzieży w przeprowadzonym wcześniej plebiscycie. Nauczycielem Roku 2015 został pan Bogusław Torbicz, nauczycielami wyróżnionymi w plebiscycie byli pani Marta Węgrzyniak, ks. Paweł Zazuniak, pan Zbigniew Wasąg. Dyplomy wręczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.  Miłe słowa do uczniów i nauczycieli skierował Dyrektor szkoły Grzegorz Kowalczyk i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzanna Sikorska. Uczniowie złożyli nauczycielom życzenia wręczając im przygotowane przez siebie karty okolicznościowe.

     Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany  pod opieką pani Bożeny Syryczyk. Był on niespodzianką dla uczniów i nauczycieli. Pierwszą część zaprezentowana przez młodzież gimnazjum zawierała m.in. propozycje znanej stylistki i projektantki dotyczące  stroju dyrektora, postulaty "kibiców" związane z Orlikiem, a wszystko to było relacjonowane na żywo w wiadomościach pewnej stacji TV.

Druga część  wzbudziła aplauz widzów, szeroki uśmiechy i ogromną radość, zwłaszcza wśród najmłodszych. Aktorami opowiadającymi historię Mariana, jego drogę do szkoły i uczucia do pięknej Heli byli nauczyciele naszej szkoły. Wszystkim aktorom należą się ogromne brawa.   

AP.

Na początek                    Strona główna           Zobacz zdjęcia 

 

Terminy  konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty -eliminacje szkolne

Szkoła podstawowa:

Konkurs ortograficzny 15.10.2015r.

przyroda 16.10.2015r.

język angielski 19.10.2015r.

historia 20.10.2015r.

matematyka 21.10.2015r.

język polski 22.10.2015r.

Gimnazjum

chemia 13.10.2015r.

biologia 16.10.2015r.

język angielski 19.10.2015r.

język polski 22.10.2015r.

geografia 23.10.2015r.

historia 26.10.2015r.

fizyka 27.10.2015r.

matematyka 28.10.2015r.

język rosyjski 29.10.2015r.

konkurs ortograficzny 30.10.2015r.

Wszystkie konkursy rozpoczynają sie o godzinie 9.00

horizontal rule

Informacja w sprawie opłat za wyżywienie

Należności i odliczenia (odpisy za zgłoszone nieobecności) za obiady naliczane są za dany miesiąc do 5 dnia następnego miesiąca i płatne do 20 dnia następnego miesiąca ( płatność za wrzesień do 20 października).

Opłaty za wyżywienie dokonać należy na rachunek ZPO nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim ul. Partyzantów 8

Numer rachunku odbiorcy 50 8039 0006 0000 0008 8460 0003

W tytule: wpłata za wyżywienie, miesiąc, imię i nazwisko dziecka, klasa

 

horizontal rule

 

Biegi przełajowe w ZPO2    

  16 września miały miejsce Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych. W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum startując w biegach dziewcząt i chłopców z podziałem na grupy wiekowe. Uczniowie kl.IV pokonywali dystans 600m, klas V i VI- 800m, a gimnazjaliści 1200m.

Wyniki rywalizacji:      szkoła podstawowa       gimnazjum

 

Na początek                    Strona główna             Zobacz zdjęcia

horizontal rule

 

Miejska inauguracja roku szkolnego 2015/2016

     9 września w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

Gospodarzem uroczystości był Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski pan Zbigniew Kot. Gościliśmy panią Wandę Żukowską kierownika Zamiejscowego Oddziału Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, pana Artura Nitkę kierownika Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, radnych Międzyrzeca.
Na uroczystości przybyli  dyrektorzy i nauczyciele prowadzonych przez miasto placówek oraz uczniowie i ich rodzice.

Spotkanie było okazją do wręczenia aktów nadania stopni awansu zawodowego nauczycielom mianowanym i listów gratulacyjnych nauczycielom dyplomowanym i kontraktowym. W ZPO2 nauczycielem mianowanym została pani Sylwia Idzikowska.

 105 uczniów międzyrzeckich szkół otrzymało nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nagrody przyznano w następujących kategoriach: nauka, kultura i sztuka, kultura fizyczna i sport (77 uczniów).

Część artystyczną uroczystości przygotowała młodzież naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Gruszczyńskiej i p. Cezarego Wocha

AP

Na początek                    Strona główna             Zobacz zdjęcia

 

horizontal rule

Uczniowie ZPO nr 2 , którzy otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski

Imię i nazwisko

szkoła

kategoria

Julia Piesta

SP2

nauka

Marta Korolczuk

SP2

nauka

Daria Szymona

SP2

nauka

Jakub Kiryluk

G2

nauka

Anna Korniluk

G2

nauka

Aleksandra Łukasik

G2

nauka

 Julia Strysik

SP2

sport

Mikołaj Węcław

SP2

sport

Paulina Chodźko

SP2

sport

 Oliwia Cep

SP2

sport

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w nauce, odnoszenia zwycięstw w uprawianych dyscyplinach sportu i rozwijania swoich zainteresowań.

horizontal rule

Znicze przy pomnikach. Pamięć o poległych w walce     

1 września obchodziliśmy 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Społeczność szkolna ZPO2 uczciła minutą ciszy pamięć ofiar i bohaterów , tej "czarnej godziny w dziejach historii" .

Delegacja uczniów wraz z opiekunami udała się pod pomniki Bohaterów Miasta, Golgoty Wschodu i Żołnierzy Armii Krajowej by oddać hołd i zapalić znicze poległym w walce o wolność i niepodległość Polski.

K. Modrzewska -Piesta

 

   

 

horizontal rule

 

 

Aktywne przejście dla pieszych- kliknij i bądź bezpieczny

 Międzyrzec Podlaski bierze udział w projekcie PZU. Miasto ma szansę pozyskać aktywne przejście dla pieszych w rejonie ul. Warszawskiej.

Głosować można za pośrednictwem strony internetowej www.stopwariatom.pl do 28 września do godz. 12.

 Zagłosuj i popraw bezpieczeństwo pieszych.     Więcej informacji 

 

horizontal rule

Ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2015/16

 

 W roku szkolnym 2015/16 uczniowie ZPO2 ubezpieczeni są w InterRisk SA 

 

tabela norm uszczerbku na zdrowiu                instrukcja zgłaszania szkód z polis szkolnych

horizontal rule

 

Stypendium szkolne 2015/2016

Dokumenty dotyczące stypendium:

informacja o stypendium  szkolnym

wniosek o stypendium

katalog wydatków kwalifikowanych do stypendium

oświadczenie nr1

oświadczenie nr 2

 

 

Badania

 

Uczniowie klas sportowych ZPO nr 2  zobowiązani są do wykonania i dostarczenia do szkoły następujących badań:

morfologia, badanie ogólne moczu, Ob, EKG,  poziom cukru.

Uczniowie z wadą wzroku powinni  również odbyć konsultację okulistyczną (brak przeciwwskazań do klas sportowych).

 Aktualne badania należy  złożyć w szkole we wrześniu.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego  2015/2016

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczął się uroczystością, na której zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz rodzice najmłodszych uczniów. Dyrektor szkoły pan Grzegorz  Kowalczyk powitał wszystkich po wakacyjnej przerwie, życząc uczniom owocnej pracy i roku pełnego sukcesów a rodzicom udanej współpracy ze szkołą .

 Gościem na uroczystości był pan Grzegorz Łubik Zastępca Burmistrza Miasta, który z życzeniami udanego roku szkolnego zwrócił się do uczniów, rodziców i nauczycieli.

 Nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie 15 oddziałów szkoły podstawowej i 8 gimnazjum.

Na początek                    Strona główna             Zobacz zdjęcia 

 

horizontal rule

 

horizontal rule

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2   zakończyli naukę w roku szkolnym 2014/2015.

Zakończenie roku szkolnego to podsumowanie pracy i osiągnięć wszystkich uczniów.

 Na  uroczystości zakończenia roku uczniów klas szóstych gościem był Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot.

  Gościliśmy pana Mariusza Filipiuka i  panią Joannę Sobotę przedstawicieli Rady Rodziców i  licznie przybyłych rodziców wyróżnionych uczniów. Dyrektor szkoły  z przedstawicielem Rady Rodziców wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę.

Uczniowie otrzymali nagrody za sukcesy edukacyjne i sportowe, za sukcesy w konkursach przedmiotowych, konkursach szkolnych i pozaszkolnych, 100% frekwencję.

Wyróżniono uczniów działających w samorządach uczniowskich obu szkół, uczniów reprezentujących placówki w pocztach sztandarowych, pracujących społecznie.

Nagrody otrzymali najlepsi absolwenci obu szkół i najlepsi sportowcy.

 Uczennicami z najwyższą  średnią ocen są:

 Wiktoria Zacharjasz kl. 1c gimnazjum - śr. ocen 5,40 i Marta Korolczuk kl.5a - śr.ocen 5,73

Tytuł Absolwenta roku 2014/2015 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa otrzymała Julia Piesta,

 Absolwentem  roku 2014/2015 Gimnazjum nr 2 im. Żołnierzy Błękitnych Hełmów została Anna Korniluk

Najlepsi sportowcy ZPO2 to Konrad Staska  i Karolina Zaniewicz.

AP.

Na początek                    Strona główna           Zobacz  zdjęcia Szkoła Podstawowa nr 2      Gimnazjum nr 2

horizontal rule


horizontal rule

Dni otwarte szkoły

Dni otwarte w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w roku szkolnym 2015/2016

09.09- 14.09. 2015r.  zebrania z rodzicami

26.10.2015r.

14.12.2015

26-27.01. 2016 semestralne zebrania z rodzicami

14.03.2016r.

11.04.2016r.

09.05.2016r.

(terminy zebrań mogą ulec zmianie, informacji o terminie  i godzinie spotkań udzieli wychowawca)

Zapraszamy rodziców w godzinach 16.30 - 18.00

horizontal rule

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016

W roku bieżącym dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów ZPO2 są:

18.03.2015r. Rekolekcje wielkopostne

05.04.2105r.

18-19.04.2016r. dla uczniów gimnazjum

20.04.2016r.

02.05.2016r.

27.05.2016r.

horizontal rule

Kalendarz roku szkolnego 2015/2016

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2015r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23.12.2015r. - 31.12.2015r.

Ferie zimowe: 15.02.2016r. - 28.02.2016r.

Wiosenna przerwa świąteczna : 24.03.2016r- 29.03.2016r.

Sprawdzian szóstoklasistów: 5.04.2016r.

Egzamin gimnazjalny 18.04.2016r.- 20.04.2016r.

Zakończenie roku szkolnego: 24.06.2016r.

 

 

horizontal rule

 

 

Na początek                    Strona główna

 

 

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 17-05-20